Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.rahatalous
Adjektiivit
2.rahatalous

Määritelmät

Substantiivi

  1. sellainen, joka ei ole likvidi

Taivutusmuodot

MonikkoepälikviditMonikkoepälikvidini
MonikkoepälikvidisiMonikkoepälikvidimme
MonikkoepälikvidinneMonikkoepälikvidinsä
GenetiiviepälikvidinGenetiiviepälikvidini
GenetiiviepälikvidisiGenetiiviepälikvidimme
GenetiiviepälikvidinneGenetiiviepälikvidinsä
Monikon genetiiviepälikvidienMonikon genetiiviepälikvidieni
Monikon genetiiviepälikvidiesiMonikon genetiiviepälikvidiemme
Monikon genetiiviepälikvidienneMonikon genetiiviepälikvidiensä
PartitiiviepälikvidiäPartitiiviepälikvidiäni
PartitiiviepälikvidiäsiPartitiiviepälikvidiämme
PartitiiviepälikvidiännePartitiiviepälikvidiään
PartitiiviepälikvidiänsäMonikon partitiiviepälikvidejä
Monikon partitiiviepälikvidejäniMonikon partitiiviepälikvidejäsi
Monikon partitiiviepälikvidejämmeMonikon partitiiviepälikvidejänne
Monikon partitiiviepälikvidejäänMonikon partitiiviepälikvidejänsä
InessiiviepälikvidissäInessiiviepälikvidissäni
InessiiviepälikvidissäsiInessiiviepälikvidissämme
InessiiviepälikvidissänneInessiiviepälikvidissään
InessiiviepälikvidissänsäMonikon inessiiviepälikvideissä
Monikon inessiiviepälikvideissäniMonikon inessiiviepälikvideissäsi
Monikon inessiiviepälikvideissämmeMonikon inessiiviepälikvideissänne
Monikon inessiiviepälikvideissäänMonikon inessiiviepälikvideissänsä
ElatiiviepälikvidistäElatiiviepälikvidistäni
ElatiiviepälikvidistäsiElatiiviepälikvidistämme
ElatiiviepälikvidistänneElatiiviepälikvidistään
ElatiiviepälikvidistänsäMonikon elatiiviepälikvideistä
Monikon elatiiviepälikvideistäniMonikon elatiiviepälikvideistäsi
Monikon elatiiviepälikvideistämmeMonikon elatiiviepälikvideistänne
Monikon elatiiviepälikvideistäänMonikon elatiiviepälikvideistänsä
IllatiiviepälikvidiinIllatiiviepälikvidiini
IllatiiviepälikvidiisiIllatiiviepälikvidiimme
IllatiiviepälikvidiinneIllatiiviepälikvidiinsä
Monikon illatiiviepälikvideihinMonikon illatiiviepälikvideihini
Monikon illatiiviepälikvideihisiMonikon illatiiviepälikvideihimme
Monikon illatiiviepälikvideihinneMonikon illatiiviepälikvideihinsä
AdessiiviepälikvidilläAdessiiviepälikvidilläni
AdessiiviepälikvidilläsiAdessiiviepälikvidillämme
AdessiiviepälikvidillänneAdessiiviepälikvidillään
AdessiiviepälikvidillänsäMonikon adessiiviepälikvideillä
Monikon adessiiviepälikvideilläniMonikon adessiiviepälikvideilläsi
Monikon adessiiviepälikvideillämmeMonikon adessiiviepälikvideillänne
Monikon adessiiviepälikvideilläänMonikon adessiiviepälikvideillänsä
AblatiiviepälikvidiltäAblatiiviepälikvidiltäni
AblatiiviepälikvidiltäsiAblatiiviepälikvidiltämme
AblatiiviepälikvidiltänneAblatiiviepälikvidiltään
AblatiiviepälikvidiltänsäMonikon ablatiiviepälikvideiltä
Monikon ablatiiviepälikvideiltäniMonikon ablatiiviepälikvideiltäsi
Monikon ablatiiviepälikvideiltämmeMonikon ablatiiviepälikvideiltänne
Monikon ablatiiviepälikvideiltäänMonikon ablatiiviepälikvideiltänsä
AllatiiviepälikvidilleAllatiiviepälikvidilleni
AllatiiviepälikvidillesiAllatiiviepälikvidillemme
AllatiiviepälikvidillenneAllatiiviepälikvidilleen
AllatiiviepälikvidillensäMonikon allatiiviepälikvideille
Monikon allatiiviepälikvideilleniMonikon allatiiviepälikvideillesi
Monikon allatiiviepälikvideillemmeMonikon allatiiviepälikvideillenne
Monikon allatiiviepälikvideilleenMonikon allatiiviepälikvideillensä
EssiiviepälikvidinäEssiiviepälikvidinäni
EssiiviepälikvidinäsiEssiiviepälikvidinämme
EssiiviepälikvidinänneEssiiviepälikvidinään
EssiiviepälikvidinänsäMonikon essiiviepälikvideinä
Monikon essiiviepälikvideinäniMonikon essiiviepälikvideinäsi
Monikon essiiviepälikvideinämmeMonikon essiiviepälikvideinänne
Monikon essiiviepälikvideinäänMonikon essiiviepälikvideinänsä
TranslatiiviepälikvidiksiTranslatiiviepälikvidikseni
TranslatiiviepälikvidiksesiTranslatiiviepälikvidiksemme
TranslatiiviepälikvidiksenneTranslatiiviepälikvidikseen
TranslatiiviepälikvidiksensäMonikon translatiiviepälikvideiksi
Monikon translatiiviepälikvideikseniMonikon translatiiviepälikvideiksesi
Monikon translatiiviepälikvideiksemmeMonikon translatiiviepälikvideiksenne
Monikon translatiiviepälikvideikseenMonikon translatiiviepälikvideiksensä
Monikon instruktiiviepälikvideinAbessiiviepälikvidittä
AbessiiviepälikvidittäniAbessiiviepälikvidittäsi
AbessiiviepälikvidittämmeAbessiiviepälikvidittänne
AbessiiviepälikvidittäänAbessiiviepälikvidittänsä
Monikon abessiiviepälikvideittäMonikon abessiiviepälikvideittäni
Monikon abessiiviepälikvideittäsiMonikon abessiiviepälikvideittämme
Monikon abessiiviepälikvideittänneMonikon abessiiviepälikvideittään
Monikon abessiiviepälikvideittänsäMonikon komitatiiviepälikvideine
Monikon komitatiiviepälikvideineniMonikon komitatiiviepälikvideinesi
Monikon komitatiiviepälikvideinemmeMonikon komitatiiviepälikvideinenne
Monikon komitatiiviepälikvideineenMonikon komitatiiviepälikvideinensä
KomparatiiviepälikvidimpiSuperlatiiviepälikvidein
Monikon akkusatiiviepälikviditMonikon akkusatiiviepälikvidini
Monikon akkusatiiviepälikvidisiMonikon akkusatiiviepälikvidimme
Monikon akkusatiiviepälikvidinneMonikon akkusatiiviepälikvidinsä
AkkusatiiviepälikvidiniAkkusatiiviepälikvidisi
AkkusatiiviepälikvidimmeAkkusatiiviepälikvidinne
Akkusatiiviepälikvidinsä