Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.puhekieli

Taivutusmuodot

MonikkosääskisavutGenetiivisääskisavun
Monikon genetiivisääskisavujenPartitiivisääskisavua
Monikon partitiivisääskisavujaInessiivisääskisavussa
Monikon inessiivisääskisavuissaElatiivisääskisavusta
Monikon elatiivisääskisavuistaIllatiivisääskisavuun
Monikon illatiivisääskisavuihinAdessiivisääskisavulla
Monikon adessiivisääskisavuillaAblatiivisääskisavulta
Monikon ablatiivisääskisavuiltaAllatiivisääskisavulle
Monikon allatiivisääskisavuilleEssiivisääskisavuna
Monikon essiivisääskisavuinaTranslatiivisääskisavuksi
Monikon translatiivisääskisavuiksiMonikon instruktiivisääskisavuin
AbessiivisääskisavuttaMonikon abessiivisääskisavuitta
Monikon akkusatiivisääskisavut