Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokritiikkipalaveritGenetiivikritiikkipalaverin
Monikon genetiivikritiikkipalaverienPartitiivikritiikkipalaveria
Monikon partitiivikritiikkipalaverejaInessiivikritiikkipalaverissa
Monikon inessiivikritiikkipalavereissaElatiivikritiikkipalaverista
Monikon elatiivikritiikkipalavereistaIllatiivikritiikkipalaveriin
Monikon illatiivikritiikkipalavereihinAdessiivikritiikkipalaverilla
Monikon adessiivikritiikkipalavereillaAblatiivikritiikkipalaverilta
Monikon ablatiivikritiikkipalavereiltaAllatiivikritiikkipalaverille
Monikon allatiivikritiikkipalavereilleEssiivikritiikkipalaverina
Monikon essiivikritiikkipalavereinaTranslatiivikritiikkipalaveriksi
Monikon translatiivikritiikkipalavereiksiMonikon instruktiivikritiikkipalaverein
AbessiivikritiikkipalaverittaMonikon abessiivikritiikkipalavereitta
Monikon akkusatiivikritiikkipalaverit