Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
idätellä
idätetty siemen
idätetty vilja
idättäminen
idättämätön
idättää
idätyksen ilmastus
Taivutusmuodot
Monikko
idättelevät
Monikko
idätteleväni
Monikko
idätteleväsi
Monikko
idättelevämme
Monikko
idättelevänne
Monikko
idättelevänsä
Genetiivi
idättelevän
Genetiivi
idätteleväni
Genetiivi
idätteleväsi
Genetiivi
idättelevämme
Genetiivi
idättelevänne
Genetiivi
idättelevänsä
Monikon genetiivi
idättelevien
Monikon genetiivi
idättelevieni
Monikon genetiivi
idätteleviesi
Monikon genetiivi
idätteleviemme
Monikon genetiivi
idättelevienne
Monikon genetiivi
idätteleviensä
Partitiivi
idättelevää
Partitiivi
idättelevääni
Partitiivi
idättelevääsi
Partitiivi
idätteleväämme
Partitiivi
idätteleväänne
Partitiivi
idätteleväänsä
Monikon partitiivi
idätteleviä
Monikon partitiivi
idätteleviäni
Monikon partitiivi
idätteleviäsi
Monikon partitiivi
idätteleviämme
Monikon partitiivi
idätteleviänne
Monikon partitiivi
idätteleviään
Monikon partitiivi
idätteleviänsä
Inessiivi
idättelevässä
Inessiivi
idättelevässäni
Inessiivi
idättelevässäsi
Inessiivi
idättelevässämme
Inessiivi
idättelevässänne
Inessiivi
idättelevässään
Inessiivi
idättelevässänsä
Monikon inessiivi
idättelevissä
Monikon inessiivi
idättelevissäni
Monikon inessiivi
idättelevissäsi
Monikon inessiivi
idättelevissämme
Monikon inessiivi
idättelevissänne
Monikon inessiivi
idättelevissään
Monikon inessiivi
idättelevissänsä
Elatiivi
idättelevästä
Elatiivi
idättelevästäni
Elatiivi
idättelevästäsi
Elatiivi
idättelevästämme
Elatiivi
idättelevästänne
Elatiivi
idättelevästään
Elatiivi
idättelevästänsä
Monikon elatiivi
idättelevistä
Monikon elatiivi
idättelevistäni
Monikon elatiivi
idättelevistäsi
Monikon elatiivi
idättelevistämme
Monikon elatiivi
idättelevistänne
Monikon elatiivi
idättelevistään
Monikon elatiivi
idättelevistänsä
Illatiivi
idättelevään
Illatiivi
idättelevääni
Illatiivi
idättelevääsi
Illatiivi
idätteleväämme
Illatiivi
idätteleväänne
Illatiivi
idätteleväänsä
Monikon illatiivi
idätteleviin
Monikon illatiivi
idätteleviini
Monikon illatiivi
idätteleviisi
Monikon illatiivi
idätteleviimme
Monikon illatiivi
idätteleviinne
Monikon illatiivi
idätteleviinsä
Adessiivi
idättelevällä
Adessiivi
idättelevälläni
Adessiivi
idättelevälläsi
Adessiivi
idättelevällämme
Adessiivi
idättelevällänne
Adessiivi
idättelevällään
Adessiivi
idättelevällänsä
Monikon adessiivi
idättelevillä
Monikon adessiivi
idättelevilläni
Monikon adessiivi
idättelevilläsi
Monikon adessiivi
idättelevillämme
Monikon adessiivi
idättelevillänne
Monikon adessiivi
idättelevillään
Monikon adessiivi
idättelevillänsä
Ablatiivi
idättelevältä
Ablatiivi
idättelevältäni
Ablatiivi
idättelevältäsi
Ablatiivi
idättelevältämme
Ablatiivi
idättelevältänne
Ablatiivi
idättelevältään
Ablatiivi
idättelevältänsä
Monikon ablatiivi
idätteleviltä
Monikon ablatiivi
idätteleviltäni
Monikon ablatiivi
idätteleviltäsi
Monikon ablatiivi
idätteleviltämme
Monikon ablatiivi
idätteleviltänne
Monikon ablatiivi
idätteleviltään
Monikon ablatiivi
idätteleviltänsä
Allatiivi
idättelevälle
Allatiivi
idättelevälleni
Allatiivi
idättelevällesi
Allatiivi
idättelevällemme
Allatiivi
idättelevällenne
Allatiivi
idättelevälleen
Allatiivi
idättelevällensä
Monikon allatiivi
idätteleville
Monikon allatiivi
idättelevilleni
Monikon allatiivi
idättelevillesi
Monikon allatiivi
idättelevillemme
Monikon allatiivi
idättelevillenne
Monikon allatiivi
idättelevilleen
Monikon allatiivi
idättelevillensä
Essiivi
idättelevänä
Essiivi
idättelevänäni
Essiivi
idättelevänäsi
Essiivi
idättelevänämme
Essiivi
idättelevänänne
Essiivi
idättelevänään
Essiivi
idättelevänänsä
Monikon essiivi
idättelevinä
Monikon essiivi
idättelevinäni
Monikon essiivi
idättelevinäsi
Monikon essiivi
idättelevinämme
Monikon essiivi
idättelevinänne
Monikon essiivi
idättelevinään
Monikon essiivi
idättelevinänsä
Translatiivi
idätteleväksi
Translatiivi
idätteleväkseni
Translatiivi
idätteleväksesi
Translatiivi
idätteleväksemme
Translatiivi
idätteleväksenne
Translatiivi
idätteleväkseen
Translatiivi
idätteleväksensä
Monikon translatiivi
idätteleviksi
Monikon translatiivi
idättelevikseni
Monikon translatiivi
idätteleviksesi
Monikon translatiivi
idätteleviksemme
Monikon translatiivi
idätteleviksenne
Monikon translatiivi
idättelevikseen
Monikon translatiivi
idätteleviksensä
Monikon instruktiivi
idättelevin
Abessiivi
idättelevättä
Abessiivi
idättelevättäni
Abessiivi
idättelevättäsi
Abessiivi
idättelevättämme
Abessiivi
idättelevättänne
Abessiivi
idättelevättään
Abessiivi
idättelevättänsä
Monikon abessiivi
idättelevittä
Monikon abessiivi
idättelevittäni
Monikon abessiivi
idättelevittäsi
Monikon abessiivi
idättelevittämme
Monikon abessiivi
idättelevittänne
Monikon abessiivi
idättelevittään
Monikon abessiivi
idättelevittänsä
Monikon komitatiivi
idättelevine
Monikon komitatiivi
idättelevineni
Monikon komitatiivi
idättelevinesi
Monikon komitatiivi
idättelevinemme
Monikon komitatiivi
idättelevinenne
Monikon komitatiivi
idättelevineen
Monikon komitatiivi
idättelevinensä
Monikon akkusatiivi
idättelevät
Monikon akkusatiivi
idätteleväni
Monikon akkusatiivi
idätteleväsi
Monikon akkusatiivi
idättelevämme
Monikon akkusatiivi
idättelevänne
Monikon akkusatiivi
idättelevänsä
Akkusatiivi
idätteleväni
Akkusatiivi
idätteleväsi
Akkusatiivi
idättelevämme
Akkusatiivi
idättelevänne
Akkusatiivi
idättelevänsä