Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
fykologinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
phycological
Taivutusmuodot
Monikko
levätieteelliset
Monikko
levätieteelliseni
Monikko
levätieteellisesi
Monikko
levätieteellisemme
Monikko
levätieteellisenne
Monikko
levätieteellisensä
Genetiivi
levätieteellisen
Genetiivi
levätieteelliseni
Genetiivi
levätieteellisesi
Genetiivi
levätieteellisemme
Genetiivi
levätieteellisenne
Genetiivi
levätieteellisensä
Monikon genetiivi
levätieteellisten
Monikon genetiivi
levätieteellisien
Monikon genetiivi
levätieteellisteni
Monikon genetiivi
levätieteellisieni
Monikon genetiivi
levätieteellistesi
Monikon genetiivi
levätieteellisiesi
Monikon genetiivi
levätieteellistemme
Monikon genetiivi
levätieteellisiemme
Monikon genetiivi
levätieteellistenne
Monikon genetiivi
levätieteellisienne
Monikon genetiivi
levätieteellistensä
Monikon genetiivi
levätieteellisiensä
Partitiivi
levätieteellistä
Partitiivi
levätieteellistäni
Partitiivi
levätieteellistäsi
Partitiivi
levätieteellistämme
Partitiivi
levätieteellistänne
Partitiivi
levätieteellistään
Partitiivi
levätieteellistänsä
Monikon partitiivi
levätieteellisiä
Monikon partitiivi
levätieteellisiäni
Monikon partitiivi
levätieteellisiäsi
Monikon partitiivi
levätieteellisiämme
Monikon partitiivi
levätieteellisiänne
Monikon partitiivi
levätieteellisiään
Monikon partitiivi
levätieteellisiänsä
Inessiivi
levätieteellisessä
Inessiivi
levätieteellisessäni
Inessiivi
levätieteellisessäsi
Inessiivi
levätieteellisessämme
Inessiivi
levätieteellisessänne
Inessiivi
levätieteellisessään
Inessiivi
levätieteellisessänsä
Monikon inessiivi
levätieteellisissä
Monikon inessiivi
levätieteellisissäni
Monikon inessiivi
levätieteellisissäsi
Monikon inessiivi
levätieteellisissämme
Monikon inessiivi
levätieteellisissänne
Monikon inessiivi
levätieteellisissään
Monikon inessiivi
levätieteellisissänsä
Elatiivi
levätieteellisestä
Elatiivi
levätieteellisestäni
Elatiivi
levätieteellisestäsi
Elatiivi
levätieteellisestämme
Elatiivi
levätieteellisestänne
Elatiivi
levätieteellisestään
Elatiivi
levätieteellisestänsä
Monikon elatiivi
levätieteellisistä
Monikon elatiivi
levätieteellisistäni
Monikon elatiivi
levätieteellisistäsi
Monikon elatiivi
levätieteellisistämme
Monikon elatiivi
levätieteellisistänne
Monikon elatiivi
levätieteellisistään
Monikon elatiivi
levätieteellisistänsä
Illatiivi
levätieteelliseen
Illatiivi
levätieteelliseeni
Illatiivi
levätieteelliseesi
Illatiivi
levätieteelliseemme
Illatiivi
levätieteelliseenne
Illatiivi
levätieteelliseensä
Monikon illatiivi
levätieteellisiin
Monikon illatiivi
levätieteellisiini
Monikon illatiivi
levätieteellisiisi
Monikon illatiivi
levätieteellisiimme
Monikon illatiivi
levätieteellisiinne
Monikon illatiivi
levätieteellisiinsä
Adessiivi
levätieteellisellä
Adessiivi
levätieteelliselläni
Adessiivi
levätieteelliselläsi
Adessiivi
levätieteellisellämme
Adessiivi
levätieteellisellänne
Adessiivi
levätieteellisellään
Adessiivi
levätieteellisellänsä
Monikon adessiivi
levätieteellisillä
Monikon adessiivi
levätieteellisilläni
Monikon adessiivi
levätieteellisilläsi
Monikon adessiivi
levätieteellisillämme
Monikon adessiivi
levätieteellisillänne
Monikon adessiivi
levätieteellisillään
Monikon adessiivi
levätieteellisillänsä
Ablatiivi
levätieteelliseltä
Ablatiivi
levätieteelliseltäni
Ablatiivi
levätieteelliseltäsi
Ablatiivi
levätieteelliseltämme
Ablatiivi
levätieteelliseltänne
Ablatiivi
levätieteelliseltään
Ablatiivi
levätieteelliseltänsä
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltä
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltäni
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltäsi
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltämme
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltänne
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltään
Monikon ablatiivi
levätieteellisiltänsä
Allatiivi
levätieteelliselle
Allatiivi
levätieteelliselleni
Allatiivi
levätieteellisellesi
Allatiivi
levätieteellisellemme
Allatiivi
levätieteellisellenne
Allatiivi
levätieteelliselleen
Allatiivi
levätieteellisellensä
Monikon allatiivi
levätieteellisille
Monikon allatiivi
levätieteellisilleni
Monikon allatiivi
levätieteellisillesi
Monikon allatiivi
levätieteellisillemme
Monikon allatiivi
levätieteellisillenne
Monikon allatiivi
levätieteellisilleen
Monikon allatiivi
levätieteellisillensä
Essiivi
levätieteellisenä
Essiivi
levätieteellisenäni
Essiivi
levätieteellisenäsi
Essiivi
levätieteellisenämme
Essiivi
levätieteellisenänne
Essiivi
levätieteellisenään
Essiivi
levätieteellisenänsä
Monikon essiivi
levätieteellisinä
Monikon essiivi
levätieteellisinäni
Monikon essiivi
levätieteellisinäsi
Monikon essiivi
levätieteellisinämme
Monikon essiivi
levätieteellisinänne
Monikon essiivi
levätieteellisinään
Monikon essiivi
levätieteellisinänsä
Translatiivi
levätieteelliseksi
Translatiivi
levätieteellisekseni
Translatiivi
levätieteelliseksesi
Translatiivi
levätieteelliseksemme
Translatiivi
levätieteelliseksenne
Translatiivi
levätieteellisekseen
Translatiivi
levätieteelliseksensä
Monikon translatiivi
levätieteellisiksi
Monikon translatiivi
levätieteellisikseni
Monikon translatiivi
levätieteellisiksesi
Monikon translatiivi
levätieteellisiksemme
Monikon translatiivi
levätieteellisiksenne
Monikon translatiivi
levätieteellisikseen
Monikon translatiivi
levätieteellisiksensä
Monikon instruktiivi
levätieteellisin
Abessiivi
levätieteellisettä
Abessiivi
levätieteellisettäni
Abessiivi
levätieteellisettäsi
Abessiivi
levätieteellisettämme
Abessiivi
levätieteellisettänne
Abessiivi
levätieteellisettään
Abessiivi
levätieteellisettänsä
Monikon abessiivi
levätieteellisittä
Monikon abessiivi
levätieteellisittäni
Monikon abessiivi
levätieteellisittäsi
Monikon abessiivi
levätieteellisittämme
Monikon abessiivi
levätieteellisittänne
Monikon abessiivi
levätieteellisittään
Monikon abessiivi
levätieteellisittänsä
Monikon komitatiivi
levätieteellisine
Monikon komitatiivi
levätieteellisineni
Monikon komitatiivi
levätieteellisinesi
Monikon komitatiivi
levätieteellisinemme
Monikon komitatiivi
levätieteellisinenne
Monikon komitatiivi
levätieteellisineen
Monikon komitatiivi
levätieteellisinensä
Monikon akkusatiivi
levätieteelliset
Monikon akkusatiivi
levätieteelliseni
Monikon akkusatiivi
levätieteellisesi
Monikon akkusatiivi
levätieteellisemme
Monikon akkusatiivi
levätieteellisenne
Monikon akkusatiivi
levätieteellisensä
Akkusatiivi
levätieteelliseni
Akkusatiivi
levätieteellisesi
Akkusatiivi
levätieteellisemme
Akkusatiivi
levätieteellisenne
Akkusatiivi
levätieteellisensä