| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | oleskelulupakortit | Genetiivi | oleskelulupakortin |
| Monikon genetiivi | oleskelulupakorttien | Partitiivi | oleskelulupakorttia |
| Monikon partitiivi | oleskelulupakortteja | Inessiivi | oleskelulupakortissa |
| Monikon inessiivi | oleskelulupakorteissa | Elatiivi | oleskelulupakortista |
| Monikon elatiivi | oleskelulupakorteista | Illatiivi | oleskelulupakorttiin |
| Monikon illatiivi | oleskelulupakortteihin | Adessiivi | oleskelulupakortilla |
| Monikon adessiivi | oleskelulupakorteilla | Ablatiivi | oleskelulupakortilta |
| Monikon ablatiivi | oleskelulupakorteilta | Allatiivi | oleskelulupakortille |
| Monikon allatiivi | oleskelulupakorteille | Essiivi | oleskelulupakorttina |
| Monikon essiivi | oleskelulupakortteina | Translatiivi | oleskelulupakortiksi |
| Monikon translatiivi | oleskelulupakorteiksi | Monikon instruktiivi | oleskelulupakortein |
| Abessiivi | oleskelulupakortitta | Monikon abessiivi | oleskelulupakorteitta |
| Monikon akkusatiivi | oleskelulupakortit |