Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
forward
rahatalous
US
Taivutusmuodot
Monikko
ennustetut
Monikko
ennustettuni
Monikko
ennustettusi
Monikko
ennustettumme
Monikko
ennustettunne
Monikko
ennustettunsa
Genetiivi
ennustetun
Genetiivi
ennustettuni
Genetiivi
ennustettusi
Genetiivi
ennustettumme
Genetiivi
ennustettunne
Genetiivi
ennustettunsa
Monikon genetiivi
ennustettujen
Monikon genetiivi
ennustettujeni
Monikon genetiivi
ennustettujesi
Monikon genetiivi
ennustettujemme
Monikon genetiivi
ennustettujenne
Monikon genetiivi
ennustettujensa
Partitiivi
ennustettua
Partitiivi
ennustettuani
Partitiivi
ennustettuasi
Partitiivi
ennustettuamme
Partitiivi
ennustettuanne
Partitiivi
ennustettuaan
Partitiivi
ennustettuansa
Monikon partitiivi
ennustettuja
Monikon partitiivi
ennustettujani
Monikon partitiivi
ennustettujasi
Monikon partitiivi
ennustettujamme
Monikon partitiivi
ennustettujanne
Monikon partitiivi
ennustettujaan
Monikon partitiivi
ennustettujansa
Inessiivi
ennustetussa
Inessiivi
ennustetussani
Inessiivi
ennustetussasi
Inessiivi
ennustetussamme
Inessiivi
ennustetussanne
Inessiivi
ennustetussaan
Inessiivi
ennustetussansa
Monikon inessiivi
ennustetuissa
Monikon inessiivi
ennustetuissani
Monikon inessiivi
ennustetuissasi
Monikon inessiivi
ennustetuissamme
Monikon inessiivi
ennustetuissanne
Monikon inessiivi
ennustetuissaan
Monikon inessiivi
ennustetuissansa
Elatiivi
ennustetusta
Elatiivi
ennustetustani
Elatiivi
ennustetustasi
Elatiivi
ennustetustamme
Elatiivi
ennustetustanne
Elatiivi
ennustetustaan
Elatiivi
ennustetustansa
Monikon elatiivi
ennustetuista
Monikon elatiivi
ennustetuistani
Monikon elatiivi
ennustetuistasi
Monikon elatiivi
ennustetuistamme
Monikon elatiivi
ennustetuistanne
Monikon elatiivi
ennustetuistaan
Monikon elatiivi
ennustetuistansa
Illatiivi
ennustettuun
Illatiivi
ennustettuuni
Illatiivi
ennustettuusi
Illatiivi
ennustettuumme
Illatiivi
ennustettuunne
Illatiivi
ennustettuunsa
Monikon illatiivi
ennustettuihin
Monikon illatiivi
ennustettuihini
Monikon illatiivi
ennustettuihisi
Monikon illatiivi
ennustettuihimme
Monikon illatiivi
ennustettuihinne
Monikon illatiivi
ennustettuihinsa
Adessiivi
ennustetulla
Adessiivi
ennustetullani
Adessiivi
ennustetullasi
Adessiivi
ennustetullamme
Adessiivi
ennustetullanne
Adessiivi
ennustetullaan
Adessiivi
ennustetullansa
Monikon adessiivi
ennustetuilla
Monikon adessiivi
ennustetuillani
Monikon adessiivi
ennustetuillasi
Monikon adessiivi
ennustetuillamme
Monikon adessiivi
ennustetuillanne
Monikon adessiivi
ennustetuillaan
Monikon adessiivi
ennustetuillansa
Ablatiivi
ennustetulta
Ablatiivi
ennustetultani
Ablatiivi
ennustetultasi
Ablatiivi
ennustetultamme
Ablatiivi
ennustetultanne
Ablatiivi
ennustetultaan
Ablatiivi
ennustetultansa
Monikon ablatiivi
ennustetuilta
Monikon ablatiivi
ennustetuiltani
Monikon ablatiivi
ennustetuiltasi
Monikon ablatiivi
ennustetuiltamme
Monikon ablatiivi
ennustetuiltanne
Monikon ablatiivi
ennustetuiltaan
Monikon ablatiivi
ennustetuiltansa
Allatiivi
ennustetulle
Allatiivi
ennustetulleni
Allatiivi
ennustetullesi
Allatiivi
ennustetullemme
Allatiivi
ennustetullenne
Allatiivi
ennustetulleen
Allatiivi
ennustetullensa
Monikon allatiivi
ennustetuille
Monikon allatiivi
ennustetuilleni
Monikon allatiivi
ennustetuillesi
Monikon allatiivi
ennustetuillemme
Monikon allatiivi
ennustetuillenne
Monikon allatiivi
ennustetuilleen
Monikon allatiivi
ennustetuillensa
Essiivi
ennustettuna
Essiivi
ennustettunani
Essiivi
ennustettunasi
Essiivi
ennustettunamme
Essiivi
ennustettunanne
Essiivi
ennustettunaan
Essiivi
ennustettunansa
Monikon essiivi
ennustettuina
Monikon essiivi
ennustettuinani
Monikon essiivi
ennustettuinasi
Monikon essiivi
ennustettuinamme
Monikon essiivi
ennustettuinanne
Monikon essiivi
ennustettuinaan
Monikon essiivi
ennustettuinansa
Translatiivi
ennustetuksi
Translatiivi
ennustetukseni
Translatiivi
ennustetuksesi
Translatiivi
ennustetuksemme
Translatiivi
ennustetuksenne
Translatiivi
ennustetukseen
Translatiivi
ennustetuksensa
Monikon translatiivi
ennustetuiksi
Monikon translatiivi
ennustetuikseni
Monikon translatiivi
ennustetuiksesi
Monikon translatiivi
ennustetuiksemme
Monikon translatiivi
ennustetuiksenne
Monikon translatiivi
ennustetuikseen
Monikon translatiivi
ennustetuiksensa
Monikon instruktiivi
ennustetuin
Abessiivi
ennustetutta
Abessiivi
ennustetuttani
Abessiivi
ennustetuttasi
Abessiivi
ennustetuttamme
Abessiivi
ennustetuttanne
Abessiivi
ennustetuttaan
Abessiivi
ennustetuttansa
Monikon abessiivi
ennustetuitta
Monikon abessiivi
ennustetuittani
Monikon abessiivi
ennustetuittasi
Monikon abessiivi
ennustetuittamme
Monikon abessiivi
ennustetuittanne
Monikon abessiivi
ennustetuittaan
Monikon abessiivi
ennustetuittansa
Monikon komitatiivi
ennustettuine
Monikon komitatiivi
ennustettuineni
Monikon komitatiivi
ennustettuinesi
Monikon komitatiivi
ennustettuinemme
Monikon komitatiivi
ennustettuinenne
Monikon komitatiivi
ennustettuineen
Monikon komitatiivi
ennustettuinensa
Monikon akkusatiivi
ennustetut
Monikon akkusatiivi
ennustettuni
Monikon akkusatiivi
ennustettusi
Monikon akkusatiivi
ennustettumme
Monikon akkusatiivi
ennustettunne
Monikon akkusatiivi
ennustettunsa
Akkusatiivi
ennustettuni
Akkusatiivi
ennustettusi
Akkusatiivi
ennustettumme
Akkusatiivi
ennustettunne
Akkusatiivi
ennustettunsa