| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | babat | Genetiivi | baban |
| Monikon genetiivi | babojen | Partitiivi | babaa |
| Monikon partitiivi | baboja | Inessiivi | babassa |
| Monikon inessiivi | baboissa | Elatiivi | babasta |
| Monikon elatiivi | baboista | Illatiivi | babaan |
| Monikon illatiivi | baboihin | Adessiivi | baballa |
| Monikon adessiivi | baboilla | Ablatiivi | babalta |
| Monikon ablatiivi | baboilta | Allatiivi | baballe |
| Monikon allatiivi | baboille | Essiivi | babana |
| Monikon essiivi | baboina | Translatiivi | babaksi |
| Monikon translatiivi | baboiksi | Monikon instruktiivi | baboin |
| Abessiivi | babatta | Monikon abessiivi | baboitta |
| Monikon akkusatiivi | babat |