Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohissiliputGenetiivihissilipun
Monikon genetiivihissilippujenPartitiivihissilippua
Monikon partitiivihissilippujaInessiivihissilipussa
Monikon inessiivihissilipuissaElatiivihissilipusta
Monikon elatiivihissilipuistaIllatiivihissilippuun
Monikon illatiivihissilippuihinAdessiivihissilipulla
Monikon adessiivihissilipuillaAblatiivihissilipulta
Monikon ablatiivihissilipuiltaAllatiivihissilipulle
Monikon allatiivihissilipuilleEssiivihissilippuna
Monikon essiivihissilippuinaTranslatiivihissilipuksi
Monikon translatiivihissilipuiksiMonikon instruktiivihissilipuin
AbessiivihissiliputtaMonikon abessiivihissilipuitta
Monikon akkusatiivihissiliput