Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomaaherrattaretGenetiivimaaherrattaren
Monikon genetiivimaaherrattarienMonikon genetiivimaaherratarten
PartitiivimaaherratartaMonikon partitiivimaaherrattaria
InessiivimaaherrattaressaMonikon inessiivimaaherrattarissa
ElatiivimaaherrattarestaMonikon elatiivimaaherrattarista
IllatiivimaaherrattareenMonikon illatiivimaaherrattariin
AdessiivimaaherrattarellaMonikon adessiivimaaherrattarilla
AblatiivimaaherrattareltaMonikon ablatiivimaaherrattarilta
AllatiivimaaherrattarelleMonikon allatiivimaaherrattarille
EssiivimaaherrattarenaMonikon essiivimaaherrattarina
TranslatiivimaaherrattareksiMonikon translatiivimaaherrattariksi
Monikon instruktiivimaaherrattarinAbessiivimaaherrattaretta
Monikon abessiivimaaherrattarittaMonikon akkusatiivimaaherrattaret

Luokat