Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkohyvikkeetGenetiivihyvikkeen
Monikon genetiivihyvikkeidenMonikon genetiivihyvikkeitten
PartitiivihyvikettäMonikon partitiivihyvikkeitä
InessiivihyvikkeessäMonikon inessiivihyvikkeissä
ElatiivihyvikkeestäMonikon elatiivihyvikkeistä
IllatiivihyvikkeeseenMonikon illatiivihyvikkeisiin
Monikon illatiivihyvikkeihinAdessiivihyvikkeellä
Monikon adessiivihyvikkeilläAblatiivihyvikkeeltä
Monikon ablatiivihyvikkeiltäAllatiivihyvikkeelle
Monikon allatiivihyvikkeilleEssiivihyvikkeenä
Monikon essiivihyvikkeinäTranslatiivihyvikkeeksi
Monikon translatiivihyvikkeiksiMonikon instruktiivihyvikkein
AbessiivihyvikkeettäMonikon abessiivihyvikkeittä
Monikon akkusatiivihyvikkeet

Luokat