Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
monomial
Taivutusmuodot
Monikko
yksitermiset
Monikko
yksitermiseni
Monikko
yksitermisesi
Monikko
yksitermisemme
Monikko
yksitermisenne
Monikko
yksitermisensä
Genetiivi
yksitermisen
Genetiivi
yksitermiseni
Genetiivi
yksitermisesi
Genetiivi
yksitermisemme
Genetiivi
yksitermisenne
Genetiivi
yksitermisensä
Monikon genetiivi
yksitermisten
Monikon genetiivi
yksitermisien
Monikon genetiivi
yksitermisteni
Monikon genetiivi
yksitermisieni
Monikon genetiivi
yksitermistesi
Monikon genetiivi
yksitermisiesi
Monikon genetiivi
yksitermistemme
Monikon genetiivi
yksitermisiemme
Monikon genetiivi
yksitermistenne
Monikon genetiivi
yksitermisienne
Monikon genetiivi
yksitermistensä
Monikon genetiivi
yksitermisiensä
Partitiivi
yksitermistä
Partitiivi
yksitermistäni
Partitiivi
yksitermistäsi
Partitiivi
yksitermistämme
Partitiivi
yksitermistänne
Partitiivi
yksitermistään
Partitiivi
yksitermistänsä
Monikon partitiivi
yksitermisiä
Monikon partitiivi
yksitermisiäni
Monikon partitiivi
yksitermisiäsi
Monikon partitiivi
yksitermisiämme
Monikon partitiivi
yksitermisiänne
Monikon partitiivi
yksitermisiään
Monikon partitiivi
yksitermisiänsä
Inessiivi
yksitermisessä
Inessiivi
yksitermisessäni
Inessiivi
yksitermisessäsi
Inessiivi
yksitermisessämme
Inessiivi
yksitermisessänne
Inessiivi
yksitermisessään
Inessiivi
yksitermisessänsä
Monikon inessiivi
yksitermisissä
Monikon inessiivi
yksitermisissäni
Monikon inessiivi
yksitermisissäsi
Monikon inessiivi
yksitermisissämme
Monikon inessiivi
yksitermisissänne
Monikon inessiivi
yksitermisissään
Monikon inessiivi
yksitermisissänsä
Elatiivi
yksitermisestä
Elatiivi
yksitermisestäni
Elatiivi
yksitermisestäsi
Elatiivi
yksitermisestämme
Elatiivi
yksitermisestänne
Elatiivi
yksitermisestään
Elatiivi
yksitermisestänsä
Monikon elatiivi
yksitermisistä
Monikon elatiivi
yksitermisistäni
Monikon elatiivi
yksitermisistäsi
Monikon elatiivi
yksitermisistämme
Monikon elatiivi
yksitermisistänne
Monikon elatiivi
yksitermisistään
Monikon elatiivi
yksitermisistänsä
Illatiivi
yksitermiseen
Illatiivi
yksitermiseeni
Illatiivi
yksitermiseesi
Illatiivi
yksitermiseemme
Illatiivi
yksitermiseenne
Illatiivi
yksitermiseensä
Monikon illatiivi
yksitermisiin
Monikon illatiivi
yksitermisiini
Monikon illatiivi
yksitermisiisi
Monikon illatiivi
yksitermisiimme
Monikon illatiivi
yksitermisiinne
Monikon illatiivi
yksitermisiinsä
Adessiivi
yksitermisellä
Adessiivi
yksitermiselläni
Adessiivi
yksitermiselläsi
Adessiivi
yksitermisellämme
Adessiivi
yksitermisellänne
Adessiivi
yksitermisellään
Adessiivi
yksitermisellänsä
Monikon adessiivi
yksitermisillä
Monikon adessiivi
yksitermisilläni
Monikon adessiivi
yksitermisilläsi
Monikon adessiivi
yksitermisillämme
Monikon adessiivi
yksitermisillänne
Monikon adessiivi
yksitermisillään
Monikon adessiivi
yksitermisillänsä
Ablatiivi
yksitermiseltä
Ablatiivi
yksitermiseltäni
Ablatiivi
yksitermiseltäsi
Ablatiivi
yksitermiseltämme
Ablatiivi
yksitermiseltänne
Ablatiivi
yksitermiseltään
Ablatiivi
yksitermiseltänsä
Monikon ablatiivi
yksitermisiltä
Monikon ablatiivi
yksitermisiltäni
Monikon ablatiivi
yksitermisiltäsi
Monikon ablatiivi
yksitermisiltämme
Monikon ablatiivi
yksitermisiltänne
Monikon ablatiivi
yksitermisiltään
Monikon ablatiivi
yksitermisiltänsä
Allatiivi
yksitermiselle
Allatiivi
yksitermiselleni
Allatiivi
yksitermisellesi
Allatiivi
yksitermisellemme
Allatiivi
yksitermisellenne
Allatiivi
yksitermiselleen
Allatiivi
yksitermisellensä
Monikon allatiivi
yksitermisille
Monikon allatiivi
yksitermisilleni
Monikon allatiivi
yksitermisillesi
Monikon allatiivi
yksitermisillemme
Monikon allatiivi
yksitermisillenne
Monikon allatiivi
yksitermisilleen
Monikon allatiivi
yksitermisillensä
Essiivi
yksitermisenä
Essiivi
yksitermisenäni
Essiivi
yksitermisenäsi
Essiivi
yksitermisenämme
Essiivi
yksitermisenänne
Essiivi
yksitermisenään
Essiivi
yksitermisenänsä
Monikon essiivi
yksitermisinä
Monikon essiivi
yksitermisinäni
Monikon essiivi
yksitermisinäsi
Monikon essiivi
yksitermisinämme
Monikon essiivi
yksitermisinänne
Monikon essiivi
yksitermisinään
Monikon essiivi
yksitermisinänsä
Translatiivi
yksitermiseksi
Translatiivi
yksitermisekseni
Translatiivi
yksitermiseksesi
Translatiivi
yksitermiseksemme
Translatiivi
yksitermiseksenne
Translatiivi
yksitermisekseen
Translatiivi
yksitermiseksensä
Monikon translatiivi
yksitermisiksi
Monikon translatiivi
yksitermisikseni
Monikon translatiivi
yksitermisiksesi
Monikon translatiivi
yksitermisiksemme
Monikon translatiivi
yksitermisiksenne
Monikon translatiivi
yksitermisikseen
Monikon translatiivi
yksitermisiksensä
Monikon instruktiivi
yksitermisin
Abessiivi
yksitermisettä
Abessiivi
yksitermisettäni
Abessiivi
yksitermisettäsi
Abessiivi
yksitermisettämme
Abessiivi
yksitermisettänne
Abessiivi
yksitermisettään
Abessiivi
yksitermisettänsä
Monikon abessiivi
yksitermisittä
Monikon abessiivi
yksitermisittäni
Monikon abessiivi
yksitermisittäsi
Monikon abessiivi
yksitermisittämme
Monikon abessiivi
yksitermisittänne
Monikon abessiivi
yksitermisittään
Monikon abessiivi
yksitermisittänsä
Monikon komitatiivi
yksitermisine
Monikon komitatiivi
yksitermisineni
Monikon komitatiivi
yksitermisinesi
Monikon komitatiivi
yksitermisinemme
Monikon komitatiivi
yksitermisinenne
Monikon komitatiivi
yksitermisineen
Monikon komitatiivi
yksitermisinensä
Monikon akkusatiivi
yksitermiset
Monikon akkusatiivi
yksitermiseni
Monikon akkusatiivi
yksitermisesi
Monikon akkusatiivi
yksitermisemme
Monikon akkusatiivi
yksitermisenne
Monikon akkusatiivi
yksitermisensä
Akkusatiivi
yksitermiseni
Akkusatiivi
yksitermisesi
Akkusatiivi
yksitermisemme
Akkusatiivi
yksitermisenne
Akkusatiivi
yksitermisensä