| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | wee-wee, wee |
| hollanti | plas |
| italia | pipì |
| kreikka | τσίσα (tsísa), πιπί (pipí) |
| norja | tisse |
| portugali | xixi |
| puola | siusiu |
| ranska | pipi |
| saksa | Pipi |
| venäjä | пи-пи (pi-pi) |
| Monikko | pissaamiset | Genetiivi | pissaamisen |
| Monikon genetiivi | pissaamisten | Monikon genetiivi | pissaamisien |
| Partitiivi | pissaamista | Monikon partitiivi | pissaamisia |
| Inessiivi | pissaamisessa | Monikon inessiivi | pissaamisissa |
| Elatiivi | pissaamisesta | Monikon elatiivi | pissaamisista |
| Illatiivi | pissaamiseen | Monikon illatiivi | pissaamisiin |
| Adessiivi | pissaamisella | Monikon adessiivi | pissaamisilla |
| Ablatiivi | pissaamiselta | Monikon ablatiivi | pissaamisilta |
| Allatiivi | pissaamiselle | Monikon allatiivi | pissaamisille |
| Essiivi | pissaamisena | Monikon essiivi | pissaamisina |
| Translatiivi | pissaamiseksi | Monikon translatiivi | pissaamisiksi |
| Monikon instruktiivi | pissaamisin | Abessiivi | pissaamisetta |
| Monikon abessiivi | pissaamisitta | Monikon akkusatiivi | pissaamiset |