Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Oxfordian
Taivutusmuodot
Monikko
oxfordilaiset
Monikko
oxfordilaiseni
Monikko
oxfordilaisesi
Monikko
oxfordilaisemme
Monikko
oxfordilaisenne
Monikko
oxfordilaisensa
Genetiivi
oxfordilaisen
Genetiivi
oxfordilaiseni
Genetiivi
oxfordilaisesi
Genetiivi
oxfordilaisemme
Genetiivi
oxfordilaisenne
Genetiivi
oxfordilaisensa
Monikon genetiivi
oxfordilaisten
Monikon genetiivi
oxfordilaisien
Monikon genetiivi
oxfordilaisteni
Monikon genetiivi
oxfordilaisieni
Monikon genetiivi
oxfordilaistesi
Monikon genetiivi
oxfordilaisiesi
Monikon genetiivi
oxfordilaistemme
Monikon genetiivi
oxfordilaisiemme
Monikon genetiivi
oxfordilaistenne
Monikon genetiivi
oxfordilaisienne
Monikon genetiivi
oxfordilaistensa
Monikon genetiivi
oxfordilaisiensa
Partitiivi
oxfordilaista
Partitiivi
oxfordilaistani
Partitiivi
oxfordilaistasi
Partitiivi
oxfordilaistamme
Partitiivi
oxfordilaistanne
Partitiivi
oxfordilaistaan
Partitiivi
oxfordilaistansa
Monikon partitiivi
oxfordilaisia
Monikon partitiivi
oxfordilaisiani
Monikon partitiivi
oxfordilaisiasi
Monikon partitiivi
oxfordilaisiamme
Monikon partitiivi
oxfordilaisianne
Monikon partitiivi
oxfordilaisiaan
Monikon partitiivi
oxfordilaisiansa
Inessiivi
oxfordilaisessa
Inessiivi
oxfordilaisessani
Inessiivi
oxfordilaisessasi
Inessiivi
oxfordilaisessamme
Inessiivi
oxfordilaisessanne
Inessiivi
oxfordilaisessaan
Inessiivi
oxfordilaisessansa
Monikon inessiivi
oxfordilaisissa
Monikon inessiivi
oxfordilaisissani
Monikon inessiivi
oxfordilaisissasi
Monikon inessiivi
oxfordilaisissamme
Monikon inessiivi
oxfordilaisissanne
Monikon inessiivi
oxfordilaisissaan
Monikon inessiivi
oxfordilaisissansa
Elatiivi
oxfordilaisesta
Elatiivi
oxfordilaisestani
Elatiivi
oxfordilaisestasi
Elatiivi
oxfordilaisestamme
Elatiivi
oxfordilaisestanne
Elatiivi
oxfordilaisestaan
Elatiivi
oxfordilaisestansa
Monikon elatiivi
oxfordilaisista
Monikon elatiivi
oxfordilaisistani
Monikon elatiivi
oxfordilaisistasi
Monikon elatiivi
oxfordilaisistamme
Monikon elatiivi
oxfordilaisistanne
Monikon elatiivi
oxfordilaisistaan
Monikon elatiivi
oxfordilaisistansa
Illatiivi
oxfordilaiseen
Illatiivi
oxfordilaiseeni
Illatiivi
oxfordilaiseesi
Illatiivi
oxfordilaiseemme
Illatiivi
oxfordilaiseenne
Illatiivi
oxfordilaiseensa
Monikon illatiivi
oxfordilaisiin
Monikon illatiivi
oxfordilaisiini
Monikon illatiivi
oxfordilaisiisi
Monikon illatiivi
oxfordilaisiimme
Monikon illatiivi
oxfordilaisiinne
Monikon illatiivi
oxfordilaisiinsa
Adessiivi
oxfordilaisella
Adessiivi
oxfordilaisellani
Adessiivi
oxfordilaisellasi
Adessiivi
oxfordilaisellamme
Adessiivi
oxfordilaisellanne
Adessiivi
oxfordilaisellaan
Adessiivi
oxfordilaisellansa
Monikon adessiivi
oxfordilaisilla
Monikon adessiivi
oxfordilaisillani
Monikon adessiivi
oxfordilaisillasi
Monikon adessiivi
oxfordilaisillamme
Monikon adessiivi
oxfordilaisillanne
Monikon adessiivi
oxfordilaisillaan
Monikon adessiivi
oxfordilaisillansa
Ablatiivi
oxfordilaiselta
Ablatiivi
oxfordilaiseltani
Ablatiivi
oxfordilaiseltasi
Ablatiivi
oxfordilaiseltamme
Ablatiivi
oxfordilaiseltanne
Ablatiivi
oxfordilaiseltaan
Ablatiivi
oxfordilaiseltansa
Monikon ablatiivi
oxfordilaisilta
Monikon ablatiivi
oxfordilaisiltani
Monikon ablatiivi
oxfordilaisiltasi
Monikon ablatiivi
oxfordilaisiltamme
Monikon ablatiivi
oxfordilaisiltanne
Monikon ablatiivi
oxfordilaisiltaan
Monikon ablatiivi
oxfordilaisiltansa
Allatiivi
oxfordilaiselle
Allatiivi
oxfordilaiselleni
Allatiivi
oxfordilaisellesi
Allatiivi
oxfordilaisellemme
Allatiivi
oxfordilaisellenne
Allatiivi
oxfordilaiselleen
Allatiivi
oxfordilaisellensa
Monikon allatiivi
oxfordilaisille
Monikon allatiivi
oxfordilaisilleni
Monikon allatiivi
oxfordilaisillesi
Monikon allatiivi
oxfordilaisillemme
Monikon allatiivi
oxfordilaisillenne
Monikon allatiivi
oxfordilaisilleen
Monikon allatiivi
oxfordilaisillensa
Essiivi
oxfordilaisena
Essiivi
oxfordilaisenani
Essiivi
oxfordilaisenasi
Essiivi
oxfordilaisenamme
Essiivi
oxfordilaisenanne
Essiivi
oxfordilaisenaan
Essiivi
oxfordilaisenansa
Monikon essiivi
oxfordilaisina
Monikon essiivi
oxfordilaisinani
Monikon essiivi
oxfordilaisinasi
Monikon essiivi
oxfordilaisinamme
Monikon essiivi
oxfordilaisinanne
Monikon essiivi
oxfordilaisinaan
Monikon essiivi
oxfordilaisinansa
Translatiivi
oxfordilaiseksi
Translatiivi
oxfordilaisekseni
Translatiivi
oxfordilaiseksesi
Translatiivi
oxfordilaiseksemme
Translatiivi
oxfordilaiseksenne
Translatiivi
oxfordilaisekseen
Translatiivi
oxfordilaiseksensa
Monikon translatiivi
oxfordilaisiksi
Monikon translatiivi
oxfordilaisikseni
Monikon translatiivi
oxfordilaisiksesi
Monikon translatiivi
oxfordilaisiksemme
Monikon translatiivi
oxfordilaisiksenne
Monikon translatiivi
oxfordilaisikseen
Monikon translatiivi
oxfordilaisiksensa
Monikon instruktiivi
oxfordilaisin
Abessiivi
oxfordilaisetta
Abessiivi
oxfordilaisettani
Abessiivi
oxfordilaisettasi
Abessiivi
oxfordilaisettamme
Abessiivi
oxfordilaisettanne
Abessiivi
oxfordilaisettaan
Abessiivi
oxfordilaisettansa
Monikon abessiivi
oxfordilaisitta
Monikon abessiivi
oxfordilaisittani
Monikon abessiivi
oxfordilaisittasi
Monikon abessiivi
oxfordilaisittamme
Monikon abessiivi
oxfordilaisittanne
Monikon abessiivi
oxfordilaisittaan
Monikon abessiivi
oxfordilaisittansa
Monikon komitatiivi
oxfordilaisine
Monikon komitatiivi
oxfordilaisineni
Monikon komitatiivi
oxfordilaisinesi
Monikon komitatiivi
oxfordilaisinemme
Monikon komitatiivi
oxfordilaisinenne
Monikon komitatiivi
oxfordilaisineen
Monikon komitatiivi
oxfordilaisinensa
Komparatiivi
oxfordilaisempi
Superlatiivi
oxfordilaisin
Monikon akkusatiivi
oxfordilaiset
Monikon akkusatiivi
oxfordilaiseni
Monikon akkusatiivi
oxfordilaisesi
Monikon akkusatiivi
oxfordilaisemme
Monikon akkusatiivi
oxfordilaisenne
Monikon akkusatiivi
oxfordilaisensa
Akkusatiivi
oxfordilaiseni
Akkusatiivi
oxfordilaisesi
Akkusatiivi
oxfordilaisemme
Akkusatiivi
oxfordilaisenne
Akkusatiivi
oxfordilaisensa