Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiadverbial

Taivutusmuodot

MonikkoadverbisetMonikkoadverbiseni
MonikkoadverbisesiMonikkoadverbisemme
MonikkoadverbisenneMonikkoadverbisensa
GenetiiviadverbisenGenetiiviadverbiseni
GenetiiviadverbisesiGenetiiviadverbisemme
GenetiiviadverbisenneGenetiiviadverbisensa
Monikon genetiiviadverbistenMonikon genetiiviadverbisien
Monikon genetiiviadverbisteniMonikon genetiiviadverbisieni
Monikon genetiiviadverbistesiMonikon genetiiviadverbisiesi
Monikon genetiiviadverbistemmeMonikon genetiiviadverbisiemme
Monikon genetiiviadverbistenneMonikon genetiiviadverbisienne
Monikon genetiiviadverbistensaMonikon genetiiviadverbisiensa
PartitiiviadverbistaPartitiiviadverbistani
PartitiiviadverbistasiPartitiiviadverbistamme
PartitiiviadverbistannePartitiiviadverbistaan
PartitiiviadverbistansaMonikon partitiiviadverbisia
Monikon partitiiviadverbisianiMonikon partitiiviadverbisiasi
Monikon partitiiviadverbisiammeMonikon partitiiviadverbisianne
Monikon partitiiviadverbisiaanMonikon partitiiviadverbisiansa
InessiiviadverbisessaInessiiviadverbisessani
InessiiviadverbisessasiInessiiviadverbisessamme
InessiiviadverbisessanneInessiiviadverbisessaan
InessiiviadverbisessansaMonikon inessiiviadverbisissa
Monikon inessiiviadverbisissaniMonikon inessiiviadverbisissasi
Monikon inessiiviadverbisissammeMonikon inessiiviadverbisissanne
Monikon inessiiviadverbisissaanMonikon inessiiviadverbisissansa
ElatiiviadverbisestaElatiiviadverbisestani
ElatiiviadverbisestasiElatiiviadverbisestamme
ElatiiviadverbisestanneElatiiviadverbisestaan
ElatiiviadverbisestansaMonikon elatiiviadverbisista
Monikon elatiiviadverbisistaniMonikon elatiiviadverbisistasi
Monikon elatiiviadverbisistammeMonikon elatiiviadverbisistanne
Monikon elatiiviadverbisistaanMonikon elatiiviadverbisistansa
IllatiiviadverbiseenIllatiiviadverbiseeni
IllatiiviadverbiseesiIllatiiviadverbiseemme
IllatiiviadverbiseenneIllatiiviadverbiseensa
Monikon illatiiviadverbisiinMonikon illatiiviadverbisiini
Monikon illatiiviadverbisiisiMonikon illatiiviadverbisiimme
Monikon illatiiviadverbisiinneMonikon illatiiviadverbisiinsa
AdessiiviadverbisellaAdessiiviadverbisellani
AdessiiviadverbisellasiAdessiiviadverbisellamme
AdessiiviadverbisellanneAdessiiviadverbisellaan
AdessiiviadverbisellansaMonikon adessiiviadverbisilla
Monikon adessiiviadverbisillaniMonikon adessiiviadverbisillasi
Monikon adessiiviadverbisillammeMonikon adessiiviadverbisillanne
Monikon adessiiviadverbisillaanMonikon adessiiviadverbisillansa
AblatiiviadverbiseltaAblatiiviadverbiseltani
AblatiiviadverbiseltasiAblatiiviadverbiseltamme
AblatiiviadverbiseltanneAblatiiviadverbiseltaan
AblatiiviadverbiseltansaMonikon ablatiiviadverbisilta
Monikon ablatiiviadverbisiltaniMonikon ablatiiviadverbisiltasi
Monikon ablatiiviadverbisiltammeMonikon ablatiiviadverbisiltanne
Monikon ablatiiviadverbisiltaanMonikon ablatiiviadverbisiltansa
AllatiiviadverbiselleAllatiiviadverbiselleni
AllatiiviadverbisellesiAllatiiviadverbisellemme
AllatiiviadverbisellenneAllatiiviadverbiselleen
AllatiiviadverbisellensaMonikon allatiiviadverbisille
Monikon allatiiviadverbisilleniMonikon allatiiviadverbisillesi
Monikon allatiiviadverbisillemmeMonikon allatiiviadverbisillenne
Monikon allatiiviadverbisilleenMonikon allatiiviadverbisillensa
EssiiviadverbisenaEssiiviadverbisenani
EssiiviadverbisenasiEssiiviadverbisenamme
EssiiviadverbisenanneEssiiviadverbisenaan
EssiiviadverbisenansaMonikon essiiviadverbisina
Monikon essiiviadverbisinaniMonikon essiiviadverbisinasi
Monikon essiiviadverbisinammeMonikon essiiviadverbisinanne
Monikon essiiviadverbisinaanMonikon essiiviadverbisinansa
TranslatiiviadverbiseksiTranslatiiviadverbisekseni
TranslatiiviadverbiseksesiTranslatiiviadverbiseksemme
TranslatiiviadverbiseksenneTranslatiiviadverbisekseen
TranslatiiviadverbiseksensaMonikon translatiiviadverbisiksi
Monikon translatiiviadverbisikseniMonikon translatiiviadverbisiksesi
Monikon translatiiviadverbisiksemmeMonikon translatiiviadverbisiksenne
Monikon translatiiviadverbisikseenMonikon translatiiviadverbisiksensa
Monikon instruktiiviadverbisinAbessiiviadverbisetta
AbessiiviadverbisettaniAbessiiviadverbisettasi
AbessiiviadverbisettammeAbessiiviadverbisettanne
AbessiiviadverbisettaanAbessiiviadverbisettansa
Monikon abessiiviadverbisittaMonikon abessiiviadverbisittani
Monikon abessiiviadverbisittasiMonikon abessiiviadverbisittamme
Monikon abessiiviadverbisittanneMonikon abessiiviadverbisittaan
Monikon abessiiviadverbisittansaMonikon komitatiiviadverbisine
Monikon komitatiiviadverbisineniMonikon komitatiiviadverbisinesi
Monikon komitatiiviadverbisinemmeMonikon komitatiiviadverbisinenne
Monikon komitatiiviadverbisineenMonikon komitatiiviadverbisinensa
KomparatiiviadverbisempiSuperlatiiviadverbisin
Monikon akkusatiiviadverbisetMonikon akkusatiiviadverbiseni
Monikon akkusatiiviadverbisesiMonikon akkusatiiviadverbisemme
Monikon akkusatiiviadverbisenneMonikon akkusatiiviadverbisensa
AkkusatiiviadverbiseniAkkusatiiviadverbisesi
AkkusatiiviadverbisemmeAkkusatiiviadverbisenne
Akkusatiiviadverbisensa

Luokat