Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | puhumat | Monikko | puhumani |
| Monikko | puhumasi | Monikko | puhumamme |
| Monikko | puhumanne | Monikko | puhumansa |
| Genetiivi | puhuman | Genetiivi | puhumani |
| Genetiivi | puhumasi | Genetiivi | puhumamme |
| Genetiivi | puhumanne | Genetiivi | puhumansa |
| Monikon genetiivi | puhumien | Monikon genetiivi | puhumieni |
| Monikon genetiivi | puhumiesi | Monikon genetiivi | puhumiemme |
| Monikon genetiivi | puhumienne | Monikon genetiivi | puhumiensa |
| Partitiivi | puhumaa | Partitiivi | puhumaani |
| Partitiivi | puhumaasi | Partitiivi | puhumaamme |
| Partitiivi | puhumaanne | Partitiivi | puhumaansa |
| Monikon partitiivi | puhumia | Monikon partitiivi | puhumiani |
| Monikon partitiivi | puhumiasi | Monikon partitiivi | puhumiamme |
| Monikon partitiivi | puhumianne | Monikon partitiivi | puhumiaan |
| Monikon partitiivi | puhumiansa | Inessiivi | puhumassa |
| Inessiivi | puhumassani | Inessiivi | puhumassasi |
| Inessiivi | puhumassamme | Inessiivi | puhumassanne |
| Inessiivi | puhumassaan | Inessiivi | puhumassansa |
| Monikon inessiivi | puhumissa | Monikon inessiivi | puhumissani |
| Monikon inessiivi | puhumissasi | Monikon inessiivi | puhumissamme |
| Monikon inessiivi | puhumissanne | Monikon inessiivi | puhumissaan |
| Monikon inessiivi | puhumissansa | Elatiivi | puhumasta |
| Elatiivi | puhumastani | Elatiivi | puhumastasi |
| Elatiivi | puhumastamme | Elatiivi | puhumastanne |
| Elatiivi | puhumastaan | Elatiivi | puhumastansa |
| Monikon elatiivi | puhumista | Monikon elatiivi | puhumistani |
| Monikon elatiivi | puhumistasi | Monikon elatiivi | puhumistamme |
| Monikon elatiivi | puhumistanne | Monikon elatiivi | puhumistaan |
| Monikon elatiivi | puhumistansa | Illatiivi | puhumaan |
| Illatiivi | puhumaani | Illatiivi | puhumaasi |
| Illatiivi | puhumaamme | Illatiivi | puhumaanne |
| Illatiivi | puhumaansa | Monikon illatiivi | puhumiin |
| Monikon illatiivi | puhumiini | Monikon illatiivi | puhumiisi |
| Monikon illatiivi | puhumiimme | Monikon illatiivi | puhumiinne |
| Monikon illatiivi | puhumiinsa | Adessiivi | puhumalla |
| Adessiivi | puhumallani | Adessiivi | puhumallasi |
| Adessiivi | puhumallamme | Adessiivi | puhumallanne |
| Adessiivi | puhumallaan | Adessiivi | puhumallansa |
| Monikon adessiivi | puhumilla | Monikon adessiivi | puhumillani |
| Monikon adessiivi | puhumillasi | Monikon adessiivi | puhumillamme |
| Monikon adessiivi | puhumillanne | Monikon adessiivi | puhumillaan |
| Monikon adessiivi | puhumillansa | Ablatiivi | puhumalta |
| Ablatiivi | puhumaltani | Ablatiivi | puhumaltasi |
| Ablatiivi | puhumaltamme | Ablatiivi | puhumaltanne |
| Ablatiivi | puhumaltaan | Ablatiivi | puhumaltansa |
| Monikon ablatiivi | puhumilta | Monikon ablatiivi | puhumiltani |
| Monikon ablatiivi | puhumiltasi | Monikon ablatiivi | puhumiltamme |
| Monikon ablatiivi | puhumiltanne | Monikon ablatiivi | puhumiltaan |
| Monikon ablatiivi | puhumiltansa | Allatiivi | puhumalle |
| Allatiivi | puhumalleni | Allatiivi | puhumallesi |
| Allatiivi | puhumallemme | Allatiivi | puhumallenne |
| Allatiivi | puhumalleen | Allatiivi | puhumallensa |
| Monikon allatiivi | puhumille | Monikon allatiivi | puhumilleni |
| Monikon allatiivi | puhumillesi | Monikon allatiivi | puhumillemme |
| Monikon allatiivi | puhumillenne | Monikon allatiivi | puhumilleen |
| Monikon allatiivi | puhumillensa | Essiivi | puhumana |
| Essiivi | puhumanani | Essiivi | puhumanasi |
| Essiivi | puhumanamme | Essiivi | puhumananne |
| Essiivi | puhumanaan | Essiivi | puhumanansa |
| Monikon essiivi | puhumina | Monikon essiivi | puhuminani |
| Monikon essiivi | puhuminasi | Monikon essiivi | puhuminamme |
| Monikon essiivi | puhuminanne | Monikon essiivi | puhuminaan |
| Monikon essiivi | puhuminansa | Translatiivi | puhumaksi |
| Translatiivi | puhumakseni | Translatiivi | puhumaksesi |
| Translatiivi | puhumaksemme | Translatiivi | puhumaksenne |
| Translatiivi | puhumakseen | Translatiivi | puhumaksensa |
| Monikon translatiivi | puhumiksi | Monikon translatiivi | puhumikseni |
| Monikon translatiivi | puhumiksesi | Monikon translatiivi | puhumiksemme |
| Monikon translatiivi | puhumiksenne | Monikon translatiivi | puhumikseen |
| Monikon translatiivi | puhumiksensa | Monikon instruktiivi | puhumin |
| Abessiivi | puhumatta | Abessiivi | puhumattani |
| Abessiivi | puhumattasi | Abessiivi | puhumattamme |
| Abessiivi | puhumattanne | Abessiivi | puhumattaan |
| Abessiivi | puhumattansa | Monikon abessiivi | puhumitta |
| Monikon abessiivi | puhumittani | Monikon abessiivi | puhumittasi |
| Monikon abessiivi | puhumittamme | Monikon abessiivi | puhumittanne |
| Monikon abessiivi | puhumittaan | Monikon abessiivi | puhumittansa |
| Monikon komitatiivi | puhumine | Monikon komitatiivi | puhumineni |
| Monikon komitatiivi | puhuminesi | Monikon komitatiivi | puhuminemme |
| Monikon komitatiivi | puhuminenne | Monikon komitatiivi | puhumineen |
| Monikon komitatiivi | puhuminensa | Monikon akkusatiivi | puhumat |
| Monikon akkusatiivi | puhumani | Monikon akkusatiivi | puhumasi |
| Monikon akkusatiivi | puhumamme | Monikon akkusatiivi | puhumanne |
| Monikon akkusatiivi | puhumansa | Akkusatiivi | puhumani |
| Akkusatiivi | puhumasi | Akkusatiivi | puhumamme |
| Akkusatiivi | puhumanne | Akkusatiivi | puhumansa |