Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoidättelevätMonikkoidätteleväni
MonikkoidätteleväsiMonikkoidättelevämme
MonikkoidättelevänneMonikkoidättelevänsä
GenetiiviidättelevänGenetiiviidätteleväni
GenetiiviidätteleväsiGenetiiviidättelevämme
GenetiiviidättelevänneGenetiiviidättelevänsä
Monikon genetiiviidättelevienMonikon genetiiviidättelevieni
Monikon genetiiviidätteleviesiMonikon genetiiviidätteleviemme
Monikon genetiiviidättelevienneMonikon genetiiviidätteleviensä
PartitiiviidättelevääPartitiiviidättelevääni
PartitiiviidättelevääsiPartitiiviidätteleväämme
PartitiiviidätteleväännePartitiiviidätteleväänsä
Monikon partitiiviidätteleviäMonikon partitiiviidätteleviäni
Monikon partitiiviidätteleviäsiMonikon partitiiviidätteleviämme
Monikon partitiiviidätteleviänneMonikon partitiiviidätteleviään
Monikon partitiiviidätteleviänsäInessiiviidättelevässä
InessiiviidättelevässäniInessiiviidättelevässäsi
InessiiviidättelevässämmeInessiiviidättelevässänne
InessiiviidättelevässäänInessiiviidättelevässänsä
Monikon inessiiviidättelevissäMonikon inessiiviidättelevissäni
Monikon inessiiviidättelevissäsiMonikon inessiiviidättelevissämme
Monikon inessiiviidättelevissänneMonikon inessiiviidättelevissään
Monikon inessiiviidättelevissänsäElatiiviidättelevästä
ElatiiviidättelevästäniElatiiviidättelevästäsi
ElatiiviidättelevästämmeElatiiviidättelevästänne
ElatiiviidättelevästäänElatiiviidättelevästänsä
Monikon elatiiviidättelevistäMonikon elatiiviidättelevistäni
Monikon elatiiviidättelevistäsiMonikon elatiiviidättelevistämme
Monikon elatiiviidättelevistänneMonikon elatiiviidättelevistään
Monikon elatiiviidättelevistänsäIllatiiviidättelevään
IllatiiviidättelevääniIllatiiviidättelevääsi
IllatiiviidätteleväämmeIllatiiviidätteleväänne
IllatiiviidätteleväänsäMonikon illatiiviidätteleviin
Monikon illatiiviidätteleviiniMonikon illatiiviidätteleviisi
Monikon illatiiviidätteleviimmeMonikon illatiiviidätteleviinne
Monikon illatiiviidätteleviinsäAdessiiviidättelevällä
AdessiiviidättelevälläniAdessiiviidättelevälläsi
AdessiiviidättelevällämmeAdessiiviidättelevällänne
AdessiiviidättelevälläänAdessiiviidättelevällänsä
Monikon adessiiviidättelevilläMonikon adessiiviidättelevilläni
Monikon adessiiviidättelevilläsiMonikon adessiiviidättelevillämme
Monikon adessiiviidättelevillänneMonikon adessiiviidättelevillään
Monikon adessiiviidättelevillänsäAblatiiviidättelevältä
AblatiiviidättelevältäniAblatiiviidättelevältäsi
AblatiiviidättelevältämmeAblatiiviidättelevältänne
AblatiiviidättelevältäänAblatiiviidättelevältänsä
Monikon ablatiiviidätteleviltäMonikon ablatiiviidätteleviltäni
Monikon ablatiiviidätteleviltäsiMonikon ablatiiviidätteleviltämme
Monikon ablatiiviidätteleviltänneMonikon ablatiiviidätteleviltään
Monikon ablatiiviidätteleviltänsäAllatiiviidättelevälle
AllatiiviidättelevälleniAllatiiviidättelevällesi
AllatiiviidättelevällemmeAllatiiviidättelevällenne
AllatiiviidättelevälleenAllatiiviidättelevällensä
Monikon allatiiviidättelevilleMonikon allatiiviidättelevilleni
Monikon allatiiviidättelevillesiMonikon allatiiviidättelevillemme
Monikon allatiiviidättelevillenneMonikon allatiiviidättelevilleen
Monikon allatiiviidättelevillensäEssiiviidättelevänä
EssiiviidättelevänäniEssiiviidättelevänäsi
EssiiviidättelevänämmeEssiiviidättelevänänne
EssiiviidättelevänäänEssiiviidättelevänänsä
Monikon essiiviidättelevinäMonikon essiiviidättelevinäni
Monikon essiiviidättelevinäsiMonikon essiiviidättelevinämme
Monikon essiiviidättelevinänneMonikon essiiviidättelevinään
Monikon essiiviidättelevinänsäTranslatiiviidätteleväksi
TranslatiiviidätteleväkseniTranslatiiviidätteleväksesi
TranslatiiviidätteleväksemmeTranslatiiviidätteleväksenne
TranslatiiviidätteleväkseenTranslatiiviidätteleväksensä
Monikon translatiiviidätteleviksiMonikon translatiiviidättelevikseni
Monikon translatiiviidätteleviksesiMonikon translatiiviidätteleviksemme
Monikon translatiiviidätteleviksenneMonikon translatiiviidättelevikseen
Monikon translatiiviidätteleviksensäMonikon instruktiiviidättelevin
AbessiiviidättelevättäAbessiiviidättelevättäni
AbessiiviidättelevättäsiAbessiiviidättelevättämme
AbessiiviidättelevättänneAbessiiviidättelevättään
AbessiiviidättelevättänsäMonikon abessiiviidättelevittä
Monikon abessiiviidättelevittäniMonikon abessiiviidättelevittäsi
Monikon abessiiviidättelevittämmeMonikon abessiiviidättelevittänne
Monikon abessiiviidättelevittäänMonikon abessiiviidättelevittänsä
Monikon komitatiiviidättelevineMonikon komitatiiviidättelevineni
Monikon komitatiiviidättelevinesiMonikon komitatiiviidättelevinemme
Monikon komitatiiviidättelevinenneMonikon komitatiiviidättelevineen
Monikon komitatiiviidättelevinensäMonikon akkusatiiviidättelevät
Monikon akkusatiiviidätteleväniMonikon akkusatiiviidätteleväsi
Monikon akkusatiiviidättelevämmeMonikon akkusatiiviidättelevänne
Monikon akkusatiiviidättelevänsäAkkusatiiviidätteleväni
AkkusatiiviidätteleväsiAkkusatiiviidättelevämme
AkkusatiiviidättelevänneAkkusatiiviidättelevänsä