| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | adverbial |
| Monikko | adverbiset | Monikko | adverbiseni |
| Monikko | adverbisesi | Monikko | adverbisemme |
| Monikko | adverbisenne | Monikko | adverbisensa |
| Genetiivi | adverbisen | Genetiivi | adverbiseni |
| Genetiivi | adverbisesi | Genetiivi | adverbisemme |
| Genetiivi | adverbisenne | Genetiivi | adverbisensa |
| Monikon genetiivi | adverbisten | Monikon genetiivi | adverbisien |
| Monikon genetiivi | adverbisteni | Monikon genetiivi | adverbisieni |
| Monikon genetiivi | adverbistesi | Monikon genetiivi | adverbisiesi |
| Monikon genetiivi | adverbistemme | Monikon genetiivi | adverbisiemme |
| Monikon genetiivi | adverbistenne | Monikon genetiivi | adverbisienne |
| Monikon genetiivi | adverbistensa | Monikon genetiivi | adverbisiensa |
| Partitiivi | adverbista | Partitiivi | adverbistani |
| Partitiivi | adverbistasi | Partitiivi | adverbistamme |
| Partitiivi | adverbistanne | Partitiivi | adverbistaan |
| Partitiivi | adverbistansa | Monikon partitiivi | adverbisia |
| Monikon partitiivi | adverbisiani | Monikon partitiivi | adverbisiasi |
| Monikon partitiivi | adverbisiamme | Monikon partitiivi | adverbisianne |
| Monikon partitiivi | adverbisiaan | Monikon partitiivi | adverbisiansa |
| Inessiivi | adverbisessa | Inessiivi | adverbisessani |
| Inessiivi | adverbisessasi | Inessiivi | adverbisessamme |
| Inessiivi | adverbisessanne | Inessiivi | adverbisessaan |
| Inessiivi | adverbisessansa | Monikon inessiivi | adverbisissa |
| Monikon inessiivi | adverbisissani | Monikon inessiivi | adverbisissasi |
| Monikon inessiivi | adverbisissamme | Monikon inessiivi | adverbisissanne |
| Monikon inessiivi | adverbisissaan | Monikon inessiivi | adverbisissansa |
| Elatiivi | adverbisesta | Elatiivi | adverbisestani |
| Elatiivi | adverbisestasi | Elatiivi | adverbisestamme |
| Elatiivi | adverbisestanne | Elatiivi | adverbisestaan |
| Elatiivi | adverbisestansa | Monikon elatiivi | adverbisista |
| Monikon elatiivi | adverbisistani | Monikon elatiivi | adverbisistasi |
| Monikon elatiivi | adverbisistamme | Monikon elatiivi | adverbisistanne |
| Monikon elatiivi | adverbisistaan | Monikon elatiivi | adverbisistansa |
| Illatiivi | adverbiseen | Illatiivi | adverbiseeni |
| Illatiivi | adverbiseesi | Illatiivi | adverbiseemme |
| Illatiivi | adverbiseenne | Illatiivi | adverbiseensa |
| Monikon illatiivi | adverbisiin | Monikon illatiivi | adverbisiini |
| Monikon illatiivi | adverbisiisi | Monikon illatiivi | adverbisiimme |
| Monikon illatiivi | adverbisiinne | Monikon illatiivi | adverbisiinsa |
| Adessiivi | adverbisella | Adessiivi | adverbisellani |
| Adessiivi | adverbisellasi | Adessiivi | adverbisellamme |
| Adessiivi | adverbisellanne | Adessiivi | adverbisellaan |
| Adessiivi | adverbisellansa | Monikon adessiivi | adverbisilla |
| Monikon adessiivi | adverbisillani | Monikon adessiivi | adverbisillasi |
| Monikon adessiivi | adverbisillamme | Monikon adessiivi | adverbisillanne |
| Monikon adessiivi | adverbisillaan | Monikon adessiivi | adverbisillansa |
| Ablatiivi | adverbiselta | Ablatiivi | adverbiseltani |
| Ablatiivi | adverbiseltasi | Ablatiivi | adverbiseltamme |
| Ablatiivi | adverbiseltanne | Ablatiivi | adverbiseltaan |
| Ablatiivi | adverbiseltansa | Monikon ablatiivi | adverbisilta |
| Monikon ablatiivi | adverbisiltani | Monikon ablatiivi | adverbisiltasi |
| Monikon ablatiivi | adverbisiltamme | Monikon ablatiivi | adverbisiltanne |
| Monikon ablatiivi | adverbisiltaan | Monikon ablatiivi | adverbisiltansa |
| Allatiivi | adverbiselle | Allatiivi | adverbiselleni |
| Allatiivi | adverbisellesi | Allatiivi | adverbisellemme |
| Allatiivi | adverbisellenne | Allatiivi | adverbiselleen |
| Allatiivi | adverbisellensa | Monikon allatiivi | adverbisille |
| Monikon allatiivi | adverbisilleni | Monikon allatiivi | adverbisillesi |
| Monikon allatiivi | adverbisillemme | Monikon allatiivi | adverbisillenne |
| Monikon allatiivi | adverbisilleen | Monikon allatiivi | adverbisillensa |
| Essiivi | adverbisena | Essiivi | adverbisenani |
| Essiivi | adverbisenasi | Essiivi | adverbisenamme |
| Essiivi | adverbisenanne | Essiivi | adverbisenaan |
| Essiivi | adverbisenansa | Monikon essiivi | adverbisina |
| Monikon essiivi | adverbisinani | Monikon essiivi | adverbisinasi |
| Monikon essiivi | adverbisinamme | Monikon essiivi | adverbisinanne |
| Monikon essiivi | adverbisinaan | Monikon essiivi | adverbisinansa |
| Translatiivi | adverbiseksi | Translatiivi | adverbisekseni |
| Translatiivi | adverbiseksesi | Translatiivi | adverbiseksemme |
| Translatiivi | adverbiseksenne | Translatiivi | adverbisekseen |
| Translatiivi | adverbiseksensa | Monikon translatiivi | adverbisiksi |
| Monikon translatiivi | adverbisikseni | Monikon translatiivi | adverbisiksesi |
| Monikon translatiivi | adverbisiksemme | Monikon translatiivi | adverbisiksenne |
| Monikon translatiivi | adverbisikseen | Monikon translatiivi | adverbisiksensa |
| Monikon instruktiivi | adverbisin | Abessiivi | adverbisetta |
| Abessiivi | adverbisettani | Abessiivi | adverbisettasi |
| Abessiivi | adverbisettamme | Abessiivi | adverbisettanne |
| Abessiivi | adverbisettaan | Abessiivi | adverbisettansa |
| Monikon abessiivi | adverbisitta | Monikon abessiivi | adverbisittani |
| Monikon abessiivi | adverbisittasi | Monikon abessiivi | adverbisittamme |
| Monikon abessiivi | adverbisittanne | Monikon abessiivi | adverbisittaan |
| Monikon abessiivi | adverbisittansa | Monikon komitatiivi | adverbisine |
| Monikon komitatiivi | adverbisineni | Monikon komitatiivi | adverbisinesi |
| Monikon komitatiivi | adverbisinemme | Monikon komitatiivi | adverbisinenne |
| Monikon komitatiivi | adverbisineen | Monikon komitatiivi | adverbisinensa |
| Komparatiivi | adverbisempi | Superlatiivi | adverbisin |
| Monikon akkusatiivi | adverbiset | Monikon akkusatiivi | adverbiseni |
| Monikon akkusatiivi | adverbisesi | Monikon akkusatiivi | adverbisemme |
| Monikon akkusatiivi | adverbisenne | Monikon akkusatiivi | adverbisensa |
| Akkusatiivi | adverbiseni | Akkusatiivi | adverbisesi |
| Akkusatiivi | adverbisemme | Akkusatiivi | adverbisenne |
| Akkusatiivi | adverbisensa |