Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Verbit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensrahjustanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensrahjustat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensrahjustammeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesensrahjustatte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensrahjustavatYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektirahjustin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektirahjustitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektirahjusti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektirahjustimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektirahjustitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektirahjustivatYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensrahjustaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesensrahjustaisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensrahjustaisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensrahjustaisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensrahjustaisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensrahjustaisivatYksikön toisen persoonan imperatiivin preesensrahjusta
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensrahjustakoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensrahjustakaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesensrahjustakaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensrahjustakoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensrahjustanenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesensrahjustanet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensrahjustaneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensrahjustanemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesensrahjustanetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensrahjustanevat

Luokat