Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoviinanhöyryisetMonikkoviinanhöyryiseni
MonikkoviinanhöyryisesiMonikkoviinanhöyryisemme
MonikkoviinanhöyryisenneMonikkoviinanhöyryisensä
GenetiiviviinanhöyryisenGenetiiviviinanhöyryiseni
GenetiiviviinanhöyryisesiGenetiiviviinanhöyryisemme
GenetiiviviinanhöyryisenneGenetiiviviinanhöyryisensä
Monikon genetiiviviinanhöyryistenMonikon genetiiviviinanhöyryisien
Monikon genetiiviviinanhöyryisteniMonikon genetiiviviinanhöyryisieni
Monikon genetiiviviinanhöyryistesiMonikon genetiiviviinanhöyryisiesi
Monikon genetiiviviinanhöyryistemmeMonikon genetiiviviinanhöyryisiemme
Monikon genetiiviviinanhöyryistenneMonikon genetiiviviinanhöyryisienne
Monikon genetiiviviinanhöyryistensäMonikon genetiiviviinanhöyryisiensä
PartitiiviviinanhöyryistäPartitiiviviinanhöyryistäni
PartitiiviviinanhöyryistäsiPartitiiviviinanhöyryistämme
PartitiiviviinanhöyryistännePartitiiviviinanhöyryistään
PartitiiviviinanhöyryistänsäMonikon partitiiviviinanhöyryisiä
Monikon partitiiviviinanhöyryisiäniMonikon partitiiviviinanhöyryisiäsi
Monikon partitiiviviinanhöyryisiämmeMonikon partitiiviviinanhöyryisiänne
Monikon partitiiviviinanhöyryisiäänMonikon partitiiviviinanhöyryisiänsä
InessiiviviinanhöyryisessäInessiiviviinanhöyryisessäni
InessiiviviinanhöyryisessäsiInessiiviviinanhöyryisessämme
InessiiviviinanhöyryisessänneInessiiviviinanhöyryisessään
InessiiviviinanhöyryisessänsäMonikon inessiiviviinanhöyryisissä
Monikon inessiiviviinanhöyryisissäniMonikon inessiiviviinanhöyryisissäsi
Monikon inessiiviviinanhöyryisissämmeMonikon inessiiviviinanhöyryisissänne
Monikon inessiiviviinanhöyryisissäänMonikon inessiiviviinanhöyryisissänsä
ElatiiviviinanhöyryisestäElatiiviviinanhöyryisestäni
ElatiiviviinanhöyryisestäsiElatiiviviinanhöyryisestämme
ElatiiviviinanhöyryisestänneElatiiviviinanhöyryisestään
ElatiiviviinanhöyryisestänsäMonikon elatiiviviinanhöyryisistä
Monikon elatiiviviinanhöyryisistäniMonikon elatiiviviinanhöyryisistäsi
Monikon elatiiviviinanhöyryisistämmeMonikon elatiiviviinanhöyryisistänne
Monikon elatiiviviinanhöyryisistäänMonikon elatiiviviinanhöyryisistänsä
IllatiiviviinanhöyryiseenIllatiiviviinanhöyryiseeni
IllatiiviviinanhöyryiseesiIllatiiviviinanhöyryiseemme
IllatiiviviinanhöyryiseenneIllatiiviviinanhöyryiseensä
Monikon illatiiviviinanhöyryisiinMonikon illatiiviviinanhöyryisiini
Monikon illatiiviviinanhöyryisiisiMonikon illatiiviviinanhöyryisiimme
Monikon illatiiviviinanhöyryisiinneMonikon illatiiviviinanhöyryisiinsä
AdessiiviviinanhöyryiselläAdessiiviviinanhöyryiselläni
AdessiiviviinanhöyryiselläsiAdessiiviviinanhöyryisellämme
AdessiiviviinanhöyryisellänneAdessiiviviinanhöyryisellään
AdessiiviviinanhöyryisellänsäMonikon adessiiviviinanhöyryisillä
Monikon adessiiviviinanhöyryisilläniMonikon adessiiviviinanhöyryisilläsi
Monikon adessiiviviinanhöyryisillämmeMonikon adessiiviviinanhöyryisillänne
Monikon adessiiviviinanhöyryisilläänMonikon adessiiviviinanhöyryisillänsä
AblatiiviviinanhöyryiseltäAblatiiviviinanhöyryiseltäni
AblatiiviviinanhöyryiseltäsiAblatiiviviinanhöyryiseltämme
AblatiiviviinanhöyryiseltänneAblatiiviviinanhöyryiseltään
AblatiiviviinanhöyryiseltänsäMonikon ablatiiviviinanhöyryisiltä
Monikon ablatiiviviinanhöyryisiltäniMonikon ablatiiviviinanhöyryisiltäsi
Monikon ablatiiviviinanhöyryisiltämmeMonikon ablatiiviviinanhöyryisiltänne
Monikon ablatiiviviinanhöyryisiltäänMonikon ablatiiviviinanhöyryisiltänsä
AllatiiviviinanhöyryiselleAllatiiviviinanhöyryiselleni
AllatiiviviinanhöyryisellesiAllatiiviviinanhöyryisellemme
AllatiiviviinanhöyryisellenneAllatiiviviinanhöyryiselleen
AllatiiviviinanhöyryisellensäMonikon allatiiviviinanhöyryisille
Monikon allatiiviviinanhöyryisilleniMonikon allatiiviviinanhöyryisillesi
Monikon allatiiviviinanhöyryisillemmeMonikon allatiiviviinanhöyryisillenne
Monikon allatiiviviinanhöyryisilleenMonikon allatiiviviinanhöyryisillensä
EssiiviviinanhöyryisenäEssiiviviinanhöyryisenäni
EssiiviviinanhöyryisenäsiEssiiviviinanhöyryisenämme
EssiiviviinanhöyryisenänneEssiiviviinanhöyryisenään
EssiiviviinanhöyryisenänsäMonikon essiiviviinanhöyryisinä
Monikon essiiviviinanhöyryisinäniMonikon essiiviviinanhöyryisinäsi
Monikon essiiviviinanhöyryisinämmeMonikon essiiviviinanhöyryisinänne
Monikon essiiviviinanhöyryisinäänMonikon essiiviviinanhöyryisinänsä
TranslatiiviviinanhöyryiseksiTranslatiiviviinanhöyryisekseni
TranslatiiviviinanhöyryiseksesiTranslatiiviviinanhöyryiseksemme
TranslatiiviviinanhöyryiseksenneTranslatiiviviinanhöyryisekseen
TranslatiiviviinanhöyryiseksensäMonikon translatiiviviinanhöyryisiksi
Monikon translatiiviviinanhöyryisikseniMonikon translatiiviviinanhöyryisiksesi
Monikon translatiiviviinanhöyryisiksemmeMonikon translatiiviviinanhöyryisiksenne
Monikon translatiiviviinanhöyryisikseenMonikon translatiiviviinanhöyryisiksensä
Monikon instruktiiviviinanhöyryisinAbessiiviviinanhöyryisettä
AbessiiviviinanhöyryisettäniAbessiiviviinanhöyryisettäsi
AbessiiviviinanhöyryisettämmeAbessiiviviinanhöyryisettänne
AbessiiviviinanhöyryisettäänAbessiiviviinanhöyryisettänsä
Monikon abessiiviviinanhöyryisittäMonikon abessiiviviinanhöyryisittäni
Monikon abessiiviviinanhöyryisittäsiMonikon abessiiviviinanhöyryisittämme
Monikon abessiiviviinanhöyryisittänneMonikon abessiiviviinanhöyryisittään
Monikon abessiiviviinanhöyryisittänsäMonikon komitatiiviviinanhöyryisine
Monikon komitatiiviviinanhöyryisineniMonikon komitatiiviviinanhöyryisinesi
Monikon komitatiiviviinanhöyryisinemmeMonikon komitatiiviviinanhöyryisinenne
Monikon komitatiiviviinanhöyryisineenMonikon komitatiiviviinanhöyryisinensä
Monikon akkusatiiviviinanhöyryisetMonikon akkusatiiviviinanhöyryiseni
Monikon akkusatiiviviinanhöyryisesiMonikon akkusatiiviviinanhöyryisemme
Monikon akkusatiiviviinanhöyryisenneMonikon akkusatiiviviinanhöyryisensä
AkkusatiiviviinanhöyryiseniAkkusatiiviviinanhöyryisesi
AkkusatiiviviinanhöyryisemmeAkkusatiiviviinanhöyryisenne
Akkusatiiviviinanhöyryisensä