| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Tai language |
| Monikko | thaikielet | Genetiivi | thaikielen |
| Monikon genetiivi | thaikielten | Monikon genetiivi | thaikielien |
| Partitiivi | thaikieltä | Monikon partitiivi | thaikieliä |
| Inessiivi | thaikielessä | Monikon inessiivi | thaikielissä |
| Elatiivi | thaikielestä | Monikon elatiivi | thaikielistä |
| Illatiivi | thaikieleen | Monikon illatiivi | thaikieliin |
| Adessiivi | thaikielellä | Monikon adessiivi | thaikielillä |
| Ablatiivi | thaikieleltä | Monikon ablatiivi | thaikieliltä |
| Allatiivi | thaikielelle | Monikon allatiivi | thaikielille |
| Essiivi | thaikielenä | Monikon essiivi | thaikielinä |
| Translatiivi | thaikieleksi | Monikon translatiivi | thaikieliksi |
| Monikon instruktiivi | thaikielin | Abessiivi | thaikielettä |
| Monikon abessiivi | thaikielittä | Monikon akkusatiivi | thaikielet |