Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantibewitched, under a spell
espanjaencantado

Taivutusmuodot

MonikkonoidututMonikkonoiduttuni
MonikkonoiduttusiMonikkonoiduttumme
MonikkonoiduttunneMonikkonoiduttunsa
GenetiivinoidutunGenetiivinoiduttuni
GenetiivinoiduttusiGenetiivinoiduttumme
GenetiivinoiduttunneGenetiivinoiduttunsa
Monikon genetiivinoiduttujenMonikon genetiivinoiduttujeni
Monikon genetiivinoiduttujesiMonikon genetiivinoiduttujemme
Monikon genetiivinoiduttujenneMonikon genetiivinoiduttujensa
PartitiivinoiduttuaPartitiivinoiduttuani
PartitiivinoiduttuasiPartitiivinoiduttuamme
PartitiivinoiduttuannePartitiivinoiduttuaan
PartitiivinoiduttuansaMonikon partitiivinoiduttuja
Monikon partitiivinoiduttujaniMonikon partitiivinoiduttujasi
Monikon partitiivinoiduttujammeMonikon partitiivinoiduttujanne
Monikon partitiivinoiduttujaanMonikon partitiivinoiduttujansa
InessiivinoidutussaInessiivinoidutussani
InessiivinoidutussasiInessiivinoidutussamme
InessiivinoidutussanneInessiivinoidutussaan
InessiivinoidutussansaMonikon inessiivinoidutuissa
Monikon inessiivinoidutuissaniMonikon inessiivinoidutuissasi
Monikon inessiivinoidutuissammeMonikon inessiivinoidutuissanne
Monikon inessiivinoidutuissaanMonikon inessiivinoidutuissansa
ElatiivinoidutustaElatiivinoidutustani
ElatiivinoidutustasiElatiivinoidutustamme
ElatiivinoidutustanneElatiivinoidutustaan
ElatiivinoidutustansaMonikon elatiivinoidutuista
Monikon elatiivinoidutuistaniMonikon elatiivinoidutuistasi
Monikon elatiivinoidutuistammeMonikon elatiivinoidutuistanne
Monikon elatiivinoidutuistaanMonikon elatiivinoidutuistansa
IllatiivinoiduttuunIllatiivinoiduttuuni
IllatiivinoiduttuusiIllatiivinoiduttuumme
IllatiivinoiduttuunneIllatiivinoiduttuunsa
Monikon illatiivinoiduttuihinMonikon illatiivinoiduttuihini
Monikon illatiivinoiduttuihisiMonikon illatiivinoiduttuihimme
Monikon illatiivinoiduttuihinneMonikon illatiivinoiduttuihinsa
AdessiivinoidutullaAdessiivinoidutullani
AdessiivinoidutullasiAdessiivinoidutullamme
AdessiivinoidutullanneAdessiivinoidutullaan
AdessiivinoidutullansaMonikon adessiivinoidutuilla
Monikon adessiivinoidutuillaniMonikon adessiivinoidutuillasi
Monikon adessiivinoidutuillammeMonikon adessiivinoidutuillanne
Monikon adessiivinoidutuillaanMonikon adessiivinoidutuillansa
AblatiivinoidutultaAblatiivinoidutultani
AblatiivinoidutultasiAblatiivinoidutultamme
AblatiivinoidutultanneAblatiivinoidutultaan
AblatiivinoidutultansaMonikon ablatiivinoidutuilta
Monikon ablatiivinoidutuiltaniMonikon ablatiivinoidutuiltasi
Monikon ablatiivinoidutuiltammeMonikon ablatiivinoidutuiltanne
Monikon ablatiivinoidutuiltaanMonikon ablatiivinoidutuiltansa
AllatiivinoidutulleAllatiivinoidutulleni
AllatiivinoidutullesiAllatiivinoidutullemme
AllatiivinoidutullenneAllatiivinoidutulleen
AllatiivinoidutullensaMonikon allatiivinoidutuille
Monikon allatiivinoidutuilleniMonikon allatiivinoidutuillesi
Monikon allatiivinoidutuillemmeMonikon allatiivinoidutuillenne
Monikon allatiivinoidutuilleenMonikon allatiivinoidutuillensa
EssiivinoiduttunaEssiivinoiduttunani
EssiivinoiduttunasiEssiivinoiduttunamme
EssiivinoiduttunanneEssiivinoiduttunaan
EssiivinoiduttunansaMonikon essiivinoiduttuina
Monikon essiivinoiduttuinaniMonikon essiivinoiduttuinasi
Monikon essiivinoiduttuinammeMonikon essiivinoiduttuinanne
Monikon essiivinoiduttuinaanMonikon essiivinoiduttuinansa
TranslatiivinoidutuksiTranslatiivinoidutukseni
TranslatiivinoidutuksesiTranslatiivinoidutuksemme
TranslatiivinoidutuksenneTranslatiivinoidutukseen
TranslatiivinoidutuksensaMonikon translatiivinoidutuiksi
Monikon translatiivinoidutuikseniMonikon translatiivinoidutuiksesi
Monikon translatiivinoidutuiksemmeMonikon translatiivinoidutuiksenne
Monikon translatiivinoidutuikseenMonikon translatiivinoidutuiksensa
Monikon instruktiivinoidutuinAbessiivinoidututta
AbessiivinoidututtaniAbessiivinoidututtasi
AbessiivinoidututtammeAbessiivinoidututtanne
AbessiivinoidututtaanAbessiivinoidututtansa
Monikon abessiivinoidutuittaMonikon abessiivinoidutuittani
Monikon abessiivinoidutuittasiMonikon abessiivinoidutuittamme
Monikon abessiivinoidutuittanneMonikon abessiivinoidutuittaan
Monikon abessiivinoidutuittansaMonikon komitatiivinoiduttuine
Monikon komitatiivinoiduttuineniMonikon komitatiivinoiduttuinesi
Monikon komitatiivinoiduttuinemmeMonikon komitatiivinoiduttuinenne
Monikon komitatiivinoiduttuineenMonikon komitatiivinoiduttuinensa
KomparatiivinoidutumpiSuperlatiivinoidutuin
Monikon akkusatiivinoidututMonikon akkusatiivinoiduttuni
Monikon akkusatiivinoiduttusiMonikon akkusatiivinoiduttumme
Monikon akkusatiivinoiduttunneMonikon akkusatiivinoiduttunsa
AkkusatiivinoiduttuniAkkusatiivinoiduttusi
AkkusatiivinoiduttummeAkkusatiivinoiduttunne
Akkusatiivinoiduttunsa

Luokat