Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokulkurajoituksetGenetiivikulkurajoituksen
Monikon genetiivikulkurajoitustenMonikon genetiivikulkurajoituksien
PartitiivikulkurajoitustaMonikon partitiivikulkurajoituksia
InessiivikulkurajoituksessaMonikon inessiivikulkurajoituksissa
ElatiivikulkurajoituksestaMonikon elatiivikulkurajoituksista
IllatiivikulkurajoitukseenMonikon illatiivikulkurajoituksiin
AdessiivikulkurajoituksellaMonikon adessiivikulkurajoituksilla
AblatiivikulkurajoitukseltaMonikon ablatiivikulkurajoituksilta
AllatiivikulkurajoitukselleMonikon allatiivikulkurajoituksille
EssiivikulkurajoituksenaMonikon essiivikulkurajoituksina
TranslatiivikulkurajoitukseksiMonikon translatiivikulkurajoituksiksi
Monikon instruktiivikulkurajoituksinAbessiivikulkurajoituksetta
Monikon abessiivikulkurajoituksittaMonikon akkusatiivikulkurajoitukset

Luokat