Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomessinkisetMonikkomessinkiseni
MonikkomessinkisesiMonikkomessinkisemme
MonikkomessinkisenneMonikkomessinkisensä
GenetiivimessinkisenGenetiivimessinkiseni
GenetiivimessinkisesiGenetiivimessinkisemme
GenetiivimessinkisenneGenetiivimessinkisensä
Monikon genetiivimessinkistenMonikon genetiivimessinkisien
Monikon genetiivimessinkisteniMonikon genetiivimessinkisieni
Monikon genetiivimessinkistesiMonikon genetiivimessinkisiesi
Monikon genetiivimessinkistemmeMonikon genetiivimessinkisiemme
Monikon genetiivimessinkistenneMonikon genetiivimessinkisienne
Monikon genetiivimessinkistensäMonikon genetiivimessinkisiensä
PartitiivimessinkistäPartitiivimessinkistäni
PartitiivimessinkistäsiPartitiivimessinkistämme
PartitiivimessinkistännePartitiivimessinkistään
PartitiivimessinkistänsäMonikon partitiivimessinkisiä
Monikon partitiivimessinkisiäniMonikon partitiivimessinkisiäsi
Monikon partitiivimessinkisiämmeMonikon partitiivimessinkisiänne
Monikon partitiivimessinkisiäänMonikon partitiivimessinkisiänsä
InessiivimessinkisessäInessiivimessinkisessäni
InessiivimessinkisessäsiInessiivimessinkisessämme
InessiivimessinkisessänneInessiivimessinkisessään
InessiivimessinkisessänsäMonikon inessiivimessinkisissä
Monikon inessiivimessinkisissäniMonikon inessiivimessinkisissäsi
Monikon inessiivimessinkisissämmeMonikon inessiivimessinkisissänne
Monikon inessiivimessinkisissäänMonikon inessiivimessinkisissänsä
ElatiivimessinkisestäElatiivimessinkisestäni
ElatiivimessinkisestäsiElatiivimessinkisestämme
ElatiivimessinkisestänneElatiivimessinkisestään
ElatiivimessinkisestänsäMonikon elatiivimessinkisistä
Monikon elatiivimessinkisistäniMonikon elatiivimessinkisistäsi
Monikon elatiivimessinkisistämmeMonikon elatiivimessinkisistänne
Monikon elatiivimessinkisistäänMonikon elatiivimessinkisistänsä
IllatiivimessinkiseenIllatiivimessinkiseeni
IllatiivimessinkiseesiIllatiivimessinkiseemme
IllatiivimessinkiseenneIllatiivimessinkiseensä
Monikon illatiivimessinkisiinMonikon illatiivimessinkisiini
Monikon illatiivimessinkisiisiMonikon illatiivimessinkisiimme
Monikon illatiivimessinkisiinneMonikon illatiivimessinkisiinsä
AdessiivimessinkiselläAdessiivimessinkiselläni
AdessiivimessinkiselläsiAdessiivimessinkisellämme
AdessiivimessinkisellänneAdessiivimessinkisellään
AdessiivimessinkisellänsäMonikon adessiivimessinkisillä
Monikon adessiivimessinkisilläniMonikon adessiivimessinkisilläsi
Monikon adessiivimessinkisillämmeMonikon adessiivimessinkisillänne
Monikon adessiivimessinkisilläänMonikon adessiivimessinkisillänsä
AblatiivimessinkiseltäAblatiivimessinkiseltäni
AblatiivimessinkiseltäsiAblatiivimessinkiseltämme
AblatiivimessinkiseltänneAblatiivimessinkiseltään
AblatiivimessinkiseltänsäMonikon ablatiivimessinkisiltä
Monikon ablatiivimessinkisiltäniMonikon ablatiivimessinkisiltäsi
Monikon ablatiivimessinkisiltämmeMonikon ablatiivimessinkisiltänne
Monikon ablatiivimessinkisiltäänMonikon ablatiivimessinkisiltänsä
AllatiivimessinkiselleAllatiivimessinkiselleni
AllatiivimessinkisellesiAllatiivimessinkisellemme
AllatiivimessinkisellenneAllatiivimessinkiselleen
AllatiivimessinkisellensäMonikon allatiivimessinkisille
Monikon allatiivimessinkisilleniMonikon allatiivimessinkisillesi
Monikon allatiivimessinkisillemmeMonikon allatiivimessinkisillenne
Monikon allatiivimessinkisilleenMonikon allatiivimessinkisillensä
EssiivimessinkisenäEssiivimessinkisenäni
EssiivimessinkisenäsiEssiivimessinkisenämme
EssiivimessinkisenänneEssiivimessinkisenään
EssiivimessinkisenänsäMonikon essiivimessinkisinä
Monikon essiivimessinkisinäniMonikon essiivimessinkisinäsi
Monikon essiivimessinkisinämmeMonikon essiivimessinkisinänne
Monikon essiivimessinkisinäänMonikon essiivimessinkisinänsä
TranslatiivimessinkiseksiTranslatiivimessinkisekseni
TranslatiivimessinkiseksesiTranslatiivimessinkiseksemme
TranslatiivimessinkiseksenneTranslatiivimessinkisekseen
TranslatiivimessinkiseksensäMonikon translatiivimessinkisiksi
Monikon translatiivimessinkisikseniMonikon translatiivimessinkisiksesi
Monikon translatiivimessinkisiksemmeMonikon translatiivimessinkisiksenne
Monikon translatiivimessinkisikseenMonikon translatiivimessinkisiksensä
Monikon instruktiivimessinkisinAbessiivimessinkisettä
AbessiivimessinkisettäniAbessiivimessinkisettäsi
AbessiivimessinkisettämmeAbessiivimessinkisettänne
AbessiivimessinkisettäänAbessiivimessinkisettänsä
Monikon abessiivimessinkisittäMonikon abessiivimessinkisittäni
Monikon abessiivimessinkisittäsiMonikon abessiivimessinkisittämme
Monikon abessiivimessinkisittänneMonikon abessiivimessinkisittään
Monikon abessiivimessinkisittänsäMonikon komitatiivimessinkisine
Monikon komitatiivimessinkisineniMonikon komitatiivimessinkisinesi
Monikon komitatiivimessinkisinemmeMonikon komitatiivimessinkisinenne
Monikon komitatiivimessinkisineenMonikon komitatiivimessinkisinensä
KomparatiivimessinkisempiSuperlatiivimessinkisin
Monikon akkusatiivimessinkisetMonikon akkusatiivimessinkiseni
Monikon akkusatiivimessinkisesiMonikon akkusatiivimessinkisemme
Monikon akkusatiivimessinkisenneMonikon akkusatiivimessinkisensä
AkkusatiivimessinkiseniAkkusatiivimessinkisesi
AkkusatiivimessinkisemmeAkkusatiivimessinkisenne
Akkusatiivimessinkisensä

Luokat