Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko ankara?

Tiukempi näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:

Samankaltaisia sanoja

Taivutusmuodot

MonikkotiukemmatMonikkotiukempani
MonikkotiukempasiMonikkotiukempamme
MonikkotiukempanneMonikkotiukempansa
GenetiivitiukemmanGenetiivitiukempani
GenetiivitiukempasiGenetiivitiukempamme
GenetiivitiukempanneGenetiivitiukempansa
Monikon genetiivitiukempienMonikon genetiivitiukempieni
Monikon genetiivitiukempiesiMonikon genetiivitiukempiemme
Monikon genetiivitiukempienneMonikon genetiivitiukempiensa
PartitiivitiukempaaPartitiivitiukempaani
PartitiivitiukempaasiPartitiivitiukempaamme
PartitiivitiukempaannePartitiivitiukempaansa
Monikon partitiivitiukempiaMonikon partitiivitiukempiani
Monikon partitiivitiukempiasiMonikon partitiivitiukempiamme
Monikon partitiivitiukempianneMonikon partitiivitiukempiaan
Monikon partitiivitiukempiansaInessiivitiukemmassa
InessiivitiukemmassaniInessiivitiukemmassasi
InessiivitiukemmassammeInessiivitiukemmassanne
InessiivitiukemmassaanInessiivitiukemmassansa
Monikon inessiivitiukemmissaMonikon inessiivitiukemmissani
Monikon inessiivitiukemmissasiMonikon inessiivitiukemmissamme
Monikon inessiivitiukemmissanneMonikon inessiivitiukemmissaan
Monikon inessiivitiukemmissansaElatiivitiukemmasta
ElatiivitiukemmastaniElatiivitiukemmastasi
ElatiivitiukemmastammeElatiivitiukemmastanne
ElatiivitiukemmastaanElatiivitiukemmastansa
Monikon elatiivitiukemmistaMonikon elatiivitiukemmistani
Monikon elatiivitiukemmistasiMonikon elatiivitiukemmistamme
Monikon elatiivitiukemmistanneMonikon elatiivitiukemmistaan
Monikon elatiivitiukemmistansaIllatiivitiukempaan
IllatiivitiukempaaniIllatiivitiukempaasi
IllatiivitiukempaammeIllatiivitiukempaanne
IllatiivitiukempaansaMonikon illatiivitiukempiin
Monikon illatiivitiukempiiniMonikon illatiivitiukempiisi
Monikon illatiivitiukempiimmeMonikon illatiivitiukempiinne
Monikon illatiivitiukempiinsaAdessiivitiukemmalla
AdessiivitiukemmallaniAdessiivitiukemmallasi
AdessiivitiukemmallammeAdessiivitiukemmallanne
AdessiivitiukemmallaanAdessiivitiukemmallansa
Monikon adessiivitiukemmillaMonikon adessiivitiukemmillani
Monikon adessiivitiukemmillasiMonikon adessiivitiukemmillamme
Monikon adessiivitiukemmillanneMonikon adessiivitiukemmillaan
Monikon adessiivitiukemmillansaAblatiivitiukemmalta
AblatiivitiukemmaltaniAblatiivitiukemmaltasi
AblatiivitiukemmaltammeAblatiivitiukemmaltanne
AblatiivitiukemmaltaanAblatiivitiukemmaltansa
Monikon ablatiivitiukemmiltaMonikon ablatiivitiukemmiltani
Monikon ablatiivitiukemmiltasiMonikon ablatiivitiukemmiltamme
Monikon ablatiivitiukemmiltanneMonikon ablatiivitiukemmiltaan
Monikon ablatiivitiukemmiltansaAllatiivitiukemmalle
AllatiivitiukemmalleniAllatiivitiukemmallesi
AllatiivitiukemmallemmeAllatiivitiukemmallenne
AllatiivitiukemmalleenAllatiivitiukemmallensa
Monikon allatiivitiukemmilleMonikon allatiivitiukemmilleni
Monikon allatiivitiukemmillesiMonikon allatiivitiukemmillemme
Monikon allatiivitiukemmillenneMonikon allatiivitiukemmilleen
Monikon allatiivitiukemmillensaEssiivitiukempana
EssiivitiukempananiEssiivitiukempanasi
EssiivitiukempanammeEssiivitiukempananne
EssiivitiukempanaanEssiivitiukempanansa
Monikon essiivitiukempinaMonikon essiivitiukempinani
Monikon essiivitiukempinasiMonikon essiivitiukempinamme
Monikon essiivitiukempinanneMonikon essiivitiukempinaan
Monikon essiivitiukempinansaTranslatiivitiukemmaksi
TranslatiivitiukemmakseniTranslatiivitiukemmaksesi
TranslatiivitiukemmaksemmeTranslatiivitiukemmaksenne
TranslatiivitiukemmakseenTranslatiivitiukemmaksensa
Monikon translatiivitiukemmiksiMonikon translatiivitiukemmikseni
Monikon translatiivitiukemmiksesiMonikon translatiivitiukemmiksemme
Monikon translatiivitiukemmiksenneMonikon translatiivitiukemmikseen
Monikon translatiivitiukemmiksensaMonikon instruktiivitiukemmin
AbessiivitiukemmattaAbessiivitiukemmattani
AbessiivitiukemmattasiAbessiivitiukemmattamme
AbessiivitiukemmattanneAbessiivitiukemmattaan
AbessiivitiukemmattansaMonikon abessiivitiukemmitta
Monikon abessiivitiukemmittaniMonikon abessiivitiukemmittasi
Monikon abessiivitiukemmittammeMonikon abessiivitiukemmittanne
Monikon abessiivitiukemmittaanMonikon abessiivitiukemmittansa
Monikon komitatiivitiukempineMonikon komitatiivitiukempineni
Monikon komitatiivitiukempinesiMonikon komitatiivitiukempinemme
Monikon komitatiivitiukempinenneMonikon komitatiivitiukempineen
Monikon komitatiivitiukempinensaMonikon akkusatiivitiukemmat
Monikon akkusatiivitiukempaniMonikon akkusatiivitiukempasi
Monikon akkusatiivitiukempammeMonikon akkusatiivitiukempanne
Monikon akkusatiivitiukempansaAkkusatiivitiukempani
AkkusatiivitiukempasiAkkusatiivitiukempamme
AkkusatiivitiukempanneAkkusatiivitiukempansa