Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosuomalaislapsetGenetiivisuomalaislapsen
Monikon genetiivisuomalaislapsienMonikon genetiivisuomalaislasten
PartitiivisuomalaislastaMonikon partitiivisuomalaislapsia
InessiivisuomalaislapsessaMonikon inessiivisuomalaislapsissa
ElatiivisuomalaislapsestaMonikon elatiivisuomalaislapsista
IllatiivisuomalaislapseenMonikon illatiivisuomalaislapsiin
AdessiivisuomalaislapsellaMonikon adessiivisuomalaislapsilla
AblatiivisuomalaislapseltaMonikon ablatiivisuomalaislapsilta
AllatiivisuomalaislapselleMonikon allatiivisuomalaislapsille
EssiivisuomalaislapsenaMonikon essiivisuomalaislapsina
TranslatiivisuomalaislapseksiMonikon translatiivisuomalaislapsiksi
Monikon instruktiivisuomalaislapsinAbessiivisuomalaislapsetta
Monikon abessiivisuomalaislapsittaMonikon akkusatiivisuomalaislapset