Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoklanipäisetMonikkoklanipäiseni
MonikkoklanipäisesiMonikkoklanipäisemme
MonikkoklanipäisenneMonikkoklanipäisensä
GenetiiviklanipäisenGenetiiviklanipäiseni
GenetiiviklanipäisesiGenetiiviklanipäisemme
GenetiiviklanipäisenneGenetiiviklanipäisensä
Monikon genetiiviklanipäistenMonikon genetiiviklanipäisien
Monikon genetiiviklanipäisteniMonikon genetiiviklanipäisieni
Monikon genetiiviklanipäistesiMonikon genetiiviklanipäisiesi
Monikon genetiiviklanipäistemmeMonikon genetiiviklanipäisiemme
Monikon genetiiviklanipäistenneMonikon genetiiviklanipäisienne
Monikon genetiiviklanipäistensäMonikon genetiiviklanipäisiensä
PartitiiviklanipäistäPartitiiviklanipäistäni
PartitiiviklanipäistäsiPartitiiviklanipäistämme
PartitiiviklanipäistännePartitiiviklanipäistään
PartitiiviklanipäistänsäMonikon partitiiviklanipäisiä
Monikon partitiiviklanipäisiäniMonikon partitiiviklanipäisiäsi
Monikon partitiiviklanipäisiämmeMonikon partitiiviklanipäisiänne
Monikon partitiiviklanipäisiäänMonikon partitiiviklanipäisiänsä
InessiiviklanipäisessäInessiiviklanipäisessäni
InessiiviklanipäisessäsiInessiiviklanipäisessämme
InessiiviklanipäisessänneInessiiviklanipäisessään
InessiiviklanipäisessänsäMonikon inessiiviklanipäisissä
Monikon inessiiviklanipäisissäniMonikon inessiiviklanipäisissäsi
Monikon inessiiviklanipäisissämmeMonikon inessiiviklanipäisissänne
Monikon inessiiviklanipäisissäänMonikon inessiiviklanipäisissänsä
ElatiiviklanipäisestäElatiiviklanipäisestäni
ElatiiviklanipäisestäsiElatiiviklanipäisestämme
ElatiiviklanipäisestänneElatiiviklanipäisestään
ElatiiviklanipäisestänsäMonikon elatiiviklanipäisistä
Monikon elatiiviklanipäisistäniMonikon elatiiviklanipäisistäsi
Monikon elatiiviklanipäisistämmeMonikon elatiiviklanipäisistänne
Monikon elatiiviklanipäisistäänMonikon elatiiviklanipäisistänsä
IllatiiviklanipäiseenIllatiiviklanipäiseeni
IllatiiviklanipäiseesiIllatiiviklanipäiseemme
IllatiiviklanipäiseenneIllatiiviklanipäiseensä
Monikon illatiiviklanipäisiinMonikon illatiiviklanipäisiini
Monikon illatiiviklanipäisiisiMonikon illatiiviklanipäisiimme
Monikon illatiiviklanipäisiinneMonikon illatiiviklanipäisiinsä
AdessiiviklanipäiselläAdessiiviklanipäiselläni
AdessiiviklanipäiselläsiAdessiiviklanipäisellämme
AdessiiviklanipäisellänneAdessiiviklanipäisellään
AdessiiviklanipäisellänsäMonikon adessiiviklanipäisillä
Monikon adessiiviklanipäisilläniMonikon adessiiviklanipäisilläsi
Monikon adessiiviklanipäisillämmeMonikon adessiiviklanipäisillänne
Monikon adessiiviklanipäisilläänMonikon adessiiviklanipäisillänsä
AblatiiviklanipäiseltäAblatiiviklanipäiseltäni
AblatiiviklanipäiseltäsiAblatiiviklanipäiseltämme
AblatiiviklanipäiseltänneAblatiiviklanipäiseltään
AblatiiviklanipäiseltänsäMonikon ablatiiviklanipäisiltä
Monikon ablatiiviklanipäisiltäniMonikon ablatiiviklanipäisiltäsi
Monikon ablatiiviklanipäisiltämmeMonikon ablatiiviklanipäisiltänne
Monikon ablatiiviklanipäisiltäänMonikon ablatiiviklanipäisiltänsä
AllatiiviklanipäiselleAllatiiviklanipäiselleni
AllatiiviklanipäisellesiAllatiiviklanipäisellemme
AllatiiviklanipäisellenneAllatiiviklanipäiselleen
AllatiiviklanipäisellensäMonikon allatiiviklanipäisille
Monikon allatiiviklanipäisilleniMonikon allatiiviklanipäisillesi
Monikon allatiiviklanipäisillemmeMonikon allatiiviklanipäisillenne
Monikon allatiiviklanipäisilleenMonikon allatiiviklanipäisillensä
EssiiviklanipäisenäEssiiviklanipäisenäni
EssiiviklanipäisenäsiEssiiviklanipäisenämme
EssiiviklanipäisenänneEssiiviklanipäisenään
EssiiviklanipäisenänsäMonikon essiiviklanipäisinä
Monikon essiiviklanipäisinäniMonikon essiiviklanipäisinäsi
Monikon essiiviklanipäisinämmeMonikon essiiviklanipäisinänne
Monikon essiiviklanipäisinäänMonikon essiiviklanipäisinänsä
TranslatiiviklanipäiseksiTranslatiiviklanipäisekseni
TranslatiiviklanipäiseksesiTranslatiiviklanipäiseksemme
TranslatiiviklanipäiseksenneTranslatiiviklanipäisekseen
TranslatiiviklanipäiseksensäMonikon translatiiviklanipäisiksi
Monikon translatiiviklanipäisikseniMonikon translatiiviklanipäisiksesi
Monikon translatiiviklanipäisiksemmeMonikon translatiiviklanipäisiksenne
Monikon translatiiviklanipäisikseenMonikon translatiiviklanipäisiksensä
Monikon instruktiiviklanipäisinAbessiiviklanipäisettä
AbessiiviklanipäisettäniAbessiiviklanipäisettäsi
AbessiiviklanipäisettämmeAbessiiviklanipäisettänne
AbessiiviklanipäisettäänAbessiiviklanipäisettänsä
Monikon abessiiviklanipäisittäMonikon abessiiviklanipäisittäni
Monikon abessiiviklanipäisittäsiMonikon abessiiviklanipäisittämme
Monikon abessiiviklanipäisittänneMonikon abessiiviklanipäisittään
Monikon abessiiviklanipäisittänsäMonikon komitatiiviklanipäisine
Monikon komitatiiviklanipäisineniMonikon komitatiiviklanipäisinesi
Monikon komitatiiviklanipäisinemmeMonikon komitatiiviklanipäisinenne
Monikon komitatiiviklanipäisineenMonikon komitatiiviklanipäisinensä
Monikon akkusatiiviklanipäisetMonikon akkusatiiviklanipäiseni
Monikon akkusatiiviklanipäisesiMonikon akkusatiiviklanipäisemme
Monikon akkusatiiviklanipäisenneMonikon akkusatiiviklanipäisensä
AkkusatiiviklanipäiseniAkkusatiiviklanipäisesi
AkkusatiiviklanipäisemmeAkkusatiiviklanipäisenne
Akkusatiiviklanipäisensä