Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokananmaksatGenetiivikananmaksan
Monikon genetiivikananmaksojenPartitiivikananmaksaa
Monikon partitiivikananmaksojaInessiivikananmaksassa
Monikon inessiivikananmaksoissaElatiivikananmaksasta
Monikon elatiivikananmaksoistaIllatiivikananmaksaan
Monikon illatiivikananmaksoihinAdessiivikananmaksalla
Monikon adessiivikananmaksoillaAblatiivikananmaksalta
Monikon ablatiivikananmaksoiltaAllatiivikananmaksalle
Monikon allatiivikananmaksoilleEssiivikananmaksana
Monikon essiivikananmaksoinaTranslatiivikananmaksaksi
Monikon translatiivikananmaksoiksiMonikon instruktiivikananmaksoin
AbessiivikananmaksattaMonikon abessiivikananmaksoitta
Monikon akkusatiivikananmaksat