| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | bush pig, bushpig |
| Monikko | harmaapensselisiat | Genetiivi | harmaapensselisian |
| Monikon genetiivi | harmaapensselisikojen | Partitiivi | harmaapensselisikaa |
| Monikon partitiivi | harmaapensselisikoja | Inessiivi | harmaapensselisiassa |
| Monikon inessiivi | harmaapensselisioissa | Elatiivi | harmaapensselisiasta |
| Monikon elatiivi | harmaapensselisioista | Illatiivi | harmaapensselisikaan |
| Monikon illatiivi | harmaapensselisikoihin | Adessiivi | harmaapensselisialla |
| Monikon adessiivi | harmaapensselisioilla | Ablatiivi | harmaapensselisialta |
| Monikon ablatiivi | harmaapensselisioilta | Allatiivi | harmaapensselisialle |
| Monikon allatiivi | harmaapensselisioille | Essiivi | harmaapensselisikana |
| Monikon essiivi | harmaapensselisikoina | Translatiivi | harmaapensselisiaksi |
| Monikon translatiivi | harmaapensselisioiksi | Monikon instruktiivi | harmaapensselisioin |
| Abessiivi | harmaapensselisiatta | Monikon abessiivi | harmaapensselisioitta |
| Monikon akkusatiivi | harmaapensselisiat |