Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotsintsillahiiretGenetiivitsintsillahiiren
Monikon genetiivitsintsillahiirienMonikon genetiivitsintsillahiirten
PartitiivitsintsillahiirtäMonikon partitiivitsintsillahiiriä
InessiivitsintsillahiiressäMonikon inessiivitsintsillahiirissä
ElatiivitsintsillahiirestäMonikon elatiivitsintsillahiiristä
IllatiivitsintsillahiireenMonikon illatiivitsintsillahiiriin
AdessiivitsintsillahiirelläMonikon adessiivitsintsillahiirillä
AblatiivitsintsillahiireltäMonikon ablatiivitsintsillahiiriltä
AllatiivitsintsillahiirelleMonikon allatiivitsintsillahiirille
EssiivitsintsillahiirenäMonikon essiivitsintsillahiirinä
TranslatiivitsintsillahiireksiMonikon translatiivitsintsillahiiriksi
Monikon instruktiivitsintsillahiirinAbessiivitsintsillahiirettä
Monikon abessiivitsintsillahiirittäMonikon akkusatiivitsintsillahiiret