Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
bronze
Taivutusmuodot
Monikko
messinkiset
Monikko
messinkiseni
Monikko
messinkisesi
Monikko
messinkisemme
Monikko
messinkisenne
Monikko
messinkisensä
Genetiivi
messinkisen
Genetiivi
messinkiseni
Genetiivi
messinkisesi
Genetiivi
messinkisemme
Genetiivi
messinkisenne
Genetiivi
messinkisensä
Monikon genetiivi
messinkisten
Monikon genetiivi
messinkisien
Monikon genetiivi
messinkisteni
Monikon genetiivi
messinkisieni
Monikon genetiivi
messinkistesi
Monikon genetiivi
messinkisiesi
Monikon genetiivi
messinkistemme
Monikon genetiivi
messinkisiemme
Monikon genetiivi
messinkistenne
Monikon genetiivi
messinkisienne
Monikon genetiivi
messinkistensä
Monikon genetiivi
messinkisiensä
Partitiivi
messinkistä
Partitiivi
messinkistäni
Partitiivi
messinkistäsi
Partitiivi
messinkistämme
Partitiivi
messinkistänne
Partitiivi
messinkistään
Partitiivi
messinkistänsä
Monikon partitiivi
messinkisiä
Monikon partitiivi
messinkisiäni
Monikon partitiivi
messinkisiäsi
Monikon partitiivi
messinkisiämme
Monikon partitiivi
messinkisiänne
Monikon partitiivi
messinkisiään
Monikon partitiivi
messinkisiänsä
Inessiivi
messinkisessä
Inessiivi
messinkisessäni
Inessiivi
messinkisessäsi
Inessiivi
messinkisessämme
Inessiivi
messinkisessänne
Inessiivi
messinkisessään
Inessiivi
messinkisessänsä
Monikon inessiivi
messinkisissä
Monikon inessiivi
messinkisissäni
Monikon inessiivi
messinkisissäsi
Monikon inessiivi
messinkisissämme
Monikon inessiivi
messinkisissänne
Monikon inessiivi
messinkisissään
Monikon inessiivi
messinkisissänsä
Elatiivi
messinkisestä
Elatiivi
messinkisestäni
Elatiivi
messinkisestäsi
Elatiivi
messinkisestämme
Elatiivi
messinkisestänne
Elatiivi
messinkisestään
Elatiivi
messinkisestänsä
Monikon elatiivi
messinkisistä
Monikon elatiivi
messinkisistäni
Monikon elatiivi
messinkisistäsi
Monikon elatiivi
messinkisistämme
Monikon elatiivi
messinkisistänne
Monikon elatiivi
messinkisistään
Monikon elatiivi
messinkisistänsä
Illatiivi
messinkiseen
Illatiivi
messinkiseeni
Illatiivi
messinkiseesi
Illatiivi
messinkiseemme
Illatiivi
messinkiseenne
Illatiivi
messinkiseensä
Monikon illatiivi
messinkisiin
Monikon illatiivi
messinkisiini
Monikon illatiivi
messinkisiisi
Monikon illatiivi
messinkisiimme
Monikon illatiivi
messinkisiinne
Monikon illatiivi
messinkisiinsä
Adessiivi
messinkisellä
Adessiivi
messinkiselläni
Adessiivi
messinkiselläsi
Adessiivi
messinkisellämme
Adessiivi
messinkisellänne
Adessiivi
messinkisellään
Adessiivi
messinkisellänsä
Monikon adessiivi
messinkisillä
Monikon adessiivi
messinkisilläni
Monikon adessiivi
messinkisilläsi
Monikon adessiivi
messinkisillämme
Monikon adessiivi
messinkisillänne
Monikon adessiivi
messinkisillään
Monikon adessiivi
messinkisillänsä
Ablatiivi
messinkiseltä
Ablatiivi
messinkiseltäni
Ablatiivi
messinkiseltäsi
Ablatiivi
messinkiseltämme
Ablatiivi
messinkiseltänne
Ablatiivi
messinkiseltään
Ablatiivi
messinkiseltänsä
Monikon ablatiivi
messinkisiltä
Monikon ablatiivi
messinkisiltäni
Monikon ablatiivi
messinkisiltäsi
Monikon ablatiivi
messinkisiltämme
Monikon ablatiivi
messinkisiltänne
Monikon ablatiivi
messinkisiltään
Monikon ablatiivi
messinkisiltänsä
Allatiivi
messinkiselle
Allatiivi
messinkiselleni
Allatiivi
messinkisellesi
Allatiivi
messinkisellemme
Allatiivi
messinkisellenne
Allatiivi
messinkiselleen
Allatiivi
messinkisellensä
Monikon allatiivi
messinkisille
Monikon allatiivi
messinkisilleni
Monikon allatiivi
messinkisillesi
Monikon allatiivi
messinkisillemme
Monikon allatiivi
messinkisillenne
Monikon allatiivi
messinkisilleen
Monikon allatiivi
messinkisillensä
Essiivi
messinkisenä
Essiivi
messinkisenäni
Essiivi
messinkisenäsi
Essiivi
messinkisenämme
Essiivi
messinkisenänne
Essiivi
messinkisenään
Essiivi
messinkisenänsä
Monikon essiivi
messinkisinä
Monikon essiivi
messinkisinäni
Monikon essiivi
messinkisinäsi
Monikon essiivi
messinkisinämme
Monikon essiivi
messinkisinänne
Monikon essiivi
messinkisinään
Monikon essiivi
messinkisinänsä
Translatiivi
messinkiseksi
Translatiivi
messinkisekseni
Translatiivi
messinkiseksesi
Translatiivi
messinkiseksemme
Translatiivi
messinkiseksenne
Translatiivi
messinkisekseen
Translatiivi
messinkiseksensä
Monikon translatiivi
messinkisiksi
Monikon translatiivi
messinkisikseni
Monikon translatiivi
messinkisiksesi
Monikon translatiivi
messinkisiksemme
Monikon translatiivi
messinkisiksenne
Monikon translatiivi
messinkisikseen
Monikon translatiivi
messinkisiksensä
Monikon instruktiivi
messinkisin
Abessiivi
messinkisettä
Abessiivi
messinkisettäni
Abessiivi
messinkisettäsi
Abessiivi
messinkisettämme
Abessiivi
messinkisettänne
Abessiivi
messinkisettään
Abessiivi
messinkisettänsä
Monikon abessiivi
messinkisittä
Monikon abessiivi
messinkisittäni
Monikon abessiivi
messinkisittäsi
Monikon abessiivi
messinkisittämme
Monikon abessiivi
messinkisittänne
Monikon abessiivi
messinkisittään
Monikon abessiivi
messinkisittänsä
Monikon komitatiivi
messinkisine
Monikon komitatiivi
messinkisineni
Monikon komitatiivi
messinkisinesi
Monikon komitatiivi
messinkisinemme
Monikon komitatiivi
messinkisinenne
Monikon komitatiivi
messinkisineen
Monikon komitatiivi
messinkisinensä
Komparatiivi
messinkisempi
Superlatiivi
messinkisin
Monikon akkusatiivi
messinkiset
Monikon akkusatiivi
messinkiseni
Monikon akkusatiivi
messinkisesi
Monikon akkusatiivi
messinkisemme
Monikon akkusatiivi
messinkisenne
Monikon akkusatiivi
messinkisensä
Akkusatiivi
messinkiseni
Akkusatiivi
messinkisesi
Akkusatiivi
messinkisemme
Akkusatiivi
messinkisenne
Akkusatiivi
messinkisensä
Luokat
Adjektiivit