Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | yöpyvät | Monikko | yöpyväni |
| Monikko | yöpyväsi | Monikko | yöpyvämme |
| Monikko | yöpyvänne | Monikko | yöpyvänsä |
| Genetiivi | yöpyvän | Genetiivi | yöpyväni |
| Genetiivi | yöpyväsi | Genetiivi | yöpyvämme |
| Genetiivi | yöpyvänne | Genetiivi | yöpyvänsä |
| Monikon genetiivi | yöpyvien | Monikon genetiivi | yöpyvieni |
| Monikon genetiivi | yöpyviesi | Monikon genetiivi | yöpyviemme |
| Monikon genetiivi | yöpyvienne | Monikon genetiivi | yöpyviensä |
| Partitiivi | yöpyvää | Partitiivi | yöpyvääni |
| Partitiivi | yöpyvääsi | Partitiivi | yöpyväämme |
| Partitiivi | yöpyväänne | Partitiivi | yöpyväänsä |
| Monikon partitiivi | yöpyviä | Monikon partitiivi | yöpyviäni |
| Monikon partitiivi | yöpyviäsi | Monikon partitiivi | yöpyviämme |
| Monikon partitiivi | yöpyviänne | Monikon partitiivi | yöpyviään |
| Monikon partitiivi | yöpyviänsä | Inessiivi | yöpyvässä |
| Inessiivi | yöpyvässäni | Inessiivi | yöpyvässäsi |
| Inessiivi | yöpyvässämme | Inessiivi | yöpyvässänne |
| Inessiivi | yöpyvässään | Inessiivi | yöpyvässänsä |
| Monikon inessiivi | yöpyvissä | Monikon inessiivi | yöpyvissäni |
| Monikon inessiivi | yöpyvissäsi | Monikon inessiivi | yöpyvissämme |
| Monikon inessiivi | yöpyvissänne | Monikon inessiivi | yöpyvissään |
| Monikon inessiivi | yöpyvissänsä | Elatiivi | yöpyvästä |
| Elatiivi | yöpyvästäni | Elatiivi | yöpyvästäsi |
| Elatiivi | yöpyvästämme | Elatiivi | yöpyvästänne |
| Elatiivi | yöpyvästään | Elatiivi | yöpyvästänsä |
| Monikon elatiivi | yöpyvistä | Monikon elatiivi | yöpyvistäni |
| Monikon elatiivi | yöpyvistäsi | Monikon elatiivi | yöpyvistämme |
| Monikon elatiivi | yöpyvistänne | Monikon elatiivi | yöpyvistään |
| Monikon elatiivi | yöpyvistänsä | Illatiivi | yöpyvään |
| Illatiivi | yöpyvääni | Illatiivi | yöpyvääsi |
| Illatiivi | yöpyväämme | Illatiivi | yöpyväänne |
| Illatiivi | yöpyväänsä | Monikon illatiivi | yöpyviin |
| Monikon illatiivi | yöpyviini | Monikon illatiivi | yöpyviisi |
| Monikon illatiivi | yöpyviimme | Monikon illatiivi | yöpyviinne |
| Monikon illatiivi | yöpyviinsä | Adessiivi | yöpyvällä |
| Adessiivi | yöpyvälläni | Adessiivi | yöpyvälläsi |
| Adessiivi | yöpyvällämme | Adessiivi | yöpyvällänne |
| Adessiivi | yöpyvällään | Adessiivi | yöpyvällänsä |
| Monikon adessiivi | yöpyvillä | Monikon adessiivi | yöpyvilläni |
| Monikon adessiivi | yöpyvilläsi | Monikon adessiivi | yöpyvillämme |
| Monikon adessiivi | yöpyvillänne | Monikon adessiivi | yöpyvillään |
| Monikon adessiivi | yöpyvillänsä | Ablatiivi | yöpyvältä |
| Ablatiivi | yöpyvältäni | Ablatiivi | yöpyvältäsi |
| Ablatiivi | yöpyvältämme | Ablatiivi | yöpyvältänne |
| Ablatiivi | yöpyvältään | Ablatiivi | yöpyvältänsä |
| Monikon ablatiivi | yöpyviltä | Monikon ablatiivi | yöpyviltäni |
| Monikon ablatiivi | yöpyviltäsi | Monikon ablatiivi | yöpyviltämme |
| Monikon ablatiivi | yöpyviltänne | Monikon ablatiivi | yöpyviltään |
| Monikon ablatiivi | yöpyviltänsä | Allatiivi | yöpyvälle |
| Allatiivi | yöpyvälleni | Allatiivi | yöpyvällesi |
| Allatiivi | yöpyvällemme | Allatiivi | yöpyvällenne |
| Allatiivi | yöpyvälleen | Allatiivi | yöpyvällensä |
| Monikon allatiivi | yöpyville | Monikon allatiivi | yöpyvilleni |
| Monikon allatiivi | yöpyvillesi | Monikon allatiivi | yöpyvillemme |
| Monikon allatiivi | yöpyvillenne | Monikon allatiivi | yöpyvilleen |
| Monikon allatiivi | yöpyvillensä | Essiivi | yöpyvänä |
| Essiivi | yöpyvänäni | Essiivi | yöpyvänäsi |
| Essiivi | yöpyvänämme | Essiivi | yöpyvänänne |
| Essiivi | yöpyvänään | Essiivi | yöpyvänänsä |
| Monikon essiivi | yöpyvinä | Monikon essiivi | yöpyvinäni |
| Monikon essiivi | yöpyvinäsi | Monikon essiivi | yöpyvinämme |
| Monikon essiivi | yöpyvinänne | Monikon essiivi | yöpyvinään |
| Monikon essiivi | yöpyvinänsä | Translatiivi | yöpyväksi |
| Translatiivi | yöpyväkseni | Translatiivi | yöpyväksesi |
| Translatiivi | yöpyväksemme | Translatiivi | yöpyväksenne |
| Translatiivi | yöpyväkseen | Translatiivi | yöpyväksensä |
| Monikon translatiivi | yöpyviksi | Monikon translatiivi | yöpyvikseni |
| Monikon translatiivi | yöpyviksesi | Monikon translatiivi | yöpyviksemme |
| Monikon translatiivi | yöpyviksenne | Monikon translatiivi | yöpyvikseen |
| Monikon translatiivi | yöpyviksensä | Monikon instruktiivi | yöpyvin |
| Abessiivi | yöpyvättä | Abessiivi | yöpyvättäni |
| Abessiivi | yöpyvättäsi | Abessiivi | yöpyvättämme |
| Abessiivi | yöpyvättänne | Abessiivi | yöpyvättään |
| Abessiivi | yöpyvättänsä | Monikon abessiivi | yöpyvittä |
| Monikon abessiivi | yöpyvittäni | Monikon abessiivi | yöpyvittäsi |
| Monikon abessiivi | yöpyvittämme | Monikon abessiivi | yöpyvittänne |
| Monikon abessiivi | yöpyvittään | Monikon abessiivi | yöpyvittänsä |
| Monikon komitatiivi | yöpyvine | Monikon komitatiivi | yöpyvineni |
| Monikon komitatiivi | yöpyvinesi | Monikon komitatiivi | yöpyvinemme |
| Monikon komitatiivi | yöpyvinenne | Monikon komitatiivi | yöpyvineen |
| Monikon komitatiivi | yöpyvinensä | Monikon akkusatiivi | yöpyvät |
| Monikon akkusatiivi | yöpyväni | Monikon akkusatiivi | yöpyväsi |
| Monikon akkusatiivi | yöpyvämme | Monikon akkusatiivi | yöpyvänne |
| Monikon akkusatiivi | yöpyvänsä | Akkusatiivi | yöpyväni |
| Akkusatiivi | yöpyväsi | Akkusatiivi | yöpyvämme |
| Akkusatiivi | yöpyvänne | Akkusatiivi | yöpyvänsä |