Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | keveät | Monikko | keveäni |
| Monikko | keveäsi | Monikko | keveämme |
| Monikko | keveänne | Monikko | keveänsä |
| Genetiivi | keveän | Genetiivi | keveäni |
| Genetiivi | keveäsi | Genetiivi | keveämme |
| Genetiivi | keveänne | Genetiivi | keveänsä |
| Monikon genetiivi | keveiden | Monikon genetiivi | keveitten |
| Monikon genetiivi | keveideni | Monikon genetiivi | keveitteni |
| Monikon genetiivi | keveidesi | Monikon genetiivi | keveittesi |
| Monikon genetiivi | keveidemme | Monikon genetiivi | keveittemme |
| Monikon genetiivi | keveidenne | Monikon genetiivi | keveittenne |
| Monikon genetiivi | keveidensä | Monikon genetiivi | keveittensä |
| Partitiivi | keveää | Partitiivi | keveätä |
| Partitiivi | keveääni | Partitiivi | keveätäni |
| Partitiivi | keveääsi | Partitiivi | keveätäsi |
| Partitiivi | keveäämme | Partitiivi | keveätämme |
| Partitiivi | keveäänne | Partitiivi | keveätänne |
| Partitiivi | keveätään | Partitiivi | keveäänsä |
| Partitiivi | keveätänsä | Monikon partitiivi | keveitä |
| Monikon partitiivi | keveitäni | Monikon partitiivi | keveitäsi |
| Monikon partitiivi | keveitämme | Monikon partitiivi | keveitänne |
| Monikon partitiivi | keveitään | Monikon partitiivi | keveitänsä |
| Inessiivi | keveässä | Inessiivi | keveässäni |
| Inessiivi | keveässäsi | Inessiivi | keveässämme |
| Inessiivi | keveässänne | Inessiivi | keveässään |
| Inessiivi | keveässänsä | Monikon inessiivi | keveissä |
| Monikon inessiivi | keveissäni | Monikon inessiivi | keveissäsi |
| Monikon inessiivi | keveissämme | Monikon inessiivi | keveissänne |
| Monikon inessiivi | keveissään | Monikon inessiivi | keveissänsä |
| Elatiivi | keveästä | Elatiivi | keveästäni |
| Elatiivi | keveästäsi | Elatiivi | keveästämme |
| Elatiivi | keveästänne | Elatiivi | keveästään |
| Elatiivi | keveästänsä | Monikon elatiivi | keveistä |
| Monikon elatiivi | keveistäni | Monikon elatiivi | keveistäsi |
| Monikon elatiivi | keveistämme | Monikon elatiivi | keveistänne |
| Monikon elatiivi | keveistään | Monikon elatiivi | keveistänsä |
| Illatiivi | keveään | Illatiivi | keveääni |
| Illatiivi | keveääsi | Illatiivi | keveäämme |
| Illatiivi | keveäänne | Illatiivi | keveäänsä |
| Monikon illatiivi | keveisiin | Monikon illatiivi | keveihin |
| Monikon illatiivi | keveisiini | Monikon illatiivi | keveihini |
| Monikon illatiivi | keveisiisi | Monikon illatiivi | keveihisi |
| Monikon illatiivi | keveisiimme | Monikon illatiivi | keveihimme |
| Monikon illatiivi | keveisiinne | Monikon illatiivi | keveihinne |
| Monikon illatiivi | keveisiinsä | Monikon illatiivi | keveihinsä |
| Adessiivi | keveällä | Adessiivi | keveälläni |
| Adessiivi | keveälläsi | Adessiivi | keveällämme |
| Adessiivi | keveällänne | Adessiivi | keveällään |
| Adessiivi | keveällänsä | Monikon adessiivi | keveillä |
| Monikon adessiivi | keveilläni | Monikon adessiivi | keveilläsi |
| Monikon adessiivi | keveillämme | Monikon adessiivi | keveillänne |
| Monikon adessiivi | keveillään | Monikon adessiivi | keveillänsä |
| Ablatiivi | keveältä | Ablatiivi | keveältäni |
| Ablatiivi | keveältäsi | Ablatiivi | keveältämme |
| Ablatiivi | keveältänne | Ablatiivi | keveältään |
| Ablatiivi | keveältänsä | Monikon ablatiivi | keveiltä |
| Monikon ablatiivi | keveiltäni | Monikon ablatiivi | keveiltäsi |
| Monikon ablatiivi | keveiltämme | Monikon ablatiivi | keveiltänne |
| Monikon ablatiivi | keveiltään | Monikon ablatiivi | keveiltänsä |
| Allatiivi | keveälle | Allatiivi | keveälleni |
| Allatiivi | keveällesi | Allatiivi | keveällemme |
| Allatiivi | keveällenne | Allatiivi | keveälleen |
| Allatiivi | keveällensä | Monikon allatiivi | keveille |
| Monikon allatiivi | keveilleni | Monikon allatiivi | keveillesi |
| Monikon allatiivi | keveillemme | Monikon allatiivi | keveillenne |
| Monikon allatiivi | keveilleen | Monikon allatiivi | keveillensä |
| Essiivi | keveänä | Essiivi | keveänäni |
| Essiivi | keveänäsi | Essiivi | keveänämme |
| Essiivi | keveänänne | Essiivi | keveänään |
| Essiivi | keveänänsä | Monikon essiivi | keveinä |
| Monikon essiivi | keveinäni | Monikon essiivi | keveinäsi |
| Monikon essiivi | keveinämme | Monikon essiivi | keveinänne |
| Monikon essiivi | keveinään | Monikon essiivi | keveinänsä |
| Translatiivi | keveäksi | Translatiivi | keveäkseni |
| Translatiivi | keveäksesi | Translatiivi | keveäksemme |
| Translatiivi | keveäksenne | Translatiivi | keveäkseen |
| Translatiivi | keveäksensä | Monikon translatiivi | keveiksi |
| Monikon translatiivi | keveikseni | Monikon translatiivi | keveiksesi |
| Monikon translatiivi | keveiksemme | Monikon translatiivi | keveiksenne |
| Monikon translatiivi | keveikseen | Monikon translatiivi | keveiksensä |
| Monikon instruktiivi | kevein | Abessiivi | keveättä |
| Abessiivi | keveättäni | Abessiivi | keveättäsi |
| Abessiivi | keveättämme | Abessiivi | keveättänne |
| Abessiivi | keveättään | Abessiivi | keveättänsä |
| Monikon abessiivi | keveittä | Monikon abessiivi | keveittäni |
| Monikon abessiivi | keveittäsi | Monikon abessiivi | keveittämme |
| Monikon abessiivi | keveittänne | Monikon abessiivi | keveittään |
| Monikon abessiivi | keveittänsä | Monikon komitatiivi | keveine |
| Monikon komitatiivi | keveineni | Monikon komitatiivi | keveinesi |
| Monikon komitatiivi | keveinemme | Monikon komitatiivi | keveinenne |
| Monikon komitatiivi | keveineen | Monikon komitatiivi | keveinensä |
| Komparatiivi | keveämpi | Superlatiivi | kevein |
| Monikon akkusatiivi | keveät | Monikon akkusatiivi | keveäni |
| Monikon akkusatiivi | keveäsi | Monikon akkusatiivi | keveämme |
| Monikon akkusatiivi | keveänne | Monikon akkusatiivi | keveänsä |
| Akkusatiivi | keveäni | Akkusatiivi | keveäsi |
| Akkusatiivi | keveämme | Akkusatiivi | keveänne |
| Akkusatiivi | keveänsä |