Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolasittuvatMonikkolasittuvani
MonikkolasittuvasiMonikkolasittuvamme
MonikkolasittuvanneMonikkolasittuvansa
GenetiivilasittuvanGenetiivilasittuvani
GenetiivilasittuvasiGenetiivilasittuvamme
GenetiivilasittuvanneGenetiivilasittuvansa
Monikon genetiivilasittuvienMonikon genetiivilasittuvieni
Monikon genetiivilasittuviesiMonikon genetiivilasittuviemme
Monikon genetiivilasittuvienneMonikon genetiivilasittuviensa
PartitiivilasittuvaaPartitiivilasittuvaani
PartitiivilasittuvaasiPartitiivilasittuvaamme
PartitiivilasittuvaannePartitiivilasittuvaansa
Monikon partitiivilasittuviaMonikon partitiivilasittuviani
Monikon partitiivilasittuviasiMonikon partitiivilasittuviamme
Monikon partitiivilasittuvianneMonikon partitiivilasittuviaan
Monikon partitiivilasittuviansaInessiivilasittuvassa
InessiivilasittuvassaniInessiivilasittuvassasi
InessiivilasittuvassammeInessiivilasittuvassanne
InessiivilasittuvassaanInessiivilasittuvassansa
Monikon inessiivilasittuvissaMonikon inessiivilasittuvissani
Monikon inessiivilasittuvissasiMonikon inessiivilasittuvissamme
Monikon inessiivilasittuvissanneMonikon inessiivilasittuvissaan
Monikon inessiivilasittuvissansaElatiivilasittuvasta
ElatiivilasittuvastaniElatiivilasittuvastasi
ElatiivilasittuvastammeElatiivilasittuvastanne
ElatiivilasittuvastaanElatiivilasittuvastansa
Monikon elatiivilasittuvistaMonikon elatiivilasittuvistani
Monikon elatiivilasittuvistasiMonikon elatiivilasittuvistamme
Monikon elatiivilasittuvistanneMonikon elatiivilasittuvistaan
Monikon elatiivilasittuvistansaIllatiivilasittuvaan
IllatiivilasittuvaaniIllatiivilasittuvaasi
IllatiivilasittuvaammeIllatiivilasittuvaanne
IllatiivilasittuvaansaMonikon illatiivilasittuviin
Monikon illatiivilasittuviiniMonikon illatiivilasittuviisi
Monikon illatiivilasittuviimmeMonikon illatiivilasittuviinne
Monikon illatiivilasittuviinsaAdessiivilasittuvalla
AdessiivilasittuvallaniAdessiivilasittuvallasi
AdessiivilasittuvallammeAdessiivilasittuvallanne
AdessiivilasittuvallaanAdessiivilasittuvallansa
Monikon adessiivilasittuvillaMonikon adessiivilasittuvillani
Monikon adessiivilasittuvillasiMonikon adessiivilasittuvillamme
Monikon adessiivilasittuvillanneMonikon adessiivilasittuvillaan
Monikon adessiivilasittuvillansaAblatiivilasittuvalta
AblatiivilasittuvaltaniAblatiivilasittuvaltasi
AblatiivilasittuvaltammeAblatiivilasittuvaltanne
AblatiivilasittuvaltaanAblatiivilasittuvaltansa
Monikon ablatiivilasittuviltaMonikon ablatiivilasittuviltani
Monikon ablatiivilasittuviltasiMonikon ablatiivilasittuviltamme
Monikon ablatiivilasittuviltanneMonikon ablatiivilasittuviltaan
Monikon ablatiivilasittuviltansaAllatiivilasittuvalle
AllatiivilasittuvalleniAllatiivilasittuvallesi
AllatiivilasittuvallemmeAllatiivilasittuvallenne
AllatiivilasittuvalleenAllatiivilasittuvallensa
Monikon allatiivilasittuvilleMonikon allatiivilasittuvilleni
Monikon allatiivilasittuvillesiMonikon allatiivilasittuvillemme
Monikon allatiivilasittuvillenneMonikon allatiivilasittuvilleen
Monikon allatiivilasittuvillensaEssiivilasittuvana
EssiivilasittuvananiEssiivilasittuvanasi
EssiivilasittuvanammeEssiivilasittuvananne
EssiivilasittuvanaanEssiivilasittuvanansa
Monikon essiivilasittuvinaMonikon essiivilasittuvinani
Monikon essiivilasittuvinasiMonikon essiivilasittuvinamme
Monikon essiivilasittuvinanneMonikon essiivilasittuvinaan
Monikon essiivilasittuvinansaTranslatiivilasittuvaksi
TranslatiivilasittuvakseniTranslatiivilasittuvaksesi
TranslatiivilasittuvaksemmeTranslatiivilasittuvaksenne
TranslatiivilasittuvakseenTranslatiivilasittuvaksensa
Monikon translatiivilasittuviksiMonikon translatiivilasittuvikseni
Monikon translatiivilasittuviksesiMonikon translatiivilasittuviksemme
Monikon translatiivilasittuviksenneMonikon translatiivilasittuvikseen
Monikon translatiivilasittuviksensaMonikon instruktiivilasittuvin
AbessiivilasittuvattaAbessiivilasittuvattani
AbessiivilasittuvattasiAbessiivilasittuvattamme
AbessiivilasittuvattanneAbessiivilasittuvattaan
AbessiivilasittuvattansaMonikon abessiivilasittuvitta
Monikon abessiivilasittuvittaniMonikon abessiivilasittuvittasi
Monikon abessiivilasittuvittammeMonikon abessiivilasittuvittanne
Monikon abessiivilasittuvittaanMonikon abessiivilasittuvittansa
Monikon komitatiivilasittuvineMonikon komitatiivilasittuvineni
Monikon komitatiivilasittuvinesiMonikon komitatiivilasittuvinemme
Monikon komitatiivilasittuvinenneMonikon komitatiivilasittuvineen
Monikon komitatiivilasittuvinensaMonikon akkusatiivilasittuvat
Monikon akkusatiivilasittuvaniMonikon akkusatiivilasittuvasi
Monikon akkusatiivilasittuvammeMonikon akkusatiivilasittuvanne
Monikon akkusatiivilasittuvansaAkkusatiivilasittuvani
AkkusatiivilasittuvasiAkkusatiivilasittuvamme
AkkusatiivilasittuvanneAkkusatiivilasittuvansa