| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | abdominaalimigreenit | Genetiivi | abdominaalimigreenin |
| Monikon genetiivi | abdominaalimigreenien | Partitiivi | abdominaalimigreeniä |
| Monikon partitiivi | abdominaalimigreenejä | Inessiivi | abdominaalimigreenissä |
| Monikon inessiivi | abdominaalimigreeneissä | Elatiivi | abdominaalimigreenistä |
| Monikon elatiivi | abdominaalimigreeneistä | Illatiivi | abdominaalimigreeniin |
| Monikon illatiivi | abdominaalimigreeneihin | Adessiivi | abdominaalimigreenillä |
| Monikon adessiivi | abdominaalimigreeneillä | Ablatiivi | abdominaalimigreeniltä |
| Monikon ablatiivi | abdominaalimigreeneiltä | Allatiivi | abdominaalimigreenille |
| Monikon allatiivi | abdominaalimigreeneille | Essiivi | abdominaalimigreeninä |
| Monikon essiivi | abdominaalimigreeneinä | Translatiivi | abdominaalimigreeniksi |
| Monikon translatiivi | abdominaalimigreeneiksi | Monikon instruktiivi | abdominaalimigreenein |
| Abessiivi | abdominaalimigreenittä | Monikon abessiivi | abdominaalimigreeneittä |
| Monikon akkusatiivi | abdominaalimigreenit |