Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovalmistavaratGenetiivivalmistavaran
Monikon genetiivivalmistavaroidenMonikon genetiivivalmistavaroitten
PartitiivivalmistavaraaMonikon partitiivivalmistavaroita
InessiivivalmistavarassaMonikon inessiivivalmistavaroissa
ElatiivivalmistavarastaMonikon elatiivivalmistavaroista
IllatiivivalmistavaraanMonikon illatiivivalmistavaroihin
AdessiivivalmistavarallaMonikon adessiivivalmistavaroilla
AblatiivivalmistavaraltaMonikon ablatiivivalmistavaroilta
AllatiivivalmistavaralleMonikon allatiivivalmistavaroille
EssiivivalmistavaranaMonikon essiivivalmistavaroina
TranslatiivivalmistavaraksiMonikon translatiivivalmistavaroiksi
Monikon instruktiivivalmistavaroinAbessiivivalmistavaratta
Monikon abessiivivalmistavaroittaMonikon akkusatiivivalmistavarat