Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokaikuisatMonikkokaikuisani
MonikkokaikuisasiMonikkokaikuisamme
MonikkokaikuisanneMonikkokaikuisansa
GenetiivikaikuisanGenetiivikaikuisani
GenetiivikaikuisasiGenetiivikaikuisamme
GenetiivikaikuisanneGenetiivikaikuisansa
Monikon genetiivikaikuisienMonikon genetiivikaikuisieni
Monikon genetiivikaikuisiesiMonikon genetiivikaikuisiemme
Monikon genetiivikaikuisienneMonikon genetiivikaikuisiensa
PartitiivikaikuisaaPartitiivikaikuisaani
PartitiivikaikuisaasiPartitiivikaikuisaamme
PartitiivikaikuisaannePartitiivikaikuisaansa
Monikon partitiivikaikuisiaMonikon partitiivikaikuisiani
Monikon partitiivikaikuisiasiMonikon partitiivikaikuisiamme
Monikon partitiivikaikuisianneMonikon partitiivikaikuisiaan
Monikon partitiivikaikuisiansaInessiivikaikuisassa
InessiivikaikuisassaniInessiivikaikuisassasi
InessiivikaikuisassammeInessiivikaikuisassanne
InessiivikaikuisassaanInessiivikaikuisassansa
Monikon inessiivikaikuisissaMonikon inessiivikaikuisissani
Monikon inessiivikaikuisissasiMonikon inessiivikaikuisissamme
Monikon inessiivikaikuisissanneMonikon inessiivikaikuisissaan
Monikon inessiivikaikuisissansaElatiivikaikuisasta
ElatiivikaikuisastaniElatiivikaikuisastasi
ElatiivikaikuisastammeElatiivikaikuisastanne
ElatiivikaikuisastaanElatiivikaikuisastansa
Monikon elatiivikaikuisistaMonikon elatiivikaikuisistani
Monikon elatiivikaikuisistasiMonikon elatiivikaikuisistamme
Monikon elatiivikaikuisistanneMonikon elatiivikaikuisistaan
Monikon elatiivikaikuisistansaIllatiivikaikuisaan
IllatiivikaikuisaaniIllatiivikaikuisaasi
IllatiivikaikuisaammeIllatiivikaikuisaanne
IllatiivikaikuisaansaMonikon illatiivikaikuisiin
Monikon illatiivikaikuisiiniMonikon illatiivikaikuisiisi
Monikon illatiivikaikuisiimmeMonikon illatiivikaikuisiinne
Monikon illatiivikaikuisiinsaAdessiivikaikuisalla
AdessiivikaikuisallaniAdessiivikaikuisallasi
AdessiivikaikuisallammeAdessiivikaikuisallanne
AdessiivikaikuisallaanAdessiivikaikuisallansa
Monikon adessiivikaikuisillaMonikon adessiivikaikuisillani
Monikon adessiivikaikuisillasiMonikon adessiivikaikuisillamme
Monikon adessiivikaikuisillanneMonikon adessiivikaikuisillaan
Monikon adessiivikaikuisillansaAblatiivikaikuisalta
AblatiivikaikuisaltaniAblatiivikaikuisaltasi
AblatiivikaikuisaltammeAblatiivikaikuisaltanne
AblatiivikaikuisaltaanAblatiivikaikuisaltansa
Monikon ablatiivikaikuisiltaMonikon ablatiivikaikuisiltani
Monikon ablatiivikaikuisiltasiMonikon ablatiivikaikuisiltamme
Monikon ablatiivikaikuisiltanneMonikon ablatiivikaikuisiltaan
Monikon ablatiivikaikuisiltansaAllatiivikaikuisalle
AllatiivikaikuisalleniAllatiivikaikuisallesi
AllatiivikaikuisallemmeAllatiivikaikuisallenne
AllatiivikaikuisalleenAllatiivikaikuisallensa
Monikon allatiivikaikuisilleMonikon allatiivikaikuisilleni
Monikon allatiivikaikuisillesiMonikon allatiivikaikuisillemme
Monikon allatiivikaikuisillenneMonikon allatiivikaikuisilleen
Monikon allatiivikaikuisillensaEssiivikaikuisana
EssiivikaikuisananiEssiivikaikuisanasi
EssiivikaikuisanammeEssiivikaikuisananne
EssiivikaikuisanaanEssiivikaikuisanansa
Monikon essiivikaikuisinaMonikon essiivikaikuisinani
Monikon essiivikaikuisinasiMonikon essiivikaikuisinamme
Monikon essiivikaikuisinanneMonikon essiivikaikuisinaan
Monikon essiivikaikuisinansaTranslatiivikaikuisaksi
TranslatiivikaikuisakseniTranslatiivikaikuisaksesi
TranslatiivikaikuisaksemmeTranslatiivikaikuisaksenne
TranslatiivikaikuisakseenTranslatiivikaikuisaksensa
Monikon translatiivikaikuisiksiMonikon translatiivikaikuisikseni
Monikon translatiivikaikuisiksesiMonikon translatiivikaikuisiksemme
Monikon translatiivikaikuisiksenneMonikon translatiivikaikuisikseen
Monikon translatiivikaikuisiksensaMonikon instruktiivikaikuisin
AbessiivikaikuisattaAbessiivikaikuisattani
AbessiivikaikuisattasiAbessiivikaikuisattamme
AbessiivikaikuisattanneAbessiivikaikuisattaan
AbessiivikaikuisattansaMonikon abessiivikaikuisitta
Monikon abessiivikaikuisittaniMonikon abessiivikaikuisittasi
Monikon abessiivikaikuisittammeMonikon abessiivikaikuisittanne
Monikon abessiivikaikuisittaanMonikon abessiivikaikuisittansa
Monikon komitatiivikaikuisineMonikon komitatiivikaikuisineni
Monikon komitatiivikaikuisinesiMonikon komitatiivikaikuisinemme
Monikon komitatiivikaikuisinenneMonikon komitatiivikaikuisineen
Monikon komitatiivikaikuisinensaMonikon akkusatiivikaikuisat
Monikon akkusatiivikaikuisaniMonikon akkusatiivikaikuisasi
Monikon akkusatiivikaikuisammeMonikon akkusatiivikaikuisanne
Monikon akkusatiivikaikuisansaAkkusatiivikaikuisani
AkkusatiivikaikuisasiAkkusatiivikaikuisamme
AkkusatiivikaikuisanneAkkusatiivikaikuisansa

Luokat