Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoovivalotGenetiiviovivalon
Monikon genetiiviovivalojenPartitiiviovivaloa
Monikon partitiiviovivalojaInessiiviovivalossa
Monikon inessiiviovivaloissaElatiiviovivalosta
Monikon elatiiviovivaloistaIllatiiviovivaloon
Monikon illatiiviovivaloihinAdessiiviovivalolla
Monikon adessiiviovivaloillaAblatiiviovivalolta
Monikon ablatiiviovivaloiltaAllatiiviovivalolle
Monikon allatiiviovivaloilleEssiiviovivalona
Monikon essiiviovivaloinaTranslatiiviovivaloksi
Monikon translatiiviovivaloiksiMonikon instruktiiviovivaloin
AbessiiviovivalottaMonikon abessiiviovivaloitta
Monikon akkusatiiviovivalot