Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkosäännöstelylaitGenetiivisäännöstelylain
Monikon genetiivisäännöstelylakienPartitiivisäännöstelylakia
Monikon partitiivisäännöstelylakejaInessiivisäännöstelylaissa
Monikon inessiivisäännöstelylaeissaElatiivisäännöstelylaista
Monikon elatiivisäännöstelylaeistaIllatiivisäännöstelylakiin
Monikon illatiivisäännöstelylakeihinAdessiivisäännöstelylailla
Monikon adessiivisäännöstelylaeillaAblatiivisäännöstelylailta
Monikon ablatiivisäännöstelylaeiltaAllatiivisäännöstelylaille
Monikon allatiivisäännöstelylaeilleEssiivisäännöstelylakina
Monikon essiivisäännöstelylakeinaTranslatiivisäännöstelylaiksi
Monikon translatiivisäännöstelylaeiksiMonikon instruktiivisäännöstelylaein
AbessiivisäännöstelylaittaMonikon abessiivisäännöstelylaeitta
Monikon akkusatiivisäännöstelylait