Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lasittuvat | Monikko | lasittuvani |
| Monikko | lasittuvasi | Monikko | lasittuvamme |
| Monikko | lasittuvanne | Monikko | lasittuvansa |
| Genetiivi | lasittuvan | Genetiivi | lasittuvani |
| Genetiivi | lasittuvasi | Genetiivi | lasittuvamme |
| Genetiivi | lasittuvanne | Genetiivi | lasittuvansa |
| Monikon genetiivi | lasittuvien | Monikon genetiivi | lasittuvieni |
| Monikon genetiivi | lasittuviesi | Monikon genetiivi | lasittuviemme |
| Monikon genetiivi | lasittuvienne | Monikon genetiivi | lasittuviensa |
| Partitiivi | lasittuvaa | Partitiivi | lasittuvaani |
| Partitiivi | lasittuvaasi | Partitiivi | lasittuvaamme |
| Partitiivi | lasittuvaanne | Partitiivi | lasittuvaansa |
| Monikon partitiivi | lasittuvia | Monikon partitiivi | lasittuviani |
| Monikon partitiivi | lasittuviasi | Monikon partitiivi | lasittuviamme |
| Monikon partitiivi | lasittuvianne | Monikon partitiivi | lasittuviaan |
| Monikon partitiivi | lasittuviansa | Inessiivi | lasittuvassa |
| Inessiivi | lasittuvassani | Inessiivi | lasittuvassasi |
| Inessiivi | lasittuvassamme | Inessiivi | lasittuvassanne |
| Inessiivi | lasittuvassaan | Inessiivi | lasittuvassansa |
| Monikon inessiivi | lasittuvissa | Monikon inessiivi | lasittuvissani |
| Monikon inessiivi | lasittuvissasi | Monikon inessiivi | lasittuvissamme |
| Monikon inessiivi | lasittuvissanne | Monikon inessiivi | lasittuvissaan |
| Monikon inessiivi | lasittuvissansa | Elatiivi | lasittuvasta |
| Elatiivi | lasittuvastani | Elatiivi | lasittuvastasi |
| Elatiivi | lasittuvastamme | Elatiivi | lasittuvastanne |
| Elatiivi | lasittuvastaan | Elatiivi | lasittuvastansa |
| Monikon elatiivi | lasittuvista | Monikon elatiivi | lasittuvistani |
| Monikon elatiivi | lasittuvistasi | Monikon elatiivi | lasittuvistamme |
| Monikon elatiivi | lasittuvistanne | Monikon elatiivi | lasittuvistaan |
| Monikon elatiivi | lasittuvistansa | Illatiivi | lasittuvaan |
| Illatiivi | lasittuvaani | Illatiivi | lasittuvaasi |
| Illatiivi | lasittuvaamme | Illatiivi | lasittuvaanne |
| Illatiivi | lasittuvaansa | Monikon illatiivi | lasittuviin |
| Monikon illatiivi | lasittuviini | Monikon illatiivi | lasittuviisi |
| Monikon illatiivi | lasittuviimme | Monikon illatiivi | lasittuviinne |
| Monikon illatiivi | lasittuviinsa | Adessiivi | lasittuvalla |
| Adessiivi | lasittuvallani | Adessiivi | lasittuvallasi |
| Adessiivi | lasittuvallamme | Adessiivi | lasittuvallanne |
| Adessiivi | lasittuvallaan | Adessiivi | lasittuvallansa |
| Monikon adessiivi | lasittuvilla | Monikon adessiivi | lasittuvillani |
| Monikon adessiivi | lasittuvillasi | Monikon adessiivi | lasittuvillamme |
| Monikon adessiivi | lasittuvillanne | Monikon adessiivi | lasittuvillaan |
| Monikon adessiivi | lasittuvillansa | Ablatiivi | lasittuvalta |
| Ablatiivi | lasittuvaltani | Ablatiivi | lasittuvaltasi |
| Ablatiivi | lasittuvaltamme | Ablatiivi | lasittuvaltanne |
| Ablatiivi | lasittuvaltaan | Ablatiivi | lasittuvaltansa |
| Monikon ablatiivi | lasittuvilta | Monikon ablatiivi | lasittuviltani |
| Monikon ablatiivi | lasittuviltasi | Monikon ablatiivi | lasittuviltamme |
| Monikon ablatiivi | lasittuviltanne | Monikon ablatiivi | lasittuviltaan |
| Monikon ablatiivi | lasittuviltansa | Allatiivi | lasittuvalle |
| Allatiivi | lasittuvalleni | Allatiivi | lasittuvallesi |
| Allatiivi | lasittuvallemme | Allatiivi | lasittuvallenne |
| Allatiivi | lasittuvalleen | Allatiivi | lasittuvallensa |
| Monikon allatiivi | lasittuville | Monikon allatiivi | lasittuvilleni |
| Monikon allatiivi | lasittuvillesi | Monikon allatiivi | lasittuvillemme |
| Monikon allatiivi | lasittuvillenne | Monikon allatiivi | lasittuvilleen |
| Monikon allatiivi | lasittuvillensa | Essiivi | lasittuvana |
| Essiivi | lasittuvanani | Essiivi | lasittuvanasi |
| Essiivi | lasittuvanamme | Essiivi | lasittuvananne |
| Essiivi | lasittuvanaan | Essiivi | lasittuvanansa |
| Monikon essiivi | lasittuvina | Monikon essiivi | lasittuvinani |
| Monikon essiivi | lasittuvinasi | Monikon essiivi | lasittuvinamme |
| Monikon essiivi | lasittuvinanne | Monikon essiivi | lasittuvinaan |
| Monikon essiivi | lasittuvinansa | Translatiivi | lasittuvaksi |
| Translatiivi | lasittuvakseni | Translatiivi | lasittuvaksesi |
| Translatiivi | lasittuvaksemme | Translatiivi | lasittuvaksenne |
| Translatiivi | lasittuvakseen | Translatiivi | lasittuvaksensa |
| Monikon translatiivi | lasittuviksi | Monikon translatiivi | lasittuvikseni |
| Monikon translatiivi | lasittuviksesi | Monikon translatiivi | lasittuviksemme |
| Monikon translatiivi | lasittuviksenne | Monikon translatiivi | lasittuvikseen |
| Monikon translatiivi | lasittuviksensa | Monikon instruktiivi | lasittuvin |
| Abessiivi | lasittuvatta | Abessiivi | lasittuvattani |
| Abessiivi | lasittuvattasi | Abessiivi | lasittuvattamme |
| Abessiivi | lasittuvattanne | Abessiivi | lasittuvattaan |
| Abessiivi | lasittuvattansa | Monikon abessiivi | lasittuvitta |
| Monikon abessiivi | lasittuvittani | Monikon abessiivi | lasittuvittasi |
| Monikon abessiivi | lasittuvittamme | Monikon abessiivi | lasittuvittanne |
| Monikon abessiivi | lasittuvittaan | Monikon abessiivi | lasittuvittansa |
| Monikon komitatiivi | lasittuvine | Monikon komitatiivi | lasittuvineni |
| Monikon komitatiivi | lasittuvinesi | Monikon komitatiivi | lasittuvinemme |
| Monikon komitatiivi | lasittuvinenne | Monikon komitatiivi | lasittuvineen |
| Monikon komitatiivi | lasittuvinensa | Monikon akkusatiivi | lasittuvat |
| Monikon akkusatiivi | lasittuvani | Monikon akkusatiivi | lasittuvasi |
| Monikon akkusatiivi | lasittuvamme | Monikon akkusatiivi | lasittuvanne |
| Monikon akkusatiivi | lasittuvansa | Akkusatiivi | lasittuvani |
| Akkusatiivi | lasittuvasi | Akkusatiivi | lasittuvamme |
| Akkusatiivi | lasittuvanne | Akkusatiivi | lasittuvansa |