| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | chi |
| espanja | ji |
| esperanto | ĥio |
| hollanti | chi |
| japani | キー (kī / kii), ヒ (hi), カイ (kai) |
| kreikka | χι (chi) |
| portugali | qui |
| ranska | khi, chi |
| saksa | Chi |
| tšekki | chí |
| venäjä | хи (hi) |
| Monikko | khiit | Genetiivi | khiin |
| Monikon genetiivi | khiiden | Monikon genetiivi | khiitten |
| Partitiivi | khiitä | Monikon partitiivi | khiitä |
| Inessiivi | khiissä | Monikon inessiivi | khiissä |
| Elatiivi | khiistä | Monikon elatiivi | khiistä |
| Illatiivi | khiihin | Monikon illatiivi | khiihin |
| Adessiivi | khiillä | Monikon adessiivi | khiillä |
| Ablatiivi | khiiltä | Monikon ablatiivi | khiiltä |
| Allatiivi | khiille | Monikon allatiivi | khiille |
| Essiivi | khiinä | Monikon essiivi | khiinä |
| Translatiivi | khiiksi | Monikon translatiivi | khiiksi |
| Monikon instruktiivi | khiin | Abessiivi | khiittä |
| Monikon abessiivi | khiittä | Monikon akkusatiivi | khiit |