Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoahmijatGenetiiviahmijan
Monikon genetiiviahmijoidenMonikon genetiiviahmijoitten
PartitiiviahmijaaMonikon partitiiviahmijoita
InessiiviahmijassaMonikon inessiiviahmijoissa
ElatiiviahmijastaMonikon elatiiviahmijoista
IllatiiviahmijaanMonikon illatiiviahmijoihin
AdessiiviahmijallaMonikon adessiiviahmijoilla
AblatiiviahmijaltaMonikon ablatiiviahmijoilta
AllatiiviahmijalleMonikon allatiiviahmijoille
EssiiviahmijanaMonikon essiiviahmijoina
TranslatiiviahmijaksiMonikon translatiiviahmijoiksi
Monikon instruktiiviahmijoinAbessiiviahmijatta
Monikon abessiiviahmijoittaMonikon akkusatiiviahmijat