Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorahasäkitGenetiivirahasäkin
Monikon genetiivirahasäkkienPartitiivirahasäkkiä
Monikon partitiivirahasäkkejäInessiivirahasäkissä
Monikon inessiivirahasäkeissäElatiivirahasäkistä
Monikon elatiivirahasäkeistäIllatiivirahasäkkiin
Monikon illatiivirahasäkkeihinAdessiivirahasäkillä
Monikon adessiivirahasäkeilläAblatiivirahasäkiltä
Monikon ablatiivirahasäkeiltäAllatiivirahasäkille
Monikon allatiivirahasäkeilleEssiivirahasäkkinä
Monikon essiivirahasäkkeinäTranslatiivirahasäkiksi
Monikon translatiivirahasäkeiksiMonikon instruktiivirahasäkein
AbessiivirahasäkittäMonikon abessiivirahasäkeittä
Monikon akkusatiivirahasäkit