Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | löllöt | Monikko | löllöni |
| Monikko | löllösi | Monikko | löllömme |
| Monikko | löllönne | Monikko | löllönsä |
| Genetiivi | löllön | Genetiivi | löllöni |
| Genetiivi | löllösi | Genetiivi | löllömme |
| Genetiivi | löllönne | Genetiivi | löllönsä |
| Monikon genetiivi | löllöjen | Monikon genetiivi | löllöjeni |
| Monikon genetiivi | löllöjesi | Monikon genetiivi | löllöjemme |
| Monikon genetiivi | löllöjenne | Monikon genetiivi | löllöjensä |
| Partitiivi | löllöä | Partitiivi | löllöäni |
| Partitiivi | löllöäsi | Partitiivi | löllöämme |
| Partitiivi | löllöänne | Partitiivi | löllöään |
| Partitiivi | löllöänsä | Monikon partitiivi | löllöjä |
| Monikon partitiivi | löllöjäni | Monikon partitiivi | löllöjäsi |
| Monikon partitiivi | löllöjämme | Monikon partitiivi | löllöjänne |
| Monikon partitiivi | löllöjään | Monikon partitiivi | löllöjänsä |
| Inessiivi | löllössä | Inessiivi | löllössäni |
| Inessiivi | löllössäsi | Inessiivi | löllössämme |
| Inessiivi | löllössänne | Inessiivi | löllössään |
| Inessiivi | löllössänsä | Monikon inessiivi | löllöissä |
| Monikon inessiivi | löllöissäni | Monikon inessiivi | löllöissäsi |
| Monikon inessiivi | löllöissämme | Monikon inessiivi | löllöissänne |
| Monikon inessiivi | löllöissään | Monikon inessiivi | löllöissänsä |
| Elatiivi | löllöstä | Elatiivi | löllöstäni |
| Elatiivi | löllöstäsi | Elatiivi | löllöstämme |
| Elatiivi | löllöstänne | Elatiivi | löllöstään |
| Elatiivi | löllöstänsä | Monikon elatiivi | löllöistä |
| Monikon elatiivi | löllöistäni | Monikon elatiivi | löllöistäsi |
| Monikon elatiivi | löllöistämme | Monikon elatiivi | löllöistänne |
| Monikon elatiivi | löllöistään | Monikon elatiivi | löllöistänsä |
| Illatiivi | löllöön | Illatiivi | löllööni |
| Illatiivi | löllöösi | Illatiivi | löllöömme |
| Illatiivi | löllöönne | Illatiivi | löllöönsä |
| Monikon illatiivi | löllöihin | Monikon illatiivi | löllöihini |
| Monikon illatiivi | löllöihisi | Monikon illatiivi | löllöihimme |
| Monikon illatiivi | löllöihinne | Monikon illatiivi | löllöihinsä |
| Adessiivi | löllöllä | Adessiivi | löllölläni |
| Adessiivi | löllölläsi | Adessiivi | löllöllämme |
| Adessiivi | löllöllänne | Adessiivi | löllöllään |
| Adessiivi | löllöllänsä | Monikon adessiivi | löllöillä |
| Monikon adessiivi | löllöilläni | Monikon adessiivi | löllöilläsi |
| Monikon adessiivi | löllöillämme | Monikon adessiivi | löllöillänne |
| Monikon adessiivi | löllöillään | Monikon adessiivi | löllöillänsä |
| Ablatiivi | löllöltä | Ablatiivi | löllöltäni |
| Ablatiivi | löllöltäsi | Ablatiivi | löllöltämme |
| Ablatiivi | löllöltänne | Ablatiivi | löllöltään |
| Ablatiivi | löllöltänsä | Monikon ablatiivi | löllöiltä |
| Monikon ablatiivi | löllöiltäni | Monikon ablatiivi | löllöiltäsi |
| Monikon ablatiivi | löllöiltämme | Monikon ablatiivi | löllöiltänne |
| Monikon ablatiivi | löllöiltään | Monikon ablatiivi | löllöiltänsä |
| Allatiivi | löllölle | Allatiivi | löllölleni |
| Allatiivi | löllöllesi | Allatiivi | löllöllemme |
| Allatiivi | löllöllenne | Allatiivi | löllölleen |
| Allatiivi | löllöllensä | Monikon allatiivi | löllöille |
| Monikon allatiivi | löllöilleni | Monikon allatiivi | löllöillesi |
| Monikon allatiivi | löllöillemme | Monikon allatiivi | löllöillenne |
| Monikon allatiivi | löllöilleen | Monikon allatiivi | löllöillensä |
| Essiivi | löllönä | Essiivi | löllönäni |
| Essiivi | löllönäsi | Essiivi | löllönämme |
| Essiivi | löllönänne | Essiivi | löllönään |
| Essiivi | löllönänsä | Monikon essiivi | löllöinä |
| Monikon essiivi | löllöinäni | Monikon essiivi | löllöinäsi |
| Monikon essiivi | löllöinämme | Monikon essiivi | löllöinänne |
| Monikon essiivi | löllöinään | Monikon essiivi | löllöinänsä |
| Translatiivi | löllöksi | Translatiivi | löllökseni |
| Translatiivi | löllöksesi | Translatiivi | löllöksemme |
| Translatiivi | löllöksenne | Translatiivi | löllökseen |
| Translatiivi | löllöksensä | Monikon translatiivi | löllöiksi |
| Monikon translatiivi | löllöikseni | Monikon translatiivi | löllöiksesi |
| Monikon translatiivi | löllöiksemme | Monikon translatiivi | löllöiksenne |
| Monikon translatiivi | löllöikseen | Monikon translatiivi | löllöiksensä |
| Monikon instruktiivi | löllöin | Abessiivi | löllöttä |
| Abessiivi | löllöttäni | Abessiivi | löllöttäsi |
| Abessiivi | löllöttämme | Abessiivi | löllöttänne |
| Abessiivi | löllöttään | Abessiivi | löllöttänsä |
| Monikon abessiivi | löllöittä | Monikon abessiivi | löllöittäni |
| Monikon abessiivi | löllöittäsi | Monikon abessiivi | löllöittämme |
| Monikon abessiivi | löllöittänne | Monikon abessiivi | löllöittään |
| Monikon abessiivi | löllöittänsä | Monikon komitatiivi | löllöine |
| Monikon komitatiivi | löllöineni | Monikon komitatiivi | löllöinesi |
| Monikon komitatiivi | löllöinemme | Monikon komitatiivi | löllöinenne |
| Monikon komitatiivi | löllöineen | Monikon komitatiivi | löllöinensä |
| Komparatiivi | löllömpi | Superlatiivi | löllöin |
| Monikon akkusatiivi | löllöt | Monikon akkusatiivi | löllöni |
| Monikon akkusatiivi | löllösi | Monikon akkusatiivi | löllömme |
| Monikon akkusatiivi | löllönne | Monikon akkusatiivi | löllönsä |
| Akkusatiivi | löllöni | Akkusatiivi | löllösi |
| Akkusatiivi | löllömme | Akkusatiivi | löllönne |
| Akkusatiivi | löllönsä |