Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ilmastuvat | Monikko | ilmastuvani |
| Monikko | ilmastuvasi | Monikko | ilmastuvamme |
| Monikko | ilmastuvanne | Monikko | ilmastuvansa |
| Genetiivi | ilmastuvan | Genetiivi | ilmastuvani |
| Genetiivi | ilmastuvasi | Genetiivi | ilmastuvamme |
| Genetiivi | ilmastuvanne | Genetiivi | ilmastuvansa |
| Monikon genetiivi | ilmastuvien | Monikon genetiivi | ilmastuvieni |
| Monikon genetiivi | ilmastuviesi | Monikon genetiivi | ilmastuviemme |
| Monikon genetiivi | ilmastuvienne | Monikon genetiivi | ilmastuviensa |
| Partitiivi | ilmastuvaa | Partitiivi | ilmastuvaani |
| Partitiivi | ilmastuvaasi | Partitiivi | ilmastuvaamme |
| Partitiivi | ilmastuvaanne | Partitiivi | ilmastuvaansa |
| Monikon partitiivi | ilmastuvia | Monikon partitiivi | ilmastuviani |
| Monikon partitiivi | ilmastuviasi | Monikon partitiivi | ilmastuviamme |
| Monikon partitiivi | ilmastuvianne | Monikon partitiivi | ilmastuviaan |
| Monikon partitiivi | ilmastuviansa | Inessiivi | ilmastuvassa |
| Inessiivi | ilmastuvassani | Inessiivi | ilmastuvassasi |
| Inessiivi | ilmastuvassamme | Inessiivi | ilmastuvassanne |
| Inessiivi | ilmastuvassaan | Inessiivi | ilmastuvassansa |
| Monikon inessiivi | ilmastuvissa | Monikon inessiivi | ilmastuvissani |
| Monikon inessiivi | ilmastuvissasi | Monikon inessiivi | ilmastuvissamme |
| Monikon inessiivi | ilmastuvissanne | Monikon inessiivi | ilmastuvissaan |
| Monikon inessiivi | ilmastuvissansa | Elatiivi | ilmastuvasta |
| Elatiivi | ilmastuvastani | Elatiivi | ilmastuvastasi |
| Elatiivi | ilmastuvastamme | Elatiivi | ilmastuvastanne |
| Elatiivi | ilmastuvastaan | Elatiivi | ilmastuvastansa |
| Monikon elatiivi | ilmastuvista | Monikon elatiivi | ilmastuvistani |
| Monikon elatiivi | ilmastuvistasi | Monikon elatiivi | ilmastuvistamme |
| Monikon elatiivi | ilmastuvistanne | Monikon elatiivi | ilmastuvistaan |
| Monikon elatiivi | ilmastuvistansa | Illatiivi | ilmastuvaan |
| Illatiivi | ilmastuvaani | Illatiivi | ilmastuvaasi |
| Illatiivi | ilmastuvaamme | Illatiivi | ilmastuvaanne |
| Illatiivi | ilmastuvaansa | Monikon illatiivi | ilmastuviin |
| Monikon illatiivi | ilmastuviini | Monikon illatiivi | ilmastuviisi |
| Monikon illatiivi | ilmastuviimme | Monikon illatiivi | ilmastuviinne |
| Monikon illatiivi | ilmastuviinsa | Adessiivi | ilmastuvalla |
| Adessiivi | ilmastuvallani | Adessiivi | ilmastuvallasi |
| Adessiivi | ilmastuvallamme | Adessiivi | ilmastuvallanne |
| Adessiivi | ilmastuvallaan | Adessiivi | ilmastuvallansa |
| Monikon adessiivi | ilmastuvilla | Monikon adessiivi | ilmastuvillani |
| Monikon adessiivi | ilmastuvillasi | Monikon adessiivi | ilmastuvillamme |
| Monikon adessiivi | ilmastuvillanne | Monikon adessiivi | ilmastuvillaan |
| Monikon adessiivi | ilmastuvillansa | Ablatiivi | ilmastuvalta |
| Ablatiivi | ilmastuvaltani | Ablatiivi | ilmastuvaltasi |
| Ablatiivi | ilmastuvaltamme | Ablatiivi | ilmastuvaltanne |
| Ablatiivi | ilmastuvaltaan | Ablatiivi | ilmastuvaltansa |
| Monikon ablatiivi | ilmastuvilta | Monikon ablatiivi | ilmastuviltani |
| Monikon ablatiivi | ilmastuviltasi | Monikon ablatiivi | ilmastuviltamme |
| Monikon ablatiivi | ilmastuviltanne | Monikon ablatiivi | ilmastuviltaan |
| Monikon ablatiivi | ilmastuviltansa | Allatiivi | ilmastuvalle |
| Allatiivi | ilmastuvalleni | Allatiivi | ilmastuvallesi |
| Allatiivi | ilmastuvallemme | Allatiivi | ilmastuvallenne |
| Allatiivi | ilmastuvalleen | Allatiivi | ilmastuvallensa |
| Monikon allatiivi | ilmastuville | Monikon allatiivi | ilmastuvilleni |
| Monikon allatiivi | ilmastuvillesi | Monikon allatiivi | ilmastuvillemme |
| Monikon allatiivi | ilmastuvillenne | Monikon allatiivi | ilmastuvilleen |
| Monikon allatiivi | ilmastuvillensa | Essiivi | ilmastuvana |
| Essiivi | ilmastuvanani | Essiivi | ilmastuvanasi |
| Essiivi | ilmastuvanamme | Essiivi | ilmastuvananne |
| Essiivi | ilmastuvanaan | Essiivi | ilmastuvanansa |
| Monikon essiivi | ilmastuvina | Monikon essiivi | ilmastuvinani |
| Monikon essiivi | ilmastuvinasi | Monikon essiivi | ilmastuvinamme |
| Monikon essiivi | ilmastuvinanne | Monikon essiivi | ilmastuvinaan |
| Monikon essiivi | ilmastuvinansa | Translatiivi | ilmastuvaksi |
| Translatiivi | ilmastuvakseni | Translatiivi | ilmastuvaksesi |
| Translatiivi | ilmastuvaksemme | Translatiivi | ilmastuvaksenne |
| Translatiivi | ilmastuvakseen | Translatiivi | ilmastuvaksensa |
| Monikon translatiivi | ilmastuviksi | Monikon translatiivi | ilmastuvikseni |
| Monikon translatiivi | ilmastuviksesi | Monikon translatiivi | ilmastuviksemme |
| Monikon translatiivi | ilmastuviksenne | Monikon translatiivi | ilmastuvikseen |
| Monikon translatiivi | ilmastuviksensa | Monikon instruktiivi | ilmastuvin |
| Abessiivi | ilmastuvatta | Abessiivi | ilmastuvattani |
| Abessiivi | ilmastuvattasi | Abessiivi | ilmastuvattamme |
| Abessiivi | ilmastuvattanne | Abessiivi | ilmastuvattaan |
| Abessiivi | ilmastuvattansa | Monikon abessiivi | ilmastuvitta |
| Monikon abessiivi | ilmastuvittani | Monikon abessiivi | ilmastuvittasi |
| Monikon abessiivi | ilmastuvittamme | Monikon abessiivi | ilmastuvittanne |
| Monikon abessiivi | ilmastuvittaan | Monikon abessiivi | ilmastuvittansa |
| Monikon komitatiivi | ilmastuvine | Monikon komitatiivi | ilmastuvineni |
| Monikon komitatiivi | ilmastuvinesi | Monikon komitatiivi | ilmastuvinemme |
| Monikon komitatiivi | ilmastuvinenne | Monikon komitatiivi | ilmastuvineen |
| Monikon komitatiivi | ilmastuvinensa | Monikon akkusatiivi | ilmastuvat |
| Monikon akkusatiivi | ilmastuvani | Monikon akkusatiivi | ilmastuvasi |
| Monikon akkusatiivi | ilmastuvamme | Monikon akkusatiivi | ilmastuvanne |
| Monikon akkusatiivi | ilmastuvansa | Akkusatiivi | ilmastuvani |
| Akkusatiivi | ilmastuvasi | Akkusatiivi | ilmastuvamme |
| Akkusatiivi | ilmastuvanne | Akkusatiivi | ilmastuvansa |