Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKontekstiÄäninäyte
Adjektiivit
1.rahatalous
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoennustetutMonikkoennustettuni
MonikkoennustettusiMonikkoennustettumme
MonikkoennustettunneMonikkoennustettunsa
GenetiiviennustetunGenetiiviennustettuni
GenetiiviennustettusiGenetiiviennustettumme
GenetiiviennustettunneGenetiiviennustettunsa
Monikon genetiiviennustettujenMonikon genetiiviennustettujeni
Monikon genetiiviennustettujesiMonikon genetiiviennustettujemme
Monikon genetiiviennustettujenneMonikon genetiiviennustettujensa
PartitiiviennustettuaPartitiiviennustettuani
PartitiiviennustettuasiPartitiiviennustettuamme
PartitiiviennustettuannePartitiiviennustettuaan
PartitiiviennustettuansaMonikon partitiiviennustettuja
Monikon partitiiviennustettujaniMonikon partitiiviennustettujasi
Monikon partitiiviennustettujammeMonikon partitiiviennustettujanne
Monikon partitiiviennustettujaanMonikon partitiiviennustettujansa
InessiiviennustetussaInessiiviennustetussani
InessiiviennustetussasiInessiiviennustetussamme
InessiiviennustetussanneInessiiviennustetussaan
InessiiviennustetussansaMonikon inessiiviennustetuissa
Monikon inessiiviennustetuissaniMonikon inessiiviennustetuissasi
Monikon inessiiviennustetuissammeMonikon inessiiviennustetuissanne
Monikon inessiiviennustetuissaanMonikon inessiiviennustetuissansa
ElatiiviennustetustaElatiiviennustetustani
ElatiiviennustetustasiElatiiviennustetustamme
ElatiiviennustetustanneElatiiviennustetustaan
ElatiiviennustetustansaMonikon elatiiviennustetuista
Monikon elatiiviennustetuistaniMonikon elatiiviennustetuistasi
Monikon elatiiviennustetuistammeMonikon elatiiviennustetuistanne
Monikon elatiiviennustetuistaanMonikon elatiiviennustetuistansa
IllatiiviennustettuunIllatiiviennustettuuni
IllatiiviennustettuusiIllatiiviennustettuumme
IllatiiviennustettuunneIllatiiviennustettuunsa
Monikon illatiiviennustettuihinMonikon illatiiviennustettuihini
Monikon illatiiviennustettuihisiMonikon illatiiviennustettuihimme
Monikon illatiiviennustettuihinneMonikon illatiiviennustettuihinsa
AdessiiviennustetullaAdessiiviennustetullani
AdessiiviennustetullasiAdessiiviennustetullamme
AdessiiviennustetullanneAdessiiviennustetullaan
AdessiiviennustetullansaMonikon adessiiviennustetuilla
Monikon adessiiviennustetuillaniMonikon adessiiviennustetuillasi
Monikon adessiiviennustetuillammeMonikon adessiiviennustetuillanne
Monikon adessiiviennustetuillaanMonikon adessiiviennustetuillansa
AblatiiviennustetultaAblatiiviennustetultani
AblatiiviennustetultasiAblatiiviennustetultamme
AblatiiviennustetultanneAblatiiviennustetultaan
AblatiiviennustetultansaMonikon ablatiiviennustetuilta
Monikon ablatiiviennustetuiltaniMonikon ablatiiviennustetuiltasi
Monikon ablatiiviennustetuiltammeMonikon ablatiiviennustetuiltanne
Monikon ablatiiviennustetuiltaanMonikon ablatiiviennustetuiltansa
AllatiiviennustetulleAllatiiviennustetulleni
AllatiiviennustetullesiAllatiiviennustetullemme
AllatiiviennustetullenneAllatiiviennustetulleen
AllatiiviennustetullensaMonikon allatiiviennustetuille
Monikon allatiiviennustetuilleniMonikon allatiiviennustetuillesi
Monikon allatiiviennustetuillemmeMonikon allatiiviennustetuillenne
Monikon allatiiviennustetuilleenMonikon allatiiviennustetuillensa
EssiiviennustettunaEssiiviennustettunani
EssiiviennustettunasiEssiiviennustettunamme
EssiiviennustettunanneEssiiviennustettunaan
EssiiviennustettunansaMonikon essiiviennustettuina
Monikon essiiviennustettuinaniMonikon essiiviennustettuinasi
Monikon essiiviennustettuinammeMonikon essiiviennustettuinanne
Monikon essiiviennustettuinaanMonikon essiiviennustettuinansa
TranslatiiviennustetuksiTranslatiiviennustetukseni
TranslatiiviennustetuksesiTranslatiiviennustetuksemme
TranslatiiviennustetuksenneTranslatiiviennustetukseen
TranslatiiviennustetuksensaMonikon translatiiviennustetuiksi
Monikon translatiiviennustetuikseniMonikon translatiiviennustetuiksesi
Monikon translatiiviennustetuiksemmeMonikon translatiiviennustetuiksenne
Monikon translatiiviennustetuikseenMonikon translatiiviennustetuiksensa
Monikon instruktiiviennustetuinAbessiiviennustetutta
AbessiiviennustetuttaniAbessiiviennustetuttasi
AbessiiviennustetuttammeAbessiiviennustetuttanne
AbessiiviennustetuttaanAbessiiviennustetuttansa
Monikon abessiiviennustetuittaMonikon abessiiviennustetuittani
Monikon abessiiviennustetuittasiMonikon abessiiviennustetuittamme
Monikon abessiiviennustetuittanneMonikon abessiiviennustetuittaan
Monikon abessiiviennustetuittansaMonikon komitatiiviennustettuine
Monikon komitatiiviennustettuineniMonikon komitatiiviennustettuinesi
Monikon komitatiiviennustettuinemmeMonikon komitatiiviennustettuinenne
Monikon komitatiiviennustettuineenMonikon komitatiiviennustettuinensa
Monikon akkusatiiviennustetutMonikon akkusatiiviennustettuni
Monikon akkusatiiviennustettusiMonikon akkusatiiviennustettumme
Monikon akkusatiiviennustettunneMonikon akkusatiiviennustettunsa
AkkusatiiviennustettuniAkkusatiiviennustettusi
AkkusatiiviennustettummeAkkusatiiviennustettunne
Akkusatiiviennustettunsa