Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | dorianpuukengurut | Genetiivi | dorianpuukengurun |
| Monikon genetiivi | dorianpuukengurujen | Monikon genetiivi | dorianpuukenguruiden |
| Monikon genetiivi | dorianpuukenguruitten | Partitiivi | dorianpuukengurua |
| Monikon partitiivi | dorianpuukenguruja | Monikon partitiivi | dorianpuukenguruita |
| Inessiivi | dorianpuukengurussa | Monikon inessiivi | dorianpuukenguruissa |
| Elatiivi | dorianpuukengurusta | Monikon elatiivi | dorianpuukenguruista |
| Illatiivi | dorianpuukenguruun | Monikon illatiivi | dorianpuukenguruihin |
| Adessiivi | dorianpuukengurulla | Monikon adessiivi | dorianpuukenguruilla |
| Ablatiivi | dorianpuukengurulta | Monikon ablatiivi | dorianpuukenguruilta |
| Allatiivi | dorianpuukengurulle | Monikon allatiivi | dorianpuukenguruille |
| Essiivi | dorianpuukenguruna | Monikon essiivi | dorianpuukenguruina |
| Translatiivi | dorianpuukenguruksi | Monikon translatiivi | dorianpuukenguruiksi |
| Monikon instruktiivi | dorianpuukenguruin | Abessiivi | dorianpuukengurutta |
| Monikon abessiivi | dorianpuukenguruitta | Monikon akkusatiivi | dorianpuukengurut |