Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkohiihtämätMonikkohiihtämäni
MonikkohiihtämäsiMonikkohiihtämämme
MonikkohiihtämänneMonikkohiihtämänsä
GenetiivihiihtämänGenetiivihiihtämäni
GenetiivihiihtämäsiGenetiivihiihtämämme
GenetiivihiihtämänneGenetiivihiihtämänsä
Monikon genetiivihiihtämienMonikon genetiivihiihtämieni
Monikon genetiivihiihtämiesiMonikon genetiivihiihtämiemme
Monikon genetiivihiihtämienneMonikon genetiivihiihtämiensä
PartitiivihiihtämääPartitiivihiihtämääni
PartitiivihiihtämääsiPartitiivihiihtämäämme
PartitiivihiihtämäännePartitiivihiihtämäänsä
Monikon partitiivihiihtämiäMonikon partitiivihiihtämiäni
Monikon partitiivihiihtämiäsiMonikon partitiivihiihtämiämme
Monikon partitiivihiihtämiänneMonikon partitiivihiihtämiään
Monikon partitiivihiihtämiänsäInessiivihiihtämässä
InessiivihiihtämässäniInessiivihiihtämässäsi
InessiivihiihtämässämmeInessiivihiihtämässänne
InessiivihiihtämässäänInessiivihiihtämässänsä
Monikon inessiivihiihtämissäMonikon inessiivihiihtämissäni
Monikon inessiivihiihtämissäsiMonikon inessiivihiihtämissämme
Monikon inessiivihiihtämissänneMonikon inessiivihiihtämissään
Monikon inessiivihiihtämissänsäElatiivihiihtämästä
ElatiivihiihtämästäniElatiivihiihtämästäsi
ElatiivihiihtämästämmeElatiivihiihtämästänne
ElatiivihiihtämästäänElatiivihiihtämästänsä
Monikon elatiivihiihtämistäMonikon elatiivihiihtämistäni
Monikon elatiivihiihtämistäsiMonikon elatiivihiihtämistämme
Monikon elatiivihiihtämistänneMonikon elatiivihiihtämistään
Monikon elatiivihiihtämistänsäIllatiivihiihtämään
IllatiivihiihtämääniIllatiivihiihtämääsi
IllatiivihiihtämäämmeIllatiivihiihtämäänne
IllatiivihiihtämäänsäMonikon illatiivihiihtämiin
Monikon illatiivihiihtämiiniMonikon illatiivihiihtämiisi
Monikon illatiivihiihtämiimmeMonikon illatiivihiihtämiinne
Monikon illatiivihiihtämiinsäAdessiivihiihtämällä
AdessiivihiihtämälläniAdessiivihiihtämälläsi
AdessiivihiihtämällämmeAdessiivihiihtämällänne
AdessiivihiihtämälläänAdessiivihiihtämällänsä
Monikon adessiivihiihtämilläMonikon adessiivihiihtämilläni
Monikon adessiivihiihtämilläsiMonikon adessiivihiihtämillämme
Monikon adessiivihiihtämillänneMonikon adessiivihiihtämillään
Monikon adessiivihiihtämillänsäAblatiivihiihtämältä
AblatiivihiihtämältäniAblatiivihiihtämältäsi
AblatiivihiihtämältämmeAblatiivihiihtämältänne
AblatiivihiihtämältäänAblatiivihiihtämältänsä
Monikon ablatiivihiihtämiltäMonikon ablatiivihiihtämiltäni
Monikon ablatiivihiihtämiltäsiMonikon ablatiivihiihtämiltämme
Monikon ablatiivihiihtämiltänneMonikon ablatiivihiihtämiltään
Monikon ablatiivihiihtämiltänsäAllatiivihiihtämälle
AllatiivihiihtämälleniAllatiivihiihtämällesi
AllatiivihiihtämällemmeAllatiivihiihtämällenne
AllatiivihiihtämälleenAllatiivihiihtämällensä
Monikon allatiivihiihtämilleMonikon allatiivihiihtämilleni
Monikon allatiivihiihtämillesiMonikon allatiivihiihtämillemme
Monikon allatiivihiihtämillenneMonikon allatiivihiihtämilleen
Monikon allatiivihiihtämillensäEssiivihiihtämänä
EssiivihiihtämänäniEssiivihiihtämänäsi
EssiivihiihtämänämmeEssiivihiihtämänänne
EssiivihiihtämänäänEssiivihiihtämänänsä
Monikon essiivihiihtäminäMonikon essiivihiihtäminäni
Monikon essiivihiihtäminäsiMonikon essiivihiihtäminämme
Monikon essiivihiihtäminänneMonikon essiivihiihtäminään
Monikon essiivihiihtäminänsäTranslatiivihiihtämäksi
TranslatiivihiihtämäkseniTranslatiivihiihtämäksesi
TranslatiivihiihtämäksemmeTranslatiivihiihtämäksenne
TranslatiivihiihtämäkseenTranslatiivihiihtämäksensä
Monikon translatiivihiihtämiksiMonikon translatiivihiihtämikseni
Monikon translatiivihiihtämiksesiMonikon translatiivihiihtämiksemme
Monikon translatiivihiihtämiksenneMonikon translatiivihiihtämikseen
Monikon translatiivihiihtämiksensäMonikon instruktiivihiihtämin
AbessiivihiihtämättäAbessiivihiihtämättäni
AbessiivihiihtämättäsiAbessiivihiihtämättämme
AbessiivihiihtämättänneAbessiivihiihtämättään
AbessiivihiihtämättänsäMonikon abessiivihiihtämittä
Monikon abessiivihiihtämittäniMonikon abessiivihiihtämittäsi
Monikon abessiivihiihtämittämmeMonikon abessiivihiihtämittänne
Monikon abessiivihiihtämittäänMonikon abessiivihiihtämittänsä
Monikon komitatiivihiihtämineMonikon komitatiivihiihtämineni
Monikon komitatiivihiihtäminesiMonikon komitatiivihiihtäminemme
Monikon komitatiivihiihtäminenneMonikon komitatiivihiihtämineen
Monikon komitatiivihiihtäminensäMonikon akkusatiivihiihtämät
Monikon akkusatiivihiihtämäniMonikon akkusatiivihiihtämäsi
Monikon akkusatiivihiihtämämmeMonikon akkusatiivihiihtämänne
Monikon akkusatiivihiihtämänsäAkkusatiivihiihtämäni
AkkusatiivihiihtämäsiAkkusatiivihiihtämämme
AkkusatiivihiihtämänneAkkusatiivihiihtämänsä