Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkooleskelulupakortitGenetiivioleskelulupakortin
Monikon genetiivioleskelulupakorttienPartitiivioleskelulupakorttia
Monikon partitiivioleskelulupakorttejaInessiivioleskelulupakortissa
Monikon inessiivioleskelulupakorteissaElatiivioleskelulupakortista
Monikon elatiivioleskelulupakorteistaIllatiivioleskelulupakorttiin
Monikon illatiivioleskelulupakortteihinAdessiivioleskelulupakortilla
Monikon adessiivioleskelulupakorteillaAblatiivioleskelulupakortilta
Monikon ablatiivioleskelulupakorteiltaAllatiivioleskelulupakortille
Monikon allatiivioleskelulupakorteilleEssiivioleskelulupakorttina
Monikon essiivioleskelulupakortteinaTranslatiivioleskelulupakortiksi
Monikon translatiivioleskelulupakorteiksiMonikon instruktiivioleskelulupakortein
AbessiivioleskelulupakortittaMonikon abessiivioleskelulupakorteitta
Monikon akkusatiivioleskelulupakortit