Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkonaivatMonikkonaivani
MonikkonaivasiMonikkonaivamme
MonikkonaivanneMonikkonaivansa
GenetiivinaivanGenetiivinaivani
GenetiivinaivasiGenetiivinaivamme
GenetiivinaivanneGenetiivinaivansa
Monikon genetiivinaivienMonikon genetiivinaivieni
Monikon genetiivinaiviesiMonikon genetiivinaiviemme
Monikon genetiivinaivienneMonikon genetiivinaiviensa
PartitiivinaivaaPartitiivinaivaani
PartitiivinaivaasiPartitiivinaivaamme
PartitiivinaivaannePartitiivinaivaansa
Monikon partitiivinaiviaMonikon partitiivinaiviani
Monikon partitiivinaiviasiMonikon partitiivinaiviamme
Monikon partitiivinaivianneMonikon partitiivinaiviaan
Monikon partitiivinaiviansaInessiivinaivassa
InessiivinaivassaniInessiivinaivassasi
InessiivinaivassammeInessiivinaivassanne
InessiivinaivassaanInessiivinaivassansa
Monikon inessiivinaivissaMonikon inessiivinaivissani
Monikon inessiivinaivissasiMonikon inessiivinaivissamme
Monikon inessiivinaivissanneMonikon inessiivinaivissaan
Monikon inessiivinaivissansaElatiivinaivasta
ElatiivinaivastaniElatiivinaivastasi
ElatiivinaivastammeElatiivinaivastanne
ElatiivinaivastaanElatiivinaivastansa
Monikon elatiivinaivistaMonikon elatiivinaivistani
Monikon elatiivinaivistasiMonikon elatiivinaivistamme
Monikon elatiivinaivistanneMonikon elatiivinaivistaan
Monikon elatiivinaivistansaIllatiivinaivaan
IllatiivinaivaaniIllatiivinaivaasi
IllatiivinaivaammeIllatiivinaivaanne
IllatiivinaivaansaMonikon illatiivinaiviin
Monikon illatiivinaiviiniMonikon illatiivinaiviisi
Monikon illatiivinaiviimmeMonikon illatiivinaiviinne
Monikon illatiivinaiviinsaAdessiivinaivalla
AdessiivinaivallaniAdessiivinaivallasi
AdessiivinaivallammeAdessiivinaivallanne
AdessiivinaivallaanAdessiivinaivallansa
Monikon adessiivinaivillaMonikon adessiivinaivillani
Monikon adessiivinaivillasiMonikon adessiivinaivillamme
Monikon adessiivinaivillanneMonikon adessiivinaivillaan
Monikon adessiivinaivillansaAblatiivinaivalta
AblatiivinaivaltaniAblatiivinaivaltasi
AblatiivinaivaltammeAblatiivinaivaltanne
AblatiivinaivaltaanAblatiivinaivaltansa
Monikon ablatiivinaiviltaMonikon ablatiivinaiviltani
Monikon ablatiivinaiviltasiMonikon ablatiivinaiviltamme
Monikon ablatiivinaiviltanneMonikon ablatiivinaiviltaan
Monikon ablatiivinaiviltansaAllatiivinaivalle
AllatiivinaivalleniAllatiivinaivallesi
AllatiivinaivallemmeAllatiivinaivallenne
AllatiivinaivalleenAllatiivinaivallensa
Monikon allatiivinaivilleMonikon allatiivinaivilleni
Monikon allatiivinaivillesiMonikon allatiivinaivillemme
Monikon allatiivinaivillenneMonikon allatiivinaivilleen
Monikon allatiivinaivillensaEssiivinaivana
EssiivinaivananiEssiivinaivanasi
EssiivinaivanammeEssiivinaivananne
EssiivinaivanaanEssiivinaivanansa
Monikon essiivinaivinaMonikon essiivinaivinani
Monikon essiivinaivinasiMonikon essiivinaivinamme
Monikon essiivinaivinanneMonikon essiivinaivinaan
Monikon essiivinaivinansaTranslatiivinaivaksi
TranslatiivinaivakseniTranslatiivinaivaksesi
TranslatiivinaivaksemmeTranslatiivinaivaksenne
TranslatiivinaivakseenTranslatiivinaivaksensa
Monikon translatiivinaiviksiMonikon translatiivinaivikseni
Monikon translatiivinaiviksesiMonikon translatiivinaiviksemme
Monikon translatiivinaiviksenneMonikon translatiivinaivikseen
Monikon translatiivinaiviksensaMonikon instruktiivinaivin
AbessiivinaivattaAbessiivinaivattani
AbessiivinaivattasiAbessiivinaivattamme
AbessiivinaivattanneAbessiivinaivattaan
AbessiivinaivattansaMonikon abessiivinaivitta
Monikon abessiivinaivittaniMonikon abessiivinaivittasi
Monikon abessiivinaivittammeMonikon abessiivinaivittanne
Monikon abessiivinaivittaanMonikon abessiivinaivittansa
Monikon komitatiivinaivineMonikon komitatiivinaivineni
Monikon komitatiivinaivinesiMonikon komitatiivinaivinemme
Monikon komitatiivinaivinenneMonikon komitatiivinaivineen
Monikon komitatiivinaivinensaMonikon akkusatiivinaivat
Monikon akkusatiivinaivaniMonikon akkusatiivinaivasi
Monikon akkusatiivinaivammeMonikon akkusatiivinaivanne
Monikon akkusatiivinaivansaAkkusatiivinaivani
AkkusatiivinaivasiAkkusatiivinaivamme
AkkusatiivinaivanneAkkusatiivinaivansa