Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | muheat | Monikko | muheani |
| Monikko | muheasi | Monikko | muheamme |
| Monikko | muheanne | Monikko | muheansa |
| Genetiivi | muhean | Genetiivi | muheani |
| Genetiivi | muheasi | Genetiivi | muheamme |
| Genetiivi | muheanne | Genetiivi | muheansa |
| Monikon genetiivi | muheiden | Monikon genetiivi | muheitten |
| Monikon genetiivi | muheideni | Monikon genetiivi | muheitteni |
| Monikon genetiivi | muheidesi | Monikon genetiivi | muheittesi |
| Monikon genetiivi | muheidemme | Monikon genetiivi | muheittemme |
| Monikon genetiivi | muheidenne | Monikon genetiivi | muheittenne |
| Monikon genetiivi | muheidensa | Monikon genetiivi | muheittensa |
| Partitiivi | muheaa | Partitiivi | muheata |
| Partitiivi | muheaani | Partitiivi | muheatani |
| Partitiivi | muheaasi | Partitiivi | muheatasi |
| Partitiivi | muheaamme | Partitiivi | muheatamme |
| Partitiivi | muheaanne | Partitiivi | muheatanne |
| Partitiivi | muheataan | Partitiivi | muheaansa |
| Partitiivi | muheatansa | Monikon partitiivi | muheita |
| Monikon partitiivi | muheitani | Monikon partitiivi | muheitasi |
| Monikon partitiivi | muheitamme | Monikon partitiivi | muheitanne |
| Monikon partitiivi | muheitaan | Monikon partitiivi | muheitansa |
| Inessiivi | muheassa | Inessiivi | muheassani |
| Inessiivi | muheassasi | Inessiivi | muheassamme |
| Inessiivi | muheassanne | Inessiivi | muheassaan |
| Inessiivi | muheassansa | Monikon inessiivi | muheissa |
| Monikon inessiivi | muheissani | Monikon inessiivi | muheissasi |
| Monikon inessiivi | muheissamme | Monikon inessiivi | muheissanne |
| Monikon inessiivi | muheissaan | Monikon inessiivi | muheissansa |
| Elatiivi | muheasta | Elatiivi | muheastani |
| Elatiivi | muheastasi | Elatiivi | muheastamme |
| Elatiivi | muheastanne | Elatiivi | muheastaan |
| Elatiivi | muheastansa | Monikon elatiivi | muheista |
| Monikon elatiivi | muheistani | Monikon elatiivi | muheistasi |
| Monikon elatiivi | muheistamme | Monikon elatiivi | muheistanne |
| Monikon elatiivi | muheistaan | Monikon elatiivi | muheistansa |
| Illatiivi | muheaan | Illatiivi | muheaani |
| Illatiivi | muheaasi | Illatiivi | muheaamme |
| Illatiivi | muheaanne | Illatiivi | muheaansa |
| Monikon illatiivi | muheisiin | Monikon illatiivi | muheihin |
| Monikon illatiivi | muheisiini | Monikon illatiivi | muheihini |
| Monikon illatiivi | muheisiisi | Monikon illatiivi | muheihisi |
| Monikon illatiivi | muheisiimme | Monikon illatiivi | muheihimme |
| Monikon illatiivi | muheisiinne | Monikon illatiivi | muheihinne |
| Monikon illatiivi | muheisiinsa | Monikon illatiivi | muheihinsa |
| Adessiivi | muhealla | Adessiivi | muheallani |
| Adessiivi | muheallasi | Adessiivi | muheallamme |
| Adessiivi | muheallanne | Adessiivi | muheallaan |
| Adessiivi | muheallansa | Monikon adessiivi | muheilla |
| Monikon adessiivi | muheillani | Monikon adessiivi | muheillasi |
| Monikon adessiivi | muheillamme | Monikon adessiivi | muheillanne |
| Monikon adessiivi | muheillaan | Monikon adessiivi | muheillansa |
| Ablatiivi | muhealta | Ablatiivi | muhealtani |
| Ablatiivi | muhealtasi | Ablatiivi | muhealtamme |
| Ablatiivi | muhealtanne | Ablatiivi | muhealtaan |
| Ablatiivi | muhealtansa | Monikon ablatiivi | muheilta |
| Monikon ablatiivi | muheiltani | Monikon ablatiivi | muheiltasi |
| Monikon ablatiivi | muheiltamme | Monikon ablatiivi | muheiltanne |
| Monikon ablatiivi | muheiltaan | Monikon ablatiivi | muheiltansa |
| Allatiivi | muhealle | Allatiivi | muhealleni |
| Allatiivi | muheallesi | Allatiivi | muheallemme |
| Allatiivi | muheallenne | Allatiivi | muhealleen |
| Allatiivi | muheallensa | Monikon allatiivi | muheille |
| Monikon allatiivi | muheilleni | Monikon allatiivi | muheillesi |
| Monikon allatiivi | muheillemme | Monikon allatiivi | muheillenne |
| Monikon allatiivi | muheilleen | Monikon allatiivi | muheillensa |
| Essiivi | muheana | Essiivi | muheanani |
| Essiivi | muheanasi | Essiivi | muheanamme |
| Essiivi | muheananne | Essiivi | muheanaan |
| Essiivi | muheanansa | Monikon essiivi | muheina |
| Monikon essiivi | muheinani | Monikon essiivi | muheinasi |
| Monikon essiivi | muheinamme | Monikon essiivi | muheinanne |
| Monikon essiivi | muheinaan | Monikon essiivi | muheinansa |
| Translatiivi | muheaksi | Translatiivi | muheakseni |
| Translatiivi | muheaksesi | Translatiivi | muheaksemme |
| Translatiivi | muheaksenne | Translatiivi | muheakseen |
| Translatiivi | muheaksensa | Monikon translatiivi | muheiksi |
| Monikon translatiivi | muheikseni | Monikon translatiivi | muheiksesi |
| Monikon translatiivi | muheiksemme | Monikon translatiivi | muheiksenne |
| Monikon translatiivi | muheikseen | Monikon translatiivi | muheiksensa |
| Monikon instruktiivi | muhein | Abessiivi | muheatta |
| Abessiivi | muheattani | Abessiivi | muheattasi |
| Abessiivi | muheattamme | Abessiivi | muheattanne |
| Abessiivi | muheattaan | Abessiivi | muheattansa |
| Monikon abessiivi | muheitta | Monikon abessiivi | muheittani |
| Monikon abessiivi | muheittasi | Monikon abessiivi | muheittamme |
| Monikon abessiivi | muheittanne | Monikon abessiivi | muheittaan |
| Monikon abessiivi | muheittansa | Monikon komitatiivi | muheine |
| Monikon komitatiivi | muheineni | Monikon komitatiivi | muheinesi |
| Monikon komitatiivi | muheinemme | Monikon komitatiivi | muheinenne |
| Monikon komitatiivi | muheineen | Monikon komitatiivi | muheinensa |
| Komparatiivi | muheampi | Superlatiivi | muhein |
| Monikon akkusatiivi | muheat | Monikon akkusatiivi | muheani |
| Monikon akkusatiivi | muheasi | Monikon akkusatiivi | muheamme |
| Monikon akkusatiivi | muheanne | Monikon akkusatiivi | muheansa |
| Akkusatiivi | muheani | Akkusatiivi | muheasi |
| Akkusatiivi | muheamme | Akkusatiivi | muheanne |
| Akkusatiivi | muheansa |