Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopahenemisetGenetiivipahenemisen
Monikon genetiivipahenemistenMonikon genetiivipahenemisien
PartitiivipahenemistaMonikon partitiivipahenemisia
InessiivipahenemisessaMonikon inessiivipahenemisissa
ElatiivipahenemisestaMonikon elatiivipahenemisista
IllatiivipahenemiseenMonikon illatiivipahenemisiin
AdessiivipahenemisellaMonikon adessiivipahenemisilla
AblatiivipahenemiseltaMonikon ablatiivipahenemisilta
AllatiivipahenemiselleMonikon allatiivipahenemisille
EssiivipahenemisenaMonikon essiivipahenemisina
TranslatiivipahenemiseksiMonikon translatiivipahenemisiksi
Monikon instruktiivipahenemisinAbessiivipahenemisetta
Monikon abessiivipahenemisittaMonikon akkusatiivipahenemiset