Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikkoalussa mainitutMonikkoalussa mainittuni
Monikkoalussa mainittusiMonikkoalussa mainittumme
Monikkoalussa mainittunneMonikkoalussa mainittunsa
Genetiivialussa mainitunGenetiivialussa mainittuni
Genetiivialussa mainittusiGenetiivialussa mainittumme
Genetiivialussa mainittunneGenetiivialussa mainittunsa
Monikon genetiivialussa mainittujenMonikon genetiivialussa mainittujeni
Monikon genetiivialussa mainittujesiMonikon genetiivialussa mainittujemme
Monikon genetiivialussa mainittujenneMonikon genetiivialussa mainittujensa
Partitiivialussa mainittuaPartitiivialussa mainittuani
Partitiivialussa mainittuasiPartitiivialussa mainittuamme
Partitiivialussa mainittuannePartitiivialussa mainittuaan
Partitiivialussa mainittuansaMonikon partitiivialussa mainittuja
Monikon partitiivialussa mainittujaniMonikon partitiivialussa mainittujasi
Monikon partitiivialussa mainittujammeMonikon partitiivialussa mainittujanne
Monikon partitiivialussa mainittujaanMonikon partitiivialussa mainittujansa
Inessiivialussa mainitussaInessiivialussa mainitussani
Inessiivialussa mainitussasiInessiivialussa mainitussamme
Inessiivialussa mainitussanneInessiivialussa mainitussaan
Inessiivialussa mainitussansaMonikon inessiivialussa mainituissa
Monikon inessiivialussa mainituissaniMonikon inessiivialussa mainituissasi
Monikon inessiivialussa mainituissammeMonikon inessiivialussa mainituissanne
Monikon inessiivialussa mainituissaanMonikon inessiivialussa mainituissansa
Elatiivialussa mainitustaElatiivialussa mainitustani
Elatiivialussa mainitustasiElatiivialussa mainitustamme
Elatiivialussa mainitustanneElatiivialussa mainitustaan
Elatiivialussa mainitustansaMonikon elatiivialussa mainituista
Monikon elatiivialussa mainituistaniMonikon elatiivialussa mainituistasi
Monikon elatiivialussa mainituistammeMonikon elatiivialussa mainituistanne
Monikon elatiivialussa mainituistaanMonikon elatiivialussa mainituistansa
Illatiivialussa mainittuunIllatiivialussa mainittuuni
Illatiivialussa mainittuusiIllatiivialussa mainittuumme
Illatiivialussa mainittuunneIllatiivialussa mainittuunsa
Monikon illatiivialussa mainittuihinMonikon illatiivialussa mainittuihini
Monikon illatiivialussa mainittuihisiMonikon illatiivialussa mainittuihimme
Monikon illatiivialussa mainittuihinneMonikon illatiivialussa mainittuihinsa
Adessiivialussa mainitullaAdessiivialussa mainitullani
Adessiivialussa mainitullasiAdessiivialussa mainitullamme
Adessiivialussa mainitullanneAdessiivialussa mainitullaan
Adessiivialussa mainitullansaMonikon adessiivialussa mainituilla
Monikon adessiivialussa mainituillaniMonikon adessiivialussa mainituillasi
Monikon adessiivialussa mainituillammeMonikon adessiivialussa mainituillanne
Monikon adessiivialussa mainituillaanMonikon adessiivialussa mainituillansa
Ablatiivialussa mainitultaAblatiivialussa mainitultani
Ablatiivialussa mainitultasiAblatiivialussa mainitultamme
Ablatiivialussa mainitultanneAblatiivialussa mainitultaan
Ablatiivialussa mainitultansaMonikon ablatiivialussa mainituilta
Monikon ablatiivialussa mainituiltaniMonikon ablatiivialussa mainituiltasi
Monikon ablatiivialussa mainituiltammeMonikon ablatiivialussa mainituiltanne
Monikon ablatiivialussa mainituiltaanMonikon ablatiivialussa mainituiltansa
Allatiivialussa mainitulleAllatiivialussa mainitulleni
Allatiivialussa mainitullesiAllatiivialussa mainitullemme
Allatiivialussa mainitullenneAllatiivialussa mainitulleen
Allatiivialussa mainitullensaMonikon allatiivialussa mainituille
Monikon allatiivialussa mainituilleniMonikon allatiivialussa mainituillesi
Monikon allatiivialussa mainituillemmeMonikon allatiivialussa mainituillenne
Monikon allatiivialussa mainituilleenMonikon allatiivialussa mainituillensa
Essiivialussa mainittunaEssiivialussa mainittunani
Essiivialussa mainittunasiEssiivialussa mainittunamme
Essiivialussa mainittunanneEssiivialussa mainittunaan
Essiivialussa mainittunansaMonikon essiivialussa mainittuina
Monikon essiivialussa mainittuinaniMonikon essiivialussa mainittuinasi
Monikon essiivialussa mainittuinammeMonikon essiivialussa mainittuinanne
Monikon essiivialussa mainittuinaanMonikon essiivialussa mainittuinansa
Translatiivialussa mainituksiTranslatiivialussa mainitukseni
Translatiivialussa mainituksesiTranslatiivialussa mainituksemme
Translatiivialussa mainituksenneTranslatiivialussa mainitukseen
Translatiivialussa mainituksensaMonikon translatiivialussa mainituiksi
Monikon translatiivialussa mainituikseniMonikon translatiivialussa mainituiksesi
Monikon translatiivialussa mainituiksemmeMonikon translatiivialussa mainituiksenne
Monikon translatiivialussa mainituikseenMonikon translatiivialussa mainituiksensa
Monikon instruktiivialussa mainituinAbessiivialussa mainitutta
Abessiivialussa mainituttaniAbessiivialussa mainituttasi
Abessiivialussa mainituttammeAbessiivialussa mainituttanne
Abessiivialussa mainituttaanAbessiivialussa mainituttansa
Monikon abessiivialussa mainituittaMonikon abessiivialussa mainituittani
Monikon abessiivialussa mainituittasiMonikon abessiivialussa mainituittamme
Monikon abessiivialussa mainituittanneMonikon abessiivialussa mainituittaan
Monikon abessiivialussa mainituittansaMonikon komitatiivialussa mainittuine
Monikon komitatiivialussa mainittuineniMonikon komitatiivialussa mainittuinesi
Monikon komitatiivialussa mainittuinemmeMonikon komitatiivialussa mainittuinenne
Monikon komitatiivialussa mainittuineenMonikon komitatiivialussa mainittuinensa
Monikon akkusatiivialussa mainitutMonikon akkusatiivialussa mainittuni
Monikon akkusatiivialussa mainittusiMonikon akkusatiivialussa mainittumme
Monikon akkusatiivialussa mainittunneMonikon akkusatiivialussa mainittunsa
Akkusatiivialussa mainittuniAkkusatiivialussa mainittusi
Akkusatiivialussa mainittummeAkkusatiivialussa mainittunne
Akkusatiivialussa mainittunsa