Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tulostavat | Monikko | tulostavani |
| Monikko | tulostavasi | Monikko | tulostavamme |
| Monikko | tulostavanne | Monikko | tulostavansa |
| Genetiivi | tulostavan | Genetiivi | tulostavani |
| Genetiivi | tulostavasi | Genetiivi | tulostavamme |
| Genetiivi | tulostavanne | Genetiivi | tulostavansa |
| Monikon genetiivi | tulostavien | Monikon genetiivi | tulostavieni |
| Monikon genetiivi | tulostaviesi | Monikon genetiivi | tulostaviemme |
| Monikon genetiivi | tulostavienne | Monikon genetiivi | tulostaviensa |
| Partitiivi | tulostavaa | Partitiivi | tulostavaani |
| Partitiivi | tulostavaasi | Partitiivi | tulostavaamme |
| Partitiivi | tulostavaanne | Partitiivi | tulostavaansa |
| Monikon partitiivi | tulostavia | Monikon partitiivi | tulostaviani |
| Monikon partitiivi | tulostaviasi | Monikon partitiivi | tulostaviamme |
| Monikon partitiivi | tulostavianne | Monikon partitiivi | tulostaviaan |
| Monikon partitiivi | tulostaviansa | Inessiivi | tulostavassa |
| Inessiivi | tulostavassani | Inessiivi | tulostavassasi |
| Inessiivi | tulostavassamme | Inessiivi | tulostavassanne |
| Inessiivi | tulostavassaan | Inessiivi | tulostavassansa |
| Monikon inessiivi | tulostavissa | Monikon inessiivi | tulostavissani |
| Monikon inessiivi | tulostavissasi | Monikon inessiivi | tulostavissamme |
| Monikon inessiivi | tulostavissanne | Monikon inessiivi | tulostavissaan |
| Monikon inessiivi | tulostavissansa | Elatiivi | tulostavasta |
| Elatiivi | tulostavastani | Elatiivi | tulostavastasi |
| Elatiivi | tulostavastamme | Elatiivi | tulostavastanne |
| Elatiivi | tulostavastaan | Elatiivi | tulostavastansa |
| Monikon elatiivi | tulostavista | Monikon elatiivi | tulostavistani |
| Monikon elatiivi | tulostavistasi | Monikon elatiivi | tulostavistamme |
| Monikon elatiivi | tulostavistanne | Monikon elatiivi | tulostavistaan |
| Monikon elatiivi | tulostavistansa | Illatiivi | tulostavaan |
| Illatiivi | tulostavaani | Illatiivi | tulostavaasi |
| Illatiivi | tulostavaamme | Illatiivi | tulostavaanne |
| Illatiivi | tulostavaansa | Monikon illatiivi | tulostaviin |
| Monikon illatiivi | tulostaviini | Monikon illatiivi | tulostaviisi |
| Monikon illatiivi | tulostaviimme | Monikon illatiivi | tulostaviinne |
| Monikon illatiivi | tulostaviinsa | Adessiivi | tulostavalla |
| Adessiivi | tulostavallani | Adessiivi | tulostavallasi |
| Adessiivi | tulostavallamme | Adessiivi | tulostavallanne |
| Adessiivi | tulostavallaan | Adessiivi | tulostavallansa |
| Monikon adessiivi | tulostavilla | Monikon adessiivi | tulostavillani |
| Monikon adessiivi | tulostavillasi | Monikon adessiivi | tulostavillamme |
| Monikon adessiivi | tulostavillanne | Monikon adessiivi | tulostavillaan |
| Monikon adessiivi | tulostavillansa | Ablatiivi | tulostavalta |
| Ablatiivi | tulostavaltani | Ablatiivi | tulostavaltasi |
| Ablatiivi | tulostavaltamme | Ablatiivi | tulostavaltanne |
| Ablatiivi | tulostavaltaan | Ablatiivi | tulostavaltansa |
| Monikon ablatiivi | tulostavilta | Monikon ablatiivi | tulostaviltani |
| Monikon ablatiivi | tulostaviltasi | Monikon ablatiivi | tulostaviltamme |
| Monikon ablatiivi | tulostaviltanne | Monikon ablatiivi | tulostaviltaan |
| Monikon ablatiivi | tulostaviltansa | Allatiivi | tulostavalle |
| Allatiivi | tulostavalleni | Allatiivi | tulostavallesi |
| Allatiivi | tulostavallemme | Allatiivi | tulostavallenne |
| Allatiivi | tulostavalleen | Allatiivi | tulostavallensa |
| Monikon allatiivi | tulostaville | Monikon allatiivi | tulostavilleni |
| Monikon allatiivi | tulostavillesi | Monikon allatiivi | tulostavillemme |
| Monikon allatiivi | tulostavillenne | Monikon allatiivi | tulostavilleen |
| Monikon allatiivi | tulostavillensa | Essiivi | tulostavana |
| Essiivi | tulostavanani | Essiivi | tulostavanasi |
| Essiivi | tulostavanamme | Essiivi | tulostavananne |
| Essiivi | tulostavanaan | Essiivi | tulostavanansa |
| Monikon essiivi | tulostavina | Monikon essiivi | tulostavinani |
| Monikon essiivi | tulostavinasi | Monikon essiivi | tulostavinamme |
| Monikon essiivi | tulostavinanne | Monikon essiivi | tulostavinaan |
| Monikon essiivi | tulostavinansa | Translatiivi | tulostavaksi |
| Translatiivi | tulostavakseni | Translatiivi | tulostavaksesi |
| Translatiivi | tulostavaksemme | Translatiivi | tulostavaksenne |
| Translatiivi | tulostavakseen | Translatiivi | tulostavaksensa |
| Monikon translatiivi | tulostaviksi | Monikon translatiivi | tulostavikseni |
| Monikon translatiivi | tulostaviksesi | Monikon translatiivi | tulostaviksemme |
| Monikon translatiivi | tulostaviksenne | Monikon translatiivi | tulostavikseen |
| Monikon translatiivi | tulostaviksensa | Monikon instruktiivi | tulostavin |
| Abessiivi | tulostavatta | Abessiivi | tulostavattani |
| Abessiivi | tulostavattasi | Abessiivi | tulostavattamme |
| Abessiivi | tulostavattanne | Abessiivi | tulostavattaan |
| Abessiivi | tulostavattansa | Monikon abessiivi | tulostavitta |
| Monikon abessiivi | tulostavittani | Monikon abessiivi | tulostavittasi |
| Monikon abessiivi | tulostavittamme | Monikon abessiivi | tulostavittanne |
| Monikon abessiivi | tulostavittaan | Monikon abessiivi | tulostavittansa |
| Monikon komitatiivi | tulostavine | Monikon komitatiivi | tulostavineni |
| Monikon komitatiivi | tulostavinesi | Monikon komitatiivi | tulostavinemme |
| Monikon komitatiivi | tulostavinenne | Monikon komitatiivi | tulostavineen |
| Monikon komitatiivi | tulostavinensa | Monikon akkusatiivi | tulostavat |
| Monikon akkusatiivi | tulostavani | Monikon akkusatiivi | tulostavasi |
| Monikon akkusatiivi | tulostavamme | Monikon akkusatiivi | tulostavanne |
| Monikon akkusatiivi | tulostavansa | Akkusatiivi | tulostavani |
| Akkusatiivi | tulostavasi | Akkusatiivi | tulostavamme |
| Akkusatiivi | tulostavanne | Akkusatiivi | tulostavansa |