Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiOxfordian

Taivutusmuodot

MonikkooxfordilaisetMonikkooxfordilaiseni
MonikkooxfordilaisesiMonikkooxfordilaisemme
MonikkooxfordilaisenneMonikkooxfordilaisensa
GenetiivioxfordilaisenGenetiivioxfordilaiseni
GenetiivioxfordilaisesiGenetiivioxfordilaisemme
GenetiivioxfordilaisenneGenetiivioxfordilaisensa
Monikon genetiivioxfordilaistenMonikon genetiivioxfordilaisien
Monikon genetiivioxfordilaisteniMonikon genetiivioxfordilaisieni
Monikon genetiivioxfordilaistesiMonikon genetiivioxfordilaisiesi
Monikon genetiivioxfordilaistemmeMonikon genetiivioxfordilaisiemme
Monikon genetiivioxfordilaistenneMonikon genetiivioxfordilaisienne
Monikon genetiivioxfordilaistensaMonikon genetiivioxfordilaisiensa
PartitiivioxfordilaistaPartitiivioxfordilaistani
PartitiivioxfordilaistasiPartitiivioxfordilaistamme
PartitiivioxfordilaistannePartitiivioxfordilaistaan
PartitiivioxfordilaistansaMonikon partitiivioxfordilaisia
Monikon partitiivioxfordilaisianiMonikon partitiivioxfordilaisiasi
Monikon partitiivioxfordilaisiammeMonikon partitiivioxfordilaisianne
Monikon partitiivioxfordilaisiaanMonikon partitiivioxfordilaisiansa
InessiivioxfordilaisessaInessiivioxfordilaisessani
InessiivioxfordilaisessasiInessiivioxfordilaisessamme
InessiivioxfordilaisessanneInessiivioxfordilaisessaan
InessiivioxfordilaisessansaMonikon inessiivioxfordilaisissa
Monikon inessiivioxfordilaisissaniMonikon inessiivioxfordilaisissasi
Monikon inessiivioxfordilaisissammeMonikon inessiivioxfordilaisissanne
Monikon inessiivioxfordilaisissaanMonikon inessiivioxfordilaisissansa
ElatiivioxfordilaisestaElatiivioxfordilaisestani
ElatiivioxfordilaisestasiElatiivioxfordilaisestamme
ElatiivioxfordilaisestanneElatiivioxfordilaisestaan
ElatiivioxfordilaisestansaMonikon elatiivioxfordilaisista
Monikon elatiivioxfordilaisistaniMonikon elatiivioxfordilaisistasi
Monikon elatiivioxfordilaisistammeMonikon elatiivioxfordilaisistanne
Monikon elatiivioxfordilaisistaanMonikon elatiivioxfordilaisistansa
IllatiivioxfordilaiseenIllatiivioxfordilaiseeni
IllatiivioxfordilaiseesiIllatiivioxfordilaiseemme
IllatiivioxfordilaiseenneIllatiivioxfordilaiseensa
Monikon illatiivioxfordilaisiinMonikon illatiivioxfordilaisiini
Monikon illatiivioxfordilaisiisiMonikon illatiivioxfordilaisiimme
Monikon illatiivioxfordilaisiinneMonikon illatiivioxfordilaisiinsa
AdessiivioxfordilaisellaAdessiivioxfordilaisellani
AdessiivioxfordilaisellasiAdessiivioxfordilaisellamme
AdessiivioxfordilaisellanneAdessiivioxfordilaisellaan
AdessiivioxfordilaisellansaMonikon adessiivioxfordilaisilla
Monikon adessiivioxfordilaisillaniMonikon adessiivioxfordilaisillasi
Monikon adessiivioxfordilaisillammeMonikon adessiivioxfordilaisillanne
Monikon adessiivioxfordilaisillaanMonikon adessiivioxfordilaisillansa
AblatiivioxfordilaiseltaAblatiivioxfordilaiseltani
AblatiivioxfordilaiseltasiAblatiivioxfordilaiseltamme
AblatiivioxfordilaiseltanneAblatiivioxfordilaiseltaan
AblatiivioxfordilaiseltansaMonikon ablatiivioxfordilaisilta
Monikon ablatiivioxfordilaisiltaniMonikon ablatiivioxfordilaisiltasi
Monikon ablatiivioxfordilaisiltammeMonikon ablatiivioxfordilaisiltanne
Monikon ablatiivioxfordilaisiltaanMonikon ablatiivioxfordilaisiltansa
AllatiivioxfordilaiselleAllatiivioxfordilaiselleni
AllatiivioxfordilaisellesiAllatiivioxfordilaisellemme
AllatiivioxfordilaisellenneAllatiivioxfordilaiselleen
AllatiivioxfordilaisellensaMonikon allatiivioxfordilaisille
Monikon allatiivioxfordilaisilleniMonikon allatiivioxfordilaisillesi
Monikon allatiivioxfordilaisillemmeMonikon allatiivioxfordilaisillenne
Monikon allatiivioxfordilaisilleenMonikon allatiivioxfordilaisillensa
EssiivioxfordilaisenaEssiivioxfordilaisenani
EssiivioxfordilaisenasiEssiivioxfordilaisenamme
EssiivioxfordilaisenanneEssiivioxfordilaisenaan
EssiivioxfordilaisenansaMonikon essiivioxfordilaisina
Monikon essiivioxfordilaisinaniMonikon essiivioxfordilaisinasi
Monikon essiivioxfordilaisinammeMonikon essiivioxfordilaisinanne
Monikon essiivioxfordilaisinaanMonikon essiivioxfordilaisinansa
TranslatiivioxfordilaiseksiTranslatiivioxfordilaisekseni
TranslatiivioxfordilaiseksesiTranslatiivioxfordilaiseksemme
TranslatiivioxfordilaiseksenneTranslatiivioxfordilaisekseen
TranslatiivioxfordilaiseksensaMonikon translatiivioxfordilaisiksi
Monikon translatiivioxfordilaisikseniMonikon translatiivioxfordilaisiksesi
Monikon translatiivioxfordilaisiksemmeMonikon translatiivioxfordilaisiksenne
Monikon translatiivioxfordilaisikseenMonikon translatiivioxfordilaisiksensa
Monikon instruktiivioxfordilaisinAbessiivioxfordilaisetta
AbessiivioxfordilaisettaniAbessiivioxfordilaisettasi
AbessiivioxfordilaisettammeAbessiivioxfordilaisettanne
AbessiivioxfordilaisettaanAbessiivioxfordilaisettansa
Monikon abessiivioxfordilaisittaMonikon abessiivioxfordilaisittani
Monikon abessiivioxfordilaisittasiMonikon abessiivioxfordilaisittamme
Monikon abessiivioxfordilaisittanneMonikon abessiivioxfordilaisittaan
Monikon abessiivioxfordilaisittansaMonikon komitatiivioxfordilaisine
Monikon komitatiivioxfordilaisineniMonikon komitatiivioxfordilaisinesi
Monikon komitatiivioxfordilaisinemmeMonikon komitatiivioxfordilaisinenne
Monikon komitatiivioxfordilaisineenMonikon komitatiivioxfordilaisinensa
KomparatiivioxfordilaisempiSuperlatiivioxfordilaisin
Monikon akkusatiivioxfordilaisetMonikon akkusatiivioxfordilaiseni
Monikon akkusatiivioxfordilaisesiMonikon akkusatiivioxfordilaisemme
Monikon akkusatiivioxfordilaisenneMonikon akkusatiivioxfordilaisensa
AkkusatiivioxfordilaiseniAkkusatiivioxfordilaisesi
AkkusatiivioxfordilaisemmeAkkusatiivioxfordilaisenne
Akkusatiivioxfordilaisensa