| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | former music degree granted by the Sibelius Academy, now part of the University of the Arts Helsinki |
| Monikko | diplomiurkurit | Genetiivi | diplomiurkurin |
| Monikon genetiivi | diplomiurkurien | Monikon genetiivi | diplomiurkureiden |
| Monikon genetiivi | diplomiurkureitten | Partitiivi | diplomiurkuria |
| Monikon partitiivi | diplomiurkureita | Monikon partitiivi | diplomiurkureja |
| Inessiivi | diplomiurkurissa | Monikon inessiivi | diplomiurkureissa |
| Elatiivi | diplomiurkurista | Monikon elatiivi | diplomiurkureista |
| Illatiivi | diplomiurkuriin | Monikon illatiivi | diplomiurkureihin |
| Adessiivi | diplomiurkurilla | Monikon adessiivi | diplomiurkureilla |
| Ablatiivi | diplomiurkurilta | Monikon ablatiivi | diplomiurkureilta |
| Allatiivi | diplomiurkurille | Monikon allatiivi | diplomiurkureille |
| Essiivi | diplomiurkurina | Monikon essiivi | diplomiurkureina |
| Translatiivi | diplomiurkuriksi | Monikon translatiivi | diplomiurkureiksi |
| Monikon instruktiivi | diplomiurkurein | Abessiivi | diplomiurkuritta |
| Monikon abessiivi | diplomiurkureitta | Monikon akkusatiivi | diplomiurkurit |