Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkomuheatMonikkomuheani
MonikkomuheasiMonikkomuheamme
MonikkomuheanneMonikkomuheansa
GenetiivimuheanGenetiivimuheani
GenetiivimuheasiGenetiivimuheamme
GenetiivimuheanneGenetiivimuheansa
Monikon genetiivimuheidenMonikon genetiivimuheitten
Monikon genetiivimuheideniMonikon genetiivimuheitteni
Monikon genetiivimuheidesiMonikon genetiivimuheittesi
Monikon genetiivimuheidemmeMonikon genetiivimuheittemme
Monikon genetiivimuheidenneMonikon genetiivimuheittenne
Monikon genetiivimuheidensaMonikon genetiivimuheittensa
PartitiivimuheaaPartitiivimuheata
PartitiivimuheaaniPartitiivimuheatani
PartitiivimuheaasiPartitiivimuheatasi
PartitiivimuheaammePartitiivimuheatamme
PartitiivimuheaannePartitiivimuheatanne
PartitiivimuheataanPartitiivimuheaansa
PartitiivimuheatansaMonikon partitiivimuheita
Monikon partitiivimuheitaniMonikon partitiivimuheitasi
Monikon partitiivimuheitammeMonikon partitiivimuheitanne
Monikon partitiivimuheitaanMonikon partitiivimuheitansa
InessiivimuheassaInessiivimuheassani
InessiivimuheassasiInessiivimuheassamme
InessiivimuheassanneInessiivimuheassaan
InessiivimuheassansaMonikon inessiivimuheissa
Monikon inessiivimuheissaniMonikon inessiivimuheissasi
Monikon inessiivimuheissammeMonikon inessiivimuheissanne
Monikon inessiivimuheissaanMonikon inessiivimuheissansa
ElatiivimuheastaElatiivimuheastani
ElatiivimuheastasiElatiivimuheastamme
ElatiivimuheastanneElatiivimuheastaan
ElatiivimuheastansaMonikon elatiivimuheista
Monikon elatiivimuheistaniMonikon elatiivimuheistasi
Monikon elatiivimuheistammeMonikon elatiivimuheistanne
Monikon elatiivimuheistaanMonikon elatiivimuheistansa
IllatiivimuheaanIllatiivimuheaani
IllatiivimuheaasiIllatiivimuheaamme
IllatiivimuheaanneIllatiivimuheaansa
Monikon illatiivimuheisiinMonikon illatiivimuheihin
Monikon illatiivimuheisiiniMonikon illatiivimuheihini
Monikon illatiivimuheisiisiMonikon illatiivimuheihisi
Monikon illatiivimuheisiimmeMonikon illatiivimuheihimme
Monikon illatiivimuheisiinneMonikon illatiivimuheihinne
Monikon illatiivimuheisiinsaMonikon illatiivimuheihinsa
AdessiivimuheallaAdessiivimuheallani
AdessiivimuheallasiAdessiivimuheallamme
AdessiivimuheallanneAdessiivimuheallaan
AdessiivimuheallansaMonikon adessiivimuheilla
Monikon adessiivimuheillaniMonikon adessiivimuheillasi
Monikon adessiivimuheillammeMonikon adessiivimuheillanne
Monikon adessiivimuheillaanMonikon adessiivimuheillansa
AblatiivimuhealtaAblatiivimuhealtani
AblatiivimuhealtasiAblatiivimuhealtamme
AblatiivimuhealtanneAblatiivimuhealtaan
AblatiivimuhealtansaMonikon ablatiivimuheilta
Monikon ablatiivimuheiltaniMonikon ablatiivimuheiltasi
Monikon ablatiivimuheiltammeMonikon ablatiivimuheiltanne
Monikon ablatiivimuheiltaanMonikon ablatiivimuheiltansa
AllatiivimuhealleAllatiivimuhealleni
AllatiivimuheallesiAllatiivimuheallemme
AllatiivimuheallenneAllatiivimuhealleen
AllatiivimuheallensaMonikon allatiivimuheille
Monikon allatiivimuheilleniMonikon allatiivimuheillesi
Monikon allatiivimuheillemmeMonikon allatiivimuheillenne
Monikon allatiivimuheilleenMonikon allatiivimuheillensa
EssiivimuheanaEssiivimuheanani
EssiivimuheanasiEssiivimuheanamme
EssiivimuheananneEssiivimuheanaan
EssiivimuheanansaMonikon essiivimuheina
Monikon essiivimuheinaniMonikon essiivimuheinasi
Monikon essiivimuheinammeMonikon essiivimuheinanne
Monikon essiivimuheinaanMonikon essiivimuheinansa
TranslatiivimuheaksiTranslatiivimuheakseni
TranslatiivimuheaksesiTranslatiivimuheaksemme
TranslatiivimuheaksenneTranslatiivimuheakseen
TranslatiivimuheaksensaMonikon translatiivimuheiksi
Monikon translatiivimuheikseniMonikon translatiivimuheiksesi
Monikon translatiivimuheiksemmeMonikon translatiivimuheiksenne
Monikon translatiivimuheikseenMonikon translatiivimuheiksensa
Monikon instruktiivimuheinAbessiivimuheatta
AbessiivimuheattaniAbessiivimuheattasi
AbessiivimuheattammeAbessiivimuheattanne
AbessiivimuheattaanAbessiivimuheattansa
Monikon abessiivimuheittaMonikon abessiivimuheittani
Monikon abessiivimuheittasiMonikon abessiivimuheittamme
Monikon abessiivimuheittanneMonikon abessiivimuheittaan
Monikon abessiivimuheittansaMonikon komitatiivimuheine
Monikon komitatiivimuheineniMonikon komitatiivimuheinesi
Monikon komitatiivimuheinemmeMonikon komitatiivimuheinenne
Monikon komitatiivimuheineenMonikon komitatiivimuheinensa
KomparatiivimuheampiSuperlatiivimuhein
Monikon akkusatiivimuheatMonikon akkusatiivimuheani
Monikon akkusatiivimuheasiMonikon akkusatiivimuheamme
Monikon akkusatiivimuheanneMonikon akkusatiivimuheansa
AkkusatiivimuheaniAkkusatiivimuheasi
AkkusatiivimuheammeAkkusatiivimuheanne
Akkusatiivimuheansa

Luokat