Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKontekstiÄäninäyte
Verbit
1.Stadin slangi
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenUK

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensköraanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensköraat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskörataanMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensköraamme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensköraatteYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikörasin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikörasitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiköras
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikörattiinMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikörasimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikörasitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiköras
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensköraisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensköraisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensköraisMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskörattais
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskörattasMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskörattaisiin
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensköraisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensköraisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensköraisMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensköratkaa